Merıvada ESP Varmı?

BL@DE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerdeki esp nin sembolu üçgen icerisinde kayan araba şeklindedir... ESP diye yazanını görmedim ben...TC nin sembolu de (TC) şeklindedir...esp nin var olup olmadıgını anlamak da çok kolay aracına patinaj çektirmeyi dene o an devreye giriyorsa ya esp ya da tc vardır... tc yoksa esp yoktur zaten...ha çıkıyorsa bir ışık ya da simge onun esp oldugunu anlamak için 60 km hızla ani bir şerit değiştirme yap hemen sallar arac kendini pedalların titreşiminden hissedersin... buraya bu kadar yazacağına bir bakıver sen...
dostum senden allah razı olsun dediğini yaptım giderken birden ani şerit değiştirince üçgen içinde kayan araba sembolü çıktı hemen ve arabanın pedalından hissedildi arabayı sanki birşey tutmuş gibi oldu dediğin gibi:alkis: ayrıca merıvamda TC var bu kesin arabaya patinaj çektirmek mümkün değil pedal ve arabanın her yeri sallanıyor küt küt:good: böylece merıvada ESP olduğu kesinleşti çok mutluyum çok:yahoo:

saygılar...

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim enjoy+spor paket ve easytronic aracım. 2004 1.6 ....meriva..yani var mı???

bir yanlışlık olmasın kesin biliyorum yok bu arabalarda esp...sadece cosmo otomatiklerde var.

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
dostum senden allah razı olsun dediğini yaptım giderken birden ani şerit değiştirince üçgen içinde kayan araba sembolü çıktı hemen ve arabanın pedalından hissedildi arabayı sanki birşey tutmuş gibi oldu dediğin gibi:alkis: ayrıca merıvamda TC var bu kesin arabaya patinaj çektirmek mümkün değil pedal ve arabanın her yeri sallanıyor küt küt:good: böylece merıvada ESP olduğu kesinleşti çok mutluyum çok:yahoo:

saygılar...

ayenen bencede şakamı bu :confused: servis bile yok dedi :confused: :confused: çok ilginç.. ayrıca inaşşallah dediğin gibidir sevindim ama bir esp var die bukadar çok mutlu olman da ilginç yani :D

BL@DE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar boş bir köy yolunda bugün tekrar denedik yol bayağı iniş çıkışlıydı ve virajlıydı iniş çıkışlara hızlı girdinmi ESP sembolü ani iniş çıkışlarda hemen beliriyor göstergede ve hissediliyor:good: ani sağa sola direksiyonu kırın bu seferde EPS ile birlikte ESP sembolü çıkıyor:good: rampada ıslak zeminde zaten arabayı patinaja sokmak mümkün değil ani gaz verdinizmi ASR(TC) hemen devreye giriyor ve küt küt arabayı bayağı sallıyor hele pedal ayağınızın altında resmen tepiniyor ESP ve ASR devreye girdimi:good: bizim merıvayı alırken özellikle ESP yi sorduk var demişlerdi aradım tekrar sordum geçen sizden almıştık dedim arabayı kayıtlardan baktılar ve var dediler demekki doğruymuş gerçekten var çıktı içim rahatladı birden:good: çok mutluyum artık ölsemde gam yemem:yahoo: :)

saygılar...

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla Karadenizli inadı bu olsa gerek. Yani zorlaya zorlaaya manuel merivayı esp li yaptın helal olsun sana:D
Bi ara senin arabayı bana verde nasıl drift yapılır,pati çektirilir göstereyim belki o zaman anlarsın ESP olamdığını

Son düzenleme:

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ESP olmayan arabaya var yaptın ya helal olsun! Manuel vitesde ESP opsiyonu bile yok!.

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Blade kardeş bir yanlışlık olmasın:) umudunu ve şevkini kırmak istemem ama yok eps bunu kabul et lütfen:)

Aracında ve aracımda eps yok......

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:):)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı ıkıncı el almışsa satan adam aldıgında taktırmış olabilir ama merıvalarda yok diye biliyorum.Varsa bile sonradan takılmıştır.birde merivasında esp olmayanlar bu arkadaşıda bulupta servise gitsinler bunda esp var bizde niye yok diye (sonradan takılmamışsa) gerçekten varsa ve sizinkinde yoksa opeli mahkemeye verin :D