Meriva ile ilgili düşünceler...

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşıma büyük oranda katılıyorum.:alkis: bundan önce 110 beygirlik toyota corolla vardı. eşime araç sürmeyi o araçta öğrettim. kalkışta gaz debriyaj ayarını yaptırırken hep patinajla kalkardı. onu sattım, ailenin büyümesi nedeni ile iki yıldır bu araca biniyorum. 2004 cosmo. 1300 kg. yukarda arkadaşların belirttiği gibi çok performanslı, atik bir araç değil ama tambir aile aracı. arka bagajı iki aileyi tatile götürüp getirmeye yeter. koltuk hareketleri çok fonksiyonel. hava yastıkları, abs güven verirken elektrikli yan aynalar, cd, vb. çok kullanışlı. ben çok memnunum. yalnız otomobilden inip buna bindiğinde yüksek olup yola hakim olma duygusunun yanında sürüş zorluğu olarak ön direklerin kalınlığı nedeni ile dönüşlerde problem yaşabilirsin(alışana kadar).ayrıca lpg taktırdım 0.130 YTL yakıyor.benzinde 0.250-0.270 idi.biz dört kişiyiz. meriva bize çok çok yetiyor.5-6 kişi olmadıkça zafirayı tavsiye etmiyorum. hayırlısı ile bir seçim yaparsın umarım.

bahsedilen iki aile çocuksuz ise olabilir ama çocuk varsa meriva iki aileyi kaldırmaz..... bitişik nizam yolculuk yapılır.....

kaptanati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki aile eşyası bagajın tarifinde kullanıldı. aileleri koltuklara oturtmadık(eşyalarıda) yani bagajı geniş.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neden 1.3 motor kullanıldığını yakıt almaya gittiğinde ve vergi dairesine gittiğinde bir daha düşünmek lazım.. kesinlikle iyiki koymuşlar dersin..

merivalar emsallerinden daha hantal değiller. aksine aynı performansı daha ucuza veren, gayet konforlu araçlar. uzun yolda insanı sıkmayan, yüksek arka koltuklarıyla arkadakilerede yolu izleme imkanı tanıyan, seyahat tepsisine hasta olduğum çok şık bir araç..

zafira ise gereksiz para harcamayı gerektiren bir araba.

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neden 1.3 motor kullanıldığını yakıt almaya gittiğinde ve vergi dairesine gittiğinde bir daha düşünmek lazım.. kesinlikle iyiki koymuşlar dersin..

merivalar emsallerinden daha hantal değiller. aksine aynı performansı daha ucuza veren, gayet konforlu araçlar. uzun yolda insanı sıkmayan, yüksek arka koltuklarıyla arkadakilerede yolu izleme imkanı tanıyan, seyahat tepsisine hasta olduğum çok şık bir araç..

meriva ve zafira farklı amaçlar için düzenlenmiş araçlar...

isteyen zevkine ve kesesine göre istediği aracı kullanır....

ben hiçbir aracın gereksiz olduğuna inanmıyorum.....

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ne alaka hocam biz kalabalık bi aileyiz ZAFİRA nın 7 kişi olması büyük bir avantaj...
meriva için aynı performansı daha ucuza veren demişsiniz doğru olabilir...
ama bilmelisin ki zafira ş.içi 23 krş ş.arası 19 krş yakıyor-ki 1450 kg ve 1,6 motora sahiptir- konfor ve yakıt yönünden çok büyük bi fark olmasada merivadan üstün bi modeldir. büyük ailelere kesinlikle tavsiye edebileceğim bi araçtır...

nkaymak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle zafira çok güzel geniş ve çok konforlu bir araçtır ve kesinlikle çok iyidir. hatta merivaya göre bir üst sınıftır. ama unutulmamalıdır astrada, vectrada, zafirada ve merivada kullanılan 1.6 motor aynı. 105 hp ve 150 n torka sahip. bu motor astrada çok performanslı olmasına rağmen vectra ve merivada ağırlıktan dolayı çoğu sürücüyü tatmin etmiyo. zafira ise 1450 kg ağırlığında. sanırım bu araca 7 kişi binerse nasıl olur kim bilir. insanın inip arkadan itekleyesi gelir. bu durumda aile sınıfı için en mantıklısı( eğer büyük değilse) merivadır. çünkü zafiraya göre daha performanslıdır.

bu yaz merivamla iki aile 4 kişi neredeyse türkiyeyi dolaştık yanımızda da 1.5 yaşında çocuğumuz vardı. ve hiç bagaj sorun yaşamadık. arkadakilerde çocukta olmasına rağmen çok rahat bir yolculuk yaptılar.

merivanın 0-100 km hıza ulaşma saniyesi 13,4(fabrika verisi) arabanın ağırlığı göz önüne alındığında çok kötü bir ivmelenme değil. ayrıca uzun yolda mükemmel, arabanın yalıtımı çok iyi yapılmış neredeyse içine hiç ses almıyor. yol tutuşu yüksek yapıya rağmen çok iyi.

meriva hakkındaki tek olumsuz düşünce; hakkında bilgisi olmayanların hatta hiç sürmeyenlerin arabanın sadece görüşüne bakarak yorum yapmalarıdır. sanırım buda zamanla hallolacaktır.

www.whatcar.com da meriva test edilmiş ve bu sınıftaki(MPV) arabalar için en iyisi diye yorum yapılmıştır. biraz ingilizcesi olanlar bakabilirler. bu sitede merivada bulunan tek kusur; öndeki kelebek camların görüşü kısıtlaması diye bahsedilmiş

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meriva hakkındaki tek olumsuz düşünce; hakkında bilgisi olmayanların hatta hiç sürmeyenlerin arabanın sadece görüşüne bakarak yorum yapmalarıdır. sanırım buda zamanla hallolacaktır.
evet zafirayı kullanmadan da yorum yapanlar var...:D
8 9 kişide bindik bi sorun olmadı...tabii o kadar kişiyle uzun yola çıkmak mümkün değil...
meriva ve zafira küçük ve büyük aileler için tasarlanmış 2 hoş araç...sonuçta opel...

nkaymak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet zafirayı kullanmadan da yorum yapanlar var...:D
8 9 kişide bindik bi sorun olmadı...tabii o kadar kişiyle uzun yola çıkmak mümkün değil...
meriva ve zafira küçük ve büyük aileler için tasarlanmış 2 hoş araç...sonuçta opel...

katılıyorum aynı şeyler zafira içnde geçerli tabi, hatta zafira sınıfındaki en güvenli ve en sağlam araçlardan biri olmasına rağmen