motor ısınınca geç çalışıyor

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 99 vectra 2.0 GLS aracım sabahları tek marşta alıyor.Motor ısınınca çalışmakta nazlanıyor.2-3 defa vurduğum oluyor.Herzaman yapmıyor bazen oluyor.Tamirciye gittim.Herseferinde çalıştı bişey anlamadık.Eve geldim tekrar çalışmadı.Akü iyi durumda benzin pompası sesi geliyor çalışır durumda.
Neden olabilir arkadaşlar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor sıcaklık sensoru (müşürü arızalı) beyine motor soğuk sinyaali veriyor ve zengin karışımdan boğuluyor

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün arabamı çalıştırmak istedim ancak akü basmadı.Akü takviye kablosu getirip bir arkadaşın arabasından takviye alarak çalıştırdım.Pazar olduğu için sanayide kapalı yarın yeni aküyü takıp deneyeceğim.Belkide sorunum aküdendir.Umarım aküdendir sensör mensör uğraşamam:)
Bıktım bu almanların sensörlerinden.Elini nereye atsan sensöre çarpıyor.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
enjektörlerede bir baktır

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
krank devir sensörüde yapabilir tech2 ye bi bağlatın araç çalıştığında

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aküyü değiştim bugün birkaç gün deneyip sonucu yazarım.Teşekkürler arkadaşlar

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 99 vectra 2.0 GLS aracım sabahları tek marşta alıyor.Motor ısınınca çalışmakta nazlanıyor.2-3 defa vurduğum oluyor.Herzaman yapmıyor bazen oluyor.Tamirciye gittim.Herseferinde çalıştı bişey anlamadık.Eve geldim tekrar çalışmadı.Akü iyi durumda benzin pompası sesi geliyor çalışır durumda.
Neden olabilir arkadaşlar.

ayni sorun bendede var polo 9n 1.4. ama benim akü yeni sorunu servis bulamiyor az önce yine servisteydim bu sorun dellendirecek beni bulun artik su problemi dedim yarin yine gidecegim yeni bir güncelleme yapalim önce bir bakalim dediler:Dönce en ucuz yolu deneyeceklermis olmadi arayacaklar bakalim..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emrah motor çalışmasında problem yoksa ama motor sıcak ike zor marş alıyorsa aku ile alakası yok . aku olsa asıl soğuk motorda zor alır motortemperaturfühler e baktır yani Türkçe motor sıcaklık sensoru veya müşürü :)

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g 1,4 bizdede aynı sorun vardı motor sıcakken 2-3 kere deneyince anca alıyodu marşı bakım yapıldı buji benzin filtresi vs. değişti şimdi maşallah daş daş alman tankı müberek :D

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emrah motor çalışmasında problem yoksa ama motor sıcak ike zor marş alıyorsa aku ile alakası yok . aku olsa asıl soğuk motorda zor alır motortemperaturfühler e baktır yani Türkçe motor sıcaklık sensoru veya müşürü :)

abi zaten akü den olmasi mümkün degil -8 lerde hava su an tek marsla zehir gibi aliyor .motor isindiktan sonra yarim saatlik bir alisveristen sonra direk almiyor baya zorlaniyor bazen günde 3 defa bazen haftada bir yapiyor servise götürdüm hatayi göstermiyor.ama servis Nockenwellensensor olabilir dedi.yarin gidecegim bakalim.üc asagi bes yukari senin de dedigin yola cikiyorisiyi algilayamama gibi bir sorun var.