P2279 Arıza Kodu

i_erta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkaşdalar Merhabalar Vectra C 1,9 tdci 2005 model bir araç sahibiyim.

aracımda p2279 Arıza kodu vermekte.
İlk önce araca hangi işlemler yapıldı anlatayım. ona göre görüş ve önerilerinizi sunarsanız sevinirim.

1) Aracın emme manifoltu kelebeklerin de arıza olduğu tespit edildi. kelebekler yerinden çıkıyordu, tekrar yerine takıldı. belli bir süre kullandıktan sonra (300-500 km arası) tekrar yerinden çıktığı tesbit edildi. buna istinaden aracın manifoltu ve manifolt motoru değiştirildi (orjinal), ara bağlantıyı sağlayan pipo (yada çubuk gibi birşey) oda çıkma olarak değiştirildi. Buraya kadar açılmışken triger setinide yeniledik.

2)bu işlemler yapıldıktan sonra kalıcı bir egr hatası verdi. Egr orjinali ile değiştirildi. ama hala hata kodu gitmedi. beyinciye gösterildi. ve elektirik alınmadığı tespit edildi. onuda yaptırdık. egr hatasınıda bir şekilde hallettik.

3) Arkasına araç map sensörü hatası verdi, map sensörünüde bana sormadan ustam çıkma bir tane bulup takmış. ve o arıza kodu da silindi, (bana söylenen bu onu takarken yanında değildimama değişen parça elimde.)

4) bu olaydan sonra P2279 kodlu arızayı aldık ( hava atlatma sisteminde kaçak gibi bir açıklaması var kodun) ustam hava emiş debimetresinden olabilir bunu da değiştirelim. yada deneyelim düzelirse değiştiririz yoksa geri iade ederiz dedi. Debi metreyi de değiştirttik. belli bir yol aldı ve tekrar arıza lambasını yaktı yine aynı kod P2279

Araç hala bu şekilde arızalı olarak duruyor.

Gözlemlerimi aktarayım.

Öncelikle sabah çalıştırdığımda yada hararet 90 ları vurmadığında anahtar işaretini vermiyor. çok güzelde çalışıyor her şey yolunda. belli bir yol yaptıktan sonra 30-40 km sonra anahtar işareti çıkıyor. araç turboya geçmiyor, Belli bir süre daha devam ediyoruz. Anahtar İşareti kayboluyor ve herşey normale biniyor. sonra Tekrar Aynı evreleri yaşamaya başlıyoruz. İstop edip çalıştırdığımızda arıza siliniyor. belli bir yol aldıktan sonra tekrar yanıyor. Özellikle 2000 devirde çevresinde sabit kullanıldığında yanıyor. İstop edip tekrar çalıştığında arıza kayboluyor. En sonunda motor arızayı yaktı. kalıcı olarak duruyor, ama arızayı sildirmedim. motor arızası yanık olduğu halde şimdi bazen herşey yoldunda çekiş tam. turbo çalışıyor. sonra çekişten düşüp 3000 devrin üstüne çıkmıyor.

Bana yardım edebilecek birisini arıyorum yada başına böyle birşey gelen varmıdır. şimdiden çok teşekkürler.

aysanay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
p2279-11

Mrb aynı sorun bende var 3 gündür uğraşıyoruz düzeltemedik siz sorunun nereden olduğunu biliyorsanız acilen bunu numaradan bana ulaşırsanız sevinirim çağrı yaparsanız anında size dönerim. (çok acil)??
0532 6653536

Son düzenleme:

aysanay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P 2279-11 Hava Emme Sisteminde Sızıntı Bulundu

Arkaşdalar Merhabalar Vectra C 1,9 DTH 150HP 2005

P2279-11 SORUN GİDERİLDİ

SORUN 02 SENSÖR SORUNUYMUŞ SIFIR TAKILDI ECM TANITILDI KALİBRE EDİLDİ.:):good::good:

not: TEHC 2 İLE YAPILAN ÖLÇÜMLER BOZUK PARÇAYI 02 SENSÖRÜ ( 0281002618 55350048 ) DAHİ SAĞLAM OLARAK VERMİŞTİR SAKIN ÖLÇÜME KANMAYIN.

302njx1.jpg

Ekli dosyalar

• 38270399-90256239-66600810.jpg
    38270399-90256239-66600810.jpg
    24.6 KB · Görüntüleme: 17

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörü mü pek benzemiyo gerçi ?

serdar.ilbay

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
debimetre d air.jpgselamlar benimkide opel signum 2008 19cdti 150 otomatik vites.banada bu resimdeki hatayi veriyor.cekisinde cok az bir dusus var .otobant ta ciktigimda araba normalce giderken birden hiz dusuyor ve tekrar normale donuyor sonrada motor lambasi yaniyor ve 2 veya 3 gun sonra kendiliginden sonuyor.zice ayni problemden kaynaklanabilirmi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ekli dosyayı görüntüle 29865selamlar benimkide opel signum 2008 19cdti 150 otomatik vites.banada bu resimdeki hatayi veriyor.cekisinde cok az bir dusus var .otobant ta ciktigimda araba normalce giderken birden hiz dusuyor ve tekrar normale donuyor sonrada motor lambasi yaniyor ve 2 veya 3 gun sonra kendiliginden sonuyor.zice ayni problemden kaynaklanabilirmi?
burada bu arıza araç manifoldu bir yerden motora fazladan hava giriyor aracın bütün emiş borularına manifold contası dahil göz at hava alıyormu cıtlak yerıne otumamış boru varmı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
arabayı çalıştır motor sıcak iken hava fitresinden turboya giden hortum var o hoturumu hava filtre kutusundan çek çıkar ve elinle motor çalışırken kapat motor kaçak olmasa stop eder ama stop etmiyorsa boruları tek tek kontrol etmen lazım

serdar.ilbay

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
arabayı çalıştır motor sıcak iken hava fitresinden turboya giden hortum var o hoturumu hava filtre kutusundan çek çıkar ve elinle motor çalışırken kapat motor kaçak olmasa stop eder ama stop etmiyorsa boruları tek tek kontrol etmen lazım
sagol kaan kardes deneyecem

• Beğen
Tepkiler: Kaan.