Astra J 1.4T ESP ve Motor Arıza Lambası

ersnernct

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aracımda yaklaşık 1 senedir özellikle uzun yolda ve yokuş çıkarken, hızlanmaya çalışırken titreme ve silkeleme oluyor. Gaza yüklendikçe yükleniyorum ancak silkelemeye başlıyor önce esp ışığı yanıyor ve gaza yüklemeye devam ettikçe motor arıza lambası yanıyor. Stop edip tekrar çalıştırdığımda ışıklar sönüyor. Hem yetkili servis hem sanayide bir çok ustaya gösterdim ancak neden olduğunu bulamadılar. 5 kere bilgisayara bağlandı ancak kayıtlı bir hata mesajı çıkmıyor. Bu sorunu yaşayanlar veya fikir verebilecek olanlar var mı?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aracımda yaklaşık 1 senedir özellikle uzun yolda ve yokuş çıkarken, hızlanmaya çalışırken titreme ve silkeleme oluyor. Gaza yüklendikçe yükleniyorum ancak silkelemeye başlıyor önce esp ışığı yanıyor ve gaza yüklemeye devam ettikçe motor arıza lambası yanıyor. Stop edip tekrar çalıştırdığımda ışıklar sönüyor. Hem yetkili servis hem sanayide bir çok ustaya gösterdim ancak neden olduğunu bulamadılar. 5 kere bilgisayara bağlandı ancak kayıtlı bir hata mesajı çıkmıyor. Bu sorunu yaşayanlar veya fikir verebilecek olanlar var mı?
Araçta lpg var mı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Maf sensörüne bak

ersnernct

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Maf sensörüne bak
Öncelikle teşekkür ederim. Çok emin olmamakla birlikte maf sensöründen kaynaklı bir sorun olsa düzensiz rolanti ve zor çalışma gibi sorunlarda olması gerekmez mi? Arabamda rölantide titreme yok, düzensiz rölanti yok. Şehir içinde kullanırken çok ani hızlanma yapmadığım için bu sorunla hiç karşılaşmıyorum çok ilginç.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bir parçacı yada aynı araçtan varsa söküp takın öyle anlarsınız mesela bağzılarında forumda yazdık katalizör kızarıyor diyorlar sadece sorun buydu tekleme kerkinme yok sadece kızarma vardı değiştirin ve gidiyordu yani bu tarz lamba yakmiyorsa aracın herşeyi sağlam ise maf dan çıkıyor

ersnernct

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bir parçacı yada aynı araçtan varsa söküp takın öyle anlarsınız mesela bağzılarında forumda yazdık katalizör kızarıyor diyorlar sadece sorun buydu tekleme kerkinme yok sadece kızarma vardı değiştirin ve gidiyordu yani bu tarz lamba yakmiyorsa aracın herşeyi sağlam ise maf dan çıkıyor
Çok teşekkür ederim. Bu hafta aracın bakımı var tanıdığım kimse yok ama çok pahalı bir parça değil değiştirip deneyeceğim umarım çözüm olur.

Mechatronix

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Turbo manifoldunuz çatlak olabilir , 2. Olarak buji ve bojinlerden de yapabilir, km si kaç aracınızın bilmiyorum ama yüksekse bi bobin değiştirin derim, maf map , eksantirik , oksijen sensörlerini temizletin hatta imkan var sa gaz kelebeğni de temizletin , katalizötürü söküp alttan baksınlar turboda çatlak var mı diye

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Doğru öncelik bobin buji olsun sonra mafa bak onu unuttum ESP ve motor arıza demişsin

DesertEagle67

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aslında bir kompresör testi yaptırmalısın.Bu işaretler piston kırdığında da ortaya çıkabiliyor