Esp ve Motor Arıza Işığı ve Araçta Titreme

maliuslu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Herkese kolay gelsin.

Aracım 2015 astra J sedan 84000 km lpg landirenzo. Yağ bakımlarını 1 ay önce yaptırdım. aracımda rolantide dalgalanma vardı ve stop ediyordu. landirenzo bayisine götürdüm enjektör arızası denildi ve değişim yapıldı.
Dün yaklaşık 20 km yol yaptım ve aracı yaklaşık 15 dk. stop ettim. İşim bittiğinde tekrar çalıştırdım yola çıktım 50 m kadar sonra titremeye başladı ve araç gaz yemedi. kenara çektim esp ve motor arıza lambası yandı. servis uyarısı verdi. araçtaki titreme devam etti. bende risk almamak için çekici ile tamircime bıraktım. bu sabah araç düzgün bir şekilde çalıştı ve ışık yakmadı. tamircimin dediği 1.5 lt kadar yağ eksiltmiş.
forumda birçok konu okudum buji-bobin ve subap sıkıntıları ağırlıklı. aynı olay başına gelen var mıdır ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Araban LPG demi yapıyor bunu ve hangi motor

maliuslu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
1.6 atmosferik. evet lpg de yaptı ama daha sonra benzine aldım aynı durum devam etti. düzelmeyince de mecbur tamirciye çektik. subap sıkıntısı değildir inşallah yoksa epey bir külfet olacak.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yağ mı eksiltiyor araç

maliuslu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bu sabah konuştum tamircim ile 1.5 lt kadar yağ eksiltmiş. büyük ihtimal subap erimesi dedi ama yine cihaza bağlayıp bakacak. arızası nedir diye. bir de subap için kompresyon testi varmış o işi de konuşacam. sabah araç soğukken bir daha baksın bakalım ne çıkacak. aracı geçen sene aldım ilk bakımı için gittiğimde opellerde subap sorunu çıkıyor inşallah çıkmaz demişti :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Beni ara yardımcı olayım