Merhabalar Sizden bir fikir almak istiyorum?

fb19071

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar sevgili forum üyeleri ismim Adem Erzurum da ikamet ediyorum.

Yakında zamanda otomatik bir Astra J almayı planlıyorum ancak kararsız kaldım. 2017 ve üzeri maximum 70 bin kmrede bir araç alacağım.
Sizce Astra j 1,4 140hp LPG otomatik bir araç mı alayım yoksa Astra 1,6 136 Hp dizel bir araç mı alayım. Yılda 10 bin km re yapıyorum. Erzurum da malum soğuk bir memleket hem yakıt hemde sorunsuzluk adına sizce hangisini almalıyım?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Dizel 136 hp 320 nm astra j alin. lpg isiyle ugrasmayin zaten ortalarda bi km yapiyorsunuz lpg li aractan fazla yakar birazcik ama kafaniz rahat olur

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Murat

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Merhabalar sevgili forum üyeleri ismim Adem Erzurum da ikamet ediyorum.

Yakında zamanda otomatik bir Astra J almayı planlıyorum ancak kararsız kaldım. 2017 ve üzeri maximum 70 bin kmrede bir araç alacağım.
Sizce Astra j 1,4 140hp LPG otomatik bir araç mı alayım yoksa Astra 1,6 136 Hp dizel bir araç mı alayım. Yılda 10 bin km re yapıyorum. Erzurum da malum soğuk bir memleket hem yakıt hemde sorunsuzluk adına sizce hangisini almalıyım?
Erzurum soğuğuna dizel arabaya yazık olur, Geneli şehir içi kullanılacaksa dizelde yakıt çok üzer sizi, ben Samsunda ikamet ediyorum yol bilgisayarında ortalama 22km hız gösteriyor, yakıt tüketimide 8.7 lt gösteriyor. Varın hesabını siz yapın. İlla astra olacak diyorsanız birşey diyemem ama lpgye tam uyumlu olan toyota, honda gibi japon araçlarını öneririm. Erzurumda 5 yıl kaldım ilk 3 yılımda corolla son 2 yılımda accordla geçti hiç bir sorun yaşamadım. Yakıt olayını düşünüyorsanız astraya uyumlu LPG ve sağlam bir işçilik ile sorun yaşamazsınız. Ben 2013 yılında Tulu otogazda taktırmıştım işçilikleri güzel bir sorun yaşamamıştım.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

fb19071

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınız için teşekkür ederim aracı aslında babama alacağım 10 bin km renin 4000 kmresi Erzurumun İspir ilçesi arasında köye git gel yapacak babam Erzurum İspir arası dağlık bir yoldur köyde dağ köyü onun için turbolu bir araç istiyorum dağda bayılan aracı babam sevmiyor. Yakında Emekli olacak malum ülkemizde emekli maaşı baya düşük onun için sorun çıkarmayacak bir araba arıyorum uzun vadede alınca 7-8 yıl satmayız. Lpg li araç kış memleketi olması ve garaj olmaması nedeni ile kışın motor ısınana kadar benzinde çalışacağı için daha çok yakar diye düşünüyorum. Astra şart değil Octavia ve Focusta ala bilirim. Yada Renault Kadjar bu araçlar arasında kalmış durumdayım. Bütçemiz 80-110 bin arasında.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Maalesef her güzellik bir arada olmuyor.

Uzun vadede sorun çıkarmasın istiyorsanız japon grubu. Ki alt takım mekanik konusunda da en sağlamları yine japondur. Motor konusunda corolla 132 hp güç üretiyor ve multidriveS şanzımanla performans konusunda sorun yaşayacağınızı zannetmem, sadece yüksek devir çevirerek rampa çıkacaksınız.

Rampada bayılmasın düşük devirle rampayı rahat çıksın diyorsanız kesinlikle turbolu bir araç olmalı. Yakıt yönünden ve köy yolları için Reno kadjar aslında en mantıklı olanı o ama alt takım ve uzun vadede problem konusunda bir şey diyemeyeceğim.
Octavianın ve Focusun yarı otomatik şanzımanlarında problemle karşılaşırsanız Erzurumda yüzünüzü güldürecek bir ustaya denk gelmek mucize olacaktır.

