motor koruyucular

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.5000km de 1 litre yağ eksilten(hep GM kullanırdım) arabam, son yağ değişiminde(shell 10/40 koydurdum) 2000km de 1 litre yağ eksiltti.Özel serviste usta yağı boşaltıp castrol 5-30 ve vinny teflonlu motor koruyucu kattı.Bu büyük ihtimalle eksiltmeyi keser kesmezse motor yapılacak dedi.Anlamadım 10-40 yağı eksilten 5-30 yağı daha fazla eksiltmez mi?Ve bu koruyucu gerçekten işe yarar mı?Motor yaptırırsak kaça malolur?Yardımlarınız için teşekkürler.

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keşke teflon bazlı koydurmasaydınız diyeceğim de diğerleri de(bor-silk) pek bir işe yaramıyor anlaşılan. Hatta normal motora konup da yağ yakmaya başlayanları bile duydum... Eğer bu tür ürünleri kullanıyorsanız en azından kaliteli firmaların ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederim ki bunun yerine Mobilin bu tür sorunlu motorlar için ürettiği 10/60 yağını öncelikle denemenizi tavsiye ederdim...

dj_gokcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 5 lik koyduracaktım eksiltme olur dediler umarım senin sorununu çözer

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bor da dahil olmak üzere bir çok katkı maddesini denedim.Yağ yakma sorunu devam ediyor.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Evet, araciniz kac km de o onemli, ayrica ben bu katkilari onermem sahsi fikrim tabii, bu katkiyi kullanmis olan bir kac motor gormek nasip oldu ve cok buyuk yemin ettim koymamak icin. Carter, pompa yani kisacasi heryer cok kotuydu. Bu urunleri motora koymadan once arastirin ureticiye sorun bu urunu motordan temizlemek istedigimde nasil cikartacagim diye bu urunu kullanip vaz gectiniz nasil cikartacaksiniz motorlardan. Onemli olan budur.

Ben motor yaptirmaniz gerektigini soyluyorum bu tur urunlere ragbet etmeyin motorunuzu daha kotu durumlarda birakmayin.

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 132000 km de.90000 de üst kapak,sübaplar,gaydlar vs deişti.

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araciniz yag eksiltmeye cok erken baslamis. ilk sahibi sizmisiniz?

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, araciniz kac km de o onemli, ayrica ben bu katkilari onermem sahsi fikrim tabii, bu katkiyi kullanmis olan bir kac motor gormek nasip oldu ve cok buyuk yemin ettim koymamak icin. Carter, pompa yani kisacasi heryer cok kotuydu. Bu urunleri motora koymadan once arastirin ureticiye sorun bu urunu motordan temizlemek istedigimde nasil cikartacagim diye bu urunu kullanip vaz gectiniz nasil cikartacaksiniz motorlardan. Onemli olan budur.

Ben motor yaptirmaniz gerektigini soyluyorum bu tur urunlere ragbet etmeyin motorunuzu daha kotu durumlarda birakmayin.

Aynen katılıyorum.

5000 km de 1 lt eksiltiyor diyorsunuz.Yani her 10 bin km de 2 litre.Her değişimde koyduğunuz yağın yarısı gidiyor yani.Bu rakam ciddi bir seviye ve katkıyla felan çözülebilecek bir durum değil.Şimdiye kadar denediğiniz ürünlerle işçiliğin büyük kısmını zaten çıkarırdınız.Bence iyi bir usta araştırıp maliyet hakkındada yaklaşık fikir edinmek ve sorunu gidermek en güzeli.
Bor da dahil olmak üzere bu tür katkıların nasıl heryerde yapış yapış kaldığını ve temizlemesinin bile eziyet olduğunu motor yapan üstadlarımız anlatırlar:)