Astra K 1.4 Turbo Esp ve motor arıza ışığının birlikte yanması

emir_faruk

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar tekrardan. Aracımda iki hafta önceye kadar hiçbir arıza yaşamamıştım. İki hafta önce başlayan bir problem var motorda. Uzun yol yaptığımda kontağı kapattık sonra, bir daha sonraki çalıştırmada motor arıza ışığı ve Esp ışığı beraber yanıyor. Ve motor kendini korumak için kilitli oluyor. Bu motor kilidi yüzünden devir saati 1.5 üzerine çıkmıyor. Ve aracı o gün kullanamıyorum. 3 farklı ustaya gittim. Bilgisayara bağlandı ve 3 ünde de gaz kelebeği arızası çıktı. Bayiden gaz kelebeği siparişi vericem ama 3.700 tl gibi uçuk bir fiyat çıkarttılar. Ayrıca sonradan 110 km/saati geçmeden aracı yavaş kullandığımda(ortalama 50-80 km/s) bu hatayı vermediğini gördüm. Bu durum beni araçtan biraz soğuttu da açıkçası.. Fikirlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Boğaz kelebeği manifold temizlet sensörleri temizlet aracı boğazı takınca aracı bırak rolanti de gaz vermeden 10 dakika çalıştır kalibre etsin düzelir

emir_faruk

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yaptıramadım. Süreç biraz farklı işledi. Araç 2 günde bir arıza vermeye devam ediyor. Bir gün dinlendirince tekrar çalıştırınca lamba sönüyor. 3 ayrı ustaya götürdüm. Üçü de motorun içine el sürmedi. Bilgisayara bağladılar ve yazılım güncellediler. Hata tekrar verince, ben de aracı satın aldığım opel bayinin servisine gittim. Gaz kelebeği siparişi verdirttim. 10 gün içinde gelir dediler. Değiştirince yine bilgi veririm.

emir_faruk

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parça değişimi 2 gün önce yapıldı. Motor arıza ışığı söndü. 2 gündür bir problem yok. Umarım bir daha yaşamam. Parça değişimini servisten yapmamın nedeni, 1 yıl garanti vermeleri oldu. Tekrar aynı arızayı vermesinden korkuyordum. Yine bir gelişme olursa yazarım.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ariza kodlarini takip etmek onemli baska ustaya dusseydin subaptan baslardi degistirmeye😀