Meriva ile ilgili düşünceler...

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu forumda zafira için pek olumlu yoruma rastlamadım bu çok ilginç ama, bu yaz 6 kişi ve bagaj ile 2800 km yol yaptım, 1.6 motor beni hiç rahatsız etmedi....... ve 2800 km boyunca klima açık ort.6.7 lt benzin harcadım.....

konforlu ve rahat bir yolculuk, üstelik hem güvenli hem ekonomik hem de 6 kişiyle aynı araçta sıkışmadan..... daha ne olsun...........

buralp41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zafirayı kullanmayan nasıl bir araç olduğunu bilemezler ben çoğunlukla iki bazende 6 ve 7 kişi olarak kullanıyorum ve 1.6 olmasına rağmen gayet rahat bir araç ve geçenlerde 6 kişi ile 880 km yaptım ve toplam 180 ytl benzin harçadım sizce nasıl güzel değilmi sonuçda ZAFİRA sonuçda OPEL...

ALPER

sedat keçeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence meriva aile için çok ideal bir araç ben meriva yı almadan önce birçok markanın birçok modeline baktım en uygun fiyatla alabileceğin araçlardan biri merivadır bence.performans konusunda 3000 devirden sonra sıkıntı yok yol tutuşu iyi fakat ağırlıktan dolayı 1.6 motor derim bagajı seni üzmez ayrıca arkadaki yolcular arka dar olmadığı için sıkılmaz beim aracımda meriva 1.6 enjoy sp.tatillerde urfadan balıkesire gidiyorum(1300 km)sıkıntı yok araç işi kişiye,ekonomiye göre değişir ben meriva derim.;)

gogamina

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 1 aylık meriva kullanıcısıyım.Arabayı alırken çok düşündüm ve çok araştırdım o kadar farklı yorumlar yapılıyorki insanın kafası karışıyor.Ama şimdi iyibir tercih yapmışım diye düşünüyorum.Arabamdan çok memnunum (ki en sade modeli olmasına rağmen).Tabi maddiyatla ilgili bir durum zafirada çok güzel bir araç ama hem ekonomiklik, hem aile ve hemde kalite diyorsan iyi tercih derim

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
lpg taktıracaksan bagajı unut
sımıt koydursan lastıgı unut
nasıl dersen bagajı unut
bunlar benım fıkrım saygılar...

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yada
c)hiçbiri
çok fazla yol yapmıyorsan lpg ye gerek yok çünkü 1,6 ecotec tasarruflu bi motor yaklaşık km de 22 krş ortalama

Merivam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unyekaradeniz.com
Arkadaşlar Meriva hakkında bilmeden ,görmeden neler söylemediler ki,daha çok bayan arabası veya büyük basenli minivan dediler.
Hiç bir araç için ön yargılı olmamak lazım..

Ben Almanya'dan yeni geldim ve orada 5 yıl kaldım. Almanya'da orta yaş grubu aileler, daha çok Meriva alıyor.. Dikkat ettim bu arabayı sürenler daha çok 25-45 yaş arasında ve sakinliği ve konfor seven aileler.
Yurt dışında kaldığım süre içinde çok da araştırma yaptım ve 3 ay önce Meriva 1,6 enjoy aldım. Aracımdan çok da memnunum.
--Ön ve arka aks mesafesi Zafira ile aynı ölçüde.Bu ölçü bu tip bir araç için oldukça iyi
Zafira daha çok ,daha kalabalık aileler için kullanışlı bi ve benim de hoşuma gidiyor..

Ben aracımdan memnunum. Benden Meriva hakkında bilgi almak isteyenlere yardımcı olabilirim.. ..

Son düzenleme:

MerivaMan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu arkadaşlar Meriva'mı Zafira'mı diye karar aşamasına gelinmişse Meriva sahibi biri olarak tabii ki Zafira... Bunu basitçe Opel'in fiyat listesinden bakıp da görebilirsiniz. İkiside sınıfının en iyisi araçlar. Bu demek oluyorki ikisi ayrı sikletlerin yarışçıları o sebepten elma ile armutları karıştırmamak lazım...

Meriva hakkında yorumlarımı söyleyeyim. Aracımı ilk aldığım günden beri severek kullanıyorum. Konfor desen konfor, yüksek olması ayrı bir rahatlık, görüş açısı mükemmel, bu koltukların katlanması meselesine gelince bir gün üşenmedim ve koltukları tek tek yatırıp inceledim ve gördüğüm manzara karşısında şok oldum. Arabanın koltukları transformers filmindeki gibi kolayca katlandı. Ayrıca arabada tipik bir aile için gerekli bir sürü gizli göz ve çekmece yerleştirmişler. Bagajı itiraf etmeliyimki küçük... Yüksek olmasına rağmen TEM otoyolunda 150-160 km ile bana mısın demiyor. Virajlarda corsa, astra ile neredeyse aynı. Tek handikapı var insanlar arkasından selektör yapınca arabayı aile arabası görüp kaale pek almıyorlar :)

Umarım yardımcı olmuştur...

Şimdiden hayırlı olsun...