modifiyelere ceza :O

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
FR'da Coilover var. Orj. amörtisörleye yük binmesin diye yay yerine set olarak taktık. Çamurluk aralarına 1-1,5 parmak giriyor. Yazmaya kalkarsa daha orada yükseltmeye başlarım :D

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
...

Geçen hafta arkadaşım kaput maskesinden yedi :)
Krom egzoz ucundan yiyen var...yeterki yazmak istesin.

Böyle bir şey olabilir mi? Egzost ucuna nasıl ceza yazabilirler? Peki orijinal fabrika çıkışı uçlar ne olacak?

Çok ama çok saçma. Amaç kesinlikle (içinde bulunduğumuz dönem gereği) para koparmak, başka akla mantığa sığar yanı yok...

Yav ben at hırsızı apaci olmuşum ya :):):)
Vay arkadas bu araba ne hale soktu beni...

Savunduğunuz için üzerinize alındınız sanırım ama bahsettiğim kitleyi, yaptıklarını ve tepki gösterme şekillerini anlamış olacağınızı umuyorum :)

Yok, yanlış anlamadım. İnsanlara rahatsızlık vermeyi ve toplumun can güvenliğini tehlikeye atmayı kendimde bir hak olarak görüyorum diyorsanız (ki sanmam) : gerçekten bu araba ne hallere sokmuş sizi :)

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böyle bir şey olabilir mi? Egzost ucuna nasıl ceza yazabilirler? Peki orijinal fabrika çıkışı uçlar ne olacak?

Çok ama çok saçma. Amaç kesinlikle (içinde bulunduğumuz dönem gereği) para koparmak, başka akla mantığa sığar yanı yok...

Savunduğunuz için üzerinize alındınız sanırım ama bahsettiğim kitleyi, yaptıklarını ve tepki gösterme şekillerini anlamış olacağınızı umuyorum :)

Yok, yanlış anlamadım. İnsanlara rahatsızlık vermeyi ve toplumun can güvenliğini tehlikeye atmayı kendimde bir hak olarak görüyorum diyorsanız (ki sanmam) : gerçekten bu araba ne hallere sokmuş sizi :)

Tabiki maç para koparmak yazmak isterse sınırları zorluyorlar valla...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün bir gazetede Antalya emniyet müdür yardımcısının bu konuyla alakalı söyledikleri yazıyordu...mesela cam filmi kaza anında yangın çıkarsa petrol mamülü olduğu için alev topuna dönüyormuş :D birde kaza sonrası kapılar açılamayınca camlarıda kıramıyorlarmış filmden ötürü... bu yüzden yasakmış... bendemi gariplik var yoksa gerekçelerimi garip?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bugün bir gazetede Antalya emniyet müdür yardımcısının bu konuyla alakalı söyledikleri yazıyordu...mesela cam filmi kaza anında yangın çıkarsa petrol mamülü olduğu için alev topuna dönüyormuş :D birde kaza sonrası kapılar açılamayınca camlarıda kıramıyorlarmış filmden ötürü... bu yüzden yasakmış... bendemi gariplik var yoksa gerekçelerimi garip?

o müdür bozuntusu arabada alev alman bir yer göstersin kaporta ve taş yünleri hariç ayrıca hırsızlar sağlam filmli camı kırıp içeride ne var ne yok götürüyorlar kaza anından tuz buz olan cam nasıl çıkışı engelliyor gözümle görmesem inanıcam:)

egsoz ucunda cezayıd ilk duyum yakında göünüzün üzerinde kaş var beyfendi , sakalınızın bıyığınızın kıl boyu araba kullanmaya elverişli değil diye ceza keserlerse şaşırmayın bizim polisleri ingiltereye gönderelim adamlar sırf egsozdan 1 günde cari açığı kapar be

aslında kalemi kuvvetli biri egzoz aşırı derece müzik sistemi belirl koyuluğa kadar film ve xenon harici uygulamaların kaldırılmasını istiyoruz diye bir imza kampanyası başlatsa baya etkili oluyorlar

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında kalemi kuvvetli biri egzoz aşırı derece müzik sistemi belirl koyuluğa kadar film ve xenon harici uygulamaların kaldırılmasını istiyoruz diye bir imza kampanyası başlatsa baya etkili oluyorlar

Aslinda yapilmasi gereken sey belli. Adam gibi bir yasa cikmali ve 3. sahislari ve surucuye zarar vermeyen, riske atmayan, rahatsiz etmeyen uygulamalarin serbest birakilmasi gerekiyor.

Ama nerede? Sehir ici hiz limiti 90'a cikali kac ay oldu hala UKOME bir karar alip da e5'teki hizi 70'den 90'a cekemedi. Daha cok bekleriz...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aslinda yapilmasi gereken sey belli. Adam gibi bir yasa cikmali ve 3. sahislari ve surucuye zarar vermeyen, riske atmayan, rahatsiz etmeyen uygulamalarin serbest birakilmasi gerekiyor.

Ama nerede? Sehir ici hiz limiti 90'a cikali kac ay oldu hala UKOME bir karar alip da e5'teki hizi 70'den 90'a cekemedi. Daha cok bekleriz...

kendimden örnek vereyim eskiden motosikletle piste girerdim fakat her girişim bana 1 takım lastiğe mal olur artık fazla geldiğinden şimdiki corsamla grmek istiyorum ve h&r yay arka viraj demiri ön arka kule gergisi almak istiyorum fakat bunlar yüzünden ikilemde kaldım:(bu parçaların hepsini kendi garaımda monte edicem fakat her piste gidişte tak her dönüşte sökmek için en az 1 gün gider

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu yasa neleri kapsıyor çok moralimi bozdu yay ve jant takamayacak mıyız? orjinal jantları boyasak damı olmuyor? ayrıca egzoz 2 renk falan anlarım da jant ve yayın kime zararı olabilir ki?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kullanım şekline bakıyor sanki...1.7 dti kullanıyorum komple düz boru var türbinden itibaren arabada kısa yay var,e haliyle jant cam filmi mecbuur,xenonumda var ama birçok kişinin halogen ampulüne göre göz almaz ayarlıdır farlarım...e bu meret illaki ses çıkarıyor ama basmıyorumki gazına veya gece körü bi sokaktan dayama gaz geçmem veya caddeden...arabam 2bin devri bile geçmez ama bi hömürtüyle çalışıyor işte :)
2 kere polis abiler çevirdi,abi diyorum çünki abilik yaptılar,bende durumu söyledim samimiyetime ve ehliyetimde ceza puanımın olmadığını göz önüne alıp azad ettiler...ama cuma veya cumartesi akşamı bağdat caddesine çıkmam beni hediye paketi yapar,milletvekili oğlu olmadığım sürece durum böyle olur...
benimkide öyle bi hevesti işte...

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi süredir evimin önüne çevirme kuruyorlar normal apaçi eski lüks farketmeksizin çeviriyorlar...katı bir tutum sergiliyorlar ve ilk baktıkları şey plakalar oluyor...ve bu nedenle jip vs.. bi çoğu araca ceza kesiyorlar...ayrıca hangimiz app kullanmıyoruzki? artık neredeyse çoğu araçta var..app modifiye falanda değil.tamam bazıları bu işi abartıyor plakanın ne oldugu belli değil ancak ben ufak bi kaza sonucu yamulan kırılan plakamı sırf simetrik takıntım oldugu için bu şekilde yaptırmıştım. dikkat ettiyseniz mercedes bmw jip gibi araçların plakaları pleksi plakalık ve app..yalan değil hoş duruyor benimde sadece ön plakam app..

ikinci dikkat ettikleri nokta ise egzozlar...şüpheli araçların çoğu egzoz testine alıyorlar aracı çalıştırıp gaz verdiriyorlar...hatta 1,5 ay önce benide durdurdu polis daha bu muhabbet yokken..diyor senın aracta abart egzoz var...halbuki sadece egzoz ucum var birde simota filtrem..Allahtan sesin nerden geldiğini çözemediydi..açıkçası korkudan bi haftadır hava karardıktan sonra çıkarmıyorum aracı.