Mehmet Usta (Elektronik modifikasyon ve Dizel Motor Problemleri)

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa arkadaşlar arkadaşı tanımıyorum ilk defada bu sayfada görüyorum avukatlığıda elbette bana düşmez ama kendi ortamımda da böyle kelimeler kullanılır nasıl yaptın nasıl cıktın işin içinden anlamında sanırım arkadaşta o anlamda söyledi bunu konuyu hiç bölüpte güzel konuyu hiç etmeyelim bence:D

burakopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim bende 1.4 16v 90 hp corsa b var ben şimdi ecu ya yeni yazılım yukletsem ne kadar tutar fiyat olarak ,bana ne kadar bi güç artışı saglar .ustam bu arabalar 1.4 ama sehir içinde 35 ykrş den az yakmıor 1.6 altesı olan arkadasım var oda 28 ykrş yaktıgını idda edior benim arabam da mı bi sorun var yok sa bu motorların hepsimi aynı motor daha 65000 de ve bakımları sureklı olarak yapılıo servisi bile anlayamadı ne oldunu ben hava akışmetresinden mi acaba dedim bunlarda hava akışmetresi yok dediler