Anladığım kadarıyla sürekli şehir içi git gel yapılmayacak daha çok uzun yolda kullanılcaksa yineliyorum 1.4 T LPGli olanı sizi ziyadesiyle memnun edecektir. En fazla 2 km sonra benzinden LPGye geçiş süresi var soğuk havalarda. Benzinli araçta rölantide beklemeye gerek yok ağır usul gidilerek motor çabuk ısınıyor. Ama dizelde maalesef en az 2 dk bekleme süresi var ve bir o kadarda(motor sağlığı açısından) uzun yol sonrası beklemek gerekiyor. Her bakımda mazot filtre değişimi de sizi maddi konuda benzinli modelinden daha çok masrafa sokacaktır. Şimdi bana diyeceksiniz sen ne diye dizel aldın diye; bana denk geldi o yüzden dizel aldım yoksa hiç aklımda olan bir model motor tipi değildi. Ben daha çok atmosferik motordan hoşlanıyorum, sürüş keyfi daha bir başka oluyor. 2.0 accordum vardı 155 hp uzun yolda hala arıyorum verdiği keyfi. Niyetim 3yıllık astranın borcunu bitirip 2009 üstü bir yeniden accord sahibi olmak.

Şimdiden hakkınızda hayırlısı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Adem bey merhaba, ilk yazdığınız mesajı gördüğümde @psk.selman arkadaşımız gibi 1.4t dedim ama sonra şehir dışı ve rampalı yollardan bahsedince 1.6 cdti 136hp derim. Otomatik olması şart değilse manueli daha az yakar. Ama uzun yolda manuel otomatik farketmez.

Yalnız Selman bey iki dk içinde lpg'ye geçer demişsiniz. Şu forumda en sıcak memlekette yaşayanlardan biriyim kış aylarında 5. km'de lpg'ye geçtiğini bilirim, zaman olarak ta 5-10dk arası süren bir yol. Erzurum soğuğunda tüpe hiç geçmez bence :D.

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Selman bey ( @psk.selman ) az önce toyota formunda ki mesajlarınızı okudum, okurken keyif aldığımı söylemem gerekiyor :) Bizden yana veto yemezsiniz içiniz rahat olsun :) Farkettiyseniz araçlarımızın artı özelliklerini savunduğumuz gibi zaman gelir eksi özelliklerinide yazmaktan çekinmeyiz, çekinmemeliyiz. Sonuçta bizler son kullanıcıyız ve bu araçları bizler üretmiyoruz. Keşke ülkemizde daha iyi araçlara binebiliyor olsaydık, birçok model aracı inceleyebilseydik. Şahsi olarak ben marka bağımlısı birisi değilim, elimdeki bütçe ile en yüksek donanıma sahip araca binmeye çalışıyorum. Şimdilik bunu opel ile sağlayabiliyorum. Gelecekte ne olur bilinmez... Malesef bizim ülkemizde herşey en uçta yaşandığı için (marka bağımlılığı, fanatiklik, araba sevdası vs) birçok konuda üreticiden çok bizler ürünü savunuyoruz :) Bu mesajıma güzel bir video ekleyerek saygılarımı sunuyorum :) (Bu arada D segmenti candır, insigniadan inip astra cosmoya binmeme rağmen bunu söylüyorum)

Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=_BVJA8jvMjk

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Selman bey ( @psk.selman ) az önce toyota formunda ki mesajlarınızı okudum, okurken keyif aldığımı söylemem gerekiyor :) Bizden yana veto yemezsiniz içiniz rahat olsun :) Farkettiyseniz araçlarımızın artı özelliklerini savunduğumuz gibi zaman gelir eksi özelliklerinide yazmaktan çekinmeyiz, çekinmemeliyiz. Sonuçta bizler son kullanıcıyız ve bu araçları bizler üretmiyoruz. Keşke ülkemizde daha iyi araçlara binebiliyor olsaydık, birçok model aracı inceleyebilseydik. Şahsi olarak ben marka bağımlısı birisi değilim, elimdeki bütçe ile en yüksek donanıma sahip araca binmeye çalışıyorum. Şimdilik bunu opel ile sağlayabiliyorum. Gelecekte ne olur bilinmez... Malesef bizim ülkemizde herşey en uçta yaşandığı için (marka bağımlılığı, fanatiklik, araba sevdası vs) birçok konuda üreticiden çok bizler ürünü savunuyoruz :) Bu mesajıma güzel bir video ekleyerek saygılarımı sunuyorum :) (Bu arada D segmenti candır, insigniadan inip astra cosmoya binmeme rağmen bunu söylüyorum)

Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=_BVJA8jvMjk
Video müthişmiş😂😂😂

fb19071

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) Video harika tam anlamıyla.

OpeldenSoğuyanİnsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 1.4 otomatik üzüyor ya benim araç şuan yeni 2-3 ay içerisinde biraz tüketim düşecek diye düşünüyorum ama şuan litrede 95 kuruş yakıyor düşüncede minimum 70 75 yakar heralde acaba bu tüketim normalmi benim aracıma özelmi anlayabilmiş değilim bir arkadaşımda sıfır almıştı geçen sene 80 kuruş yakıyordu ilk aldığında.