Motor Arıza Lambası Yardım!!

• Konuyu başlatan ikokci
  • Başlangıç tarihi
I

ikokci

Bilgi Girilmemiş
Tamam normal olarak kabullenelim diyelim, bu sefer ışık sürekli yanacak, bu sefer başka bir arıza olduğunda ışık sürekli yanık kaldığı için olay farkedilemeyecektir. İnşallah bu durum oksijen sensörüne zarar vermez

I

ikokci

Bilgi Girilmemiş
Bu arada yarın otoyu 30.000 bakımına götüreceğim. Bujiler vs değiştikten sonra inşallah bir daha yanmaz.

loopus058

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkindede aynı sorun var ,cihazdan sildiriyorum gene oluyor ama arabanı devirli kullanırsan fakir karışımı sorunu olmuyor

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arıza lambasını dikkate alınız.Ve taktırdığınız yere sorunu çözdürüp sildiriniz.Eğer çözemiyorsa geri söktüreceğinizi söyleyin.Arıza lambasının yanmasını normal olduğunu söyleyen ustalara itimat etmeyin.Birçok araçta yanmamasının sebebibi sorun.Sıralı sistem doğru şekilde montaj yapıldığı sürece asla arıza lambası yakmaz.Yanıyorsa ustadan kaynaklanıyor demektir.Ancak lpg taktırmadan önce aracınızın hiçbir sorunu olmaması lazım.

I

ikokci

Bilgi Girilmemiş
Aracın 30000 bakımını yaptırdım, buji, yağ vs değişti. Tekrar LPG ayarı yaptırdım, bakalım tekrar yanacak mı.

olcay_0_6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah yanmaz ama sanmıyorum...
çok kişide bu olaya rastladım...

I

ikokci

Bilgi Girilmemiş
Arıza ışığı yeniden yandı. Taktırdığım servise gittim, bu hafta bana dönecekler. Dediğim gibi sıralı sistem Milano marka. Gerekirse sistemi söküp strafelli mi ne o sistemi takacaklar. bu konuda Milano Sıralı sisteminin Türkiye yetkilisi olan Demirhan LPG şirketine aşağıdaki maili attım, fakat henüz cevap gelmedi. Bu konuda halen fikirlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. Tşk.

Demirhan LPG şirketine gönderdiğim mail:
Yaklaşık 2 ay kadar önce 2005 model Opel Astra 1,6 model aracıma Balıkesir'de yetkili servisinizce Milano marka sıralı sistem uygulandı. Taktırdıktan kısa bir süre sonra motor arıza lambası yandı, hata kodunda fakir karışım gibi bir açıklama çıkıyordu. Hata kodu silindi, yeniden ayar yapıldı, ışık söndü br süre sonra tekrar yandı, yine aynı işlemler vs ışık taktırdığımdan beri 4 kez yandı. Aracın bakımları muntazam ve 28.000 km de. Taktırdığım servis yeterince ilgileniyor, fakat şimdilik bir çözüm bulunamadı. Arıza ışığının yanması beni rahatsız ediyor, sorunum düzelmez ise LPG yi söktürme düşüncesindeyim. Acaba opellerde MİLANO sistem sıkıntı mı yaratıyor? Ya da neden arıza ışığını yakıyor? Bu işin çözümü nedir? Benim aracım gibi opeli olan bazı arkadaşlarda LPG sistemi taktırmayı düşünüyor, fakat bu arıza ışığının yanma sorunu onları bu düşünceden vazgeçiriyor. LPG ile ilgili forumları yakınen takip etmekteyim, bu arıza lambasının yanması hatalı montaj vs olabilir mi? Milano disbiratorü olarak bu sorunun çözülmesi için yardımlarınızı ve ilgilenmenizi rica ediyorum.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de bazen oluyor o hiç aldırmıyorum. yine sinir ediyor ama olsun. yanmıyor yanmıyor, mesela geçen haftaya kadar 3000 devirde silkelenme sorunum vardı, araba fazla silkelenirse arıza ışığı yanıyordu, sonra araç düzelince sönüyordu. yav madem arıza var neden sönüyosun :) elektronik yanılsamalar :)

I

ikokci

Bilgi Girilmemiş
bende de bazen oluyor o hiç aldırmıyorum. yine sinir ediyor ama olsun. yanmıyor yanmıyor, mesela geçen haftaya kadar 3000 devirde silkelenme sorunum vardı, araba fazla silkelenirse arıza ışığı yanıyordu, sonra araç düzelince sönüyordu. yav madem arıza var neden sönüyosun :) elektronik yanılsamalar :)

Bende ışık yandığı zaman hiç sönmüyor, sabit kalıyor, cihaza bağlayıp hata kodunu sildirince sönüyor.