motor arıza lambası ve servis: esp uyarısı birlikte neden yanar?

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımla seyir halindeyken 2000 devirden sonra 3. viteste gaz verdim ama araba titremeye ve gaz yememeye başladı gazdan çektim ayağımı tekrar bastığımda yine tekledi ve motor arıza ışığı ile birlikte esp ışığı yandı ekrandada esp servis uyarısı çıktı  :'( :'( aracı stop edip çalıştırınca hepsi söndü. acaba aküdenmi diye şüphelendim  ölçüm yaptırdım ama usta akü normal dedi. 3-4 gün önce yağ değişimi filan yaptırdım bujilerin aynısından bulamayınca eskileri taktık acaba ondan olabilirmi  :'(

[img=450x600]http://i60.tinypic.com/200b3f6.jpg[/img]

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: motor arıza lambası ve servis: esp uyarısı birlikte neden yanar?

Araç çalışınca akü şarj olmuş olabilir. Ölçümü üzerinden vakit geçince yaptırmak lazım.

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı şey bendede oldu ama yazı sonra gitti

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

acaba benzinle alakalı olabilirmi son depoyu farklı bi shell istasyonundan doldurdum nerdeyse yarısını da yaktım. ama esp uyarısı neden yanıyo onu anlamadım hala :(

Serdarg3__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kardeş aynı sorun bende de var 4-5 aydır  her sabah çalıştırırken yapıyor. stop edip tekrar çalıştırınca olmuyor. ama arttı bu aralar. 2000 devirlerde. motorda tekleme oluyomuş hata kodu U0100. böyle oluncada  esp de arıza veriyor ne alakaysa. beni ararmısın yönlendireyim seni. 0506 9588687

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kodunu tam hatırlamıyorum ama benimkisinde ateşleme arızası çıktı. usta sökerken bobinin bujiye bağlantısını sağlayan plastik parçalardan birisini yırtmış ve oradan elektrik kaçağı oluyormuş. çıkma bi bobinden yırtılan parçayı söktük benimkisine taktık. o zamandan bu yana sıkıntı yok. tamiratı yapan usta ile parçayı bozan usta farklı. tamiri yapan usta elektrik kaçağı olduğundan motor arıza ışığı ile birlikte esp uyarısı da veriyor demişti.

Serdarg3__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yaw benimkisinde demi aynı sıkıntı var acaba. ben bobini ve bujileri orjinalleri ile değiştirdim sıkıntı devam ediyo. yakın zamanda da kenbas ta temassızlık sıkıntısı yaşamıştım. onu çıkartıp leğimlediler ama bu var işte. esp sistemide kenbastan geçiyormuş. izmirde bu işi iyi bilen kim var ki tesisatla ilgili. veya aracın herhangibir yerinde elektrik kaçağı olduğu nasıl anlaşılır.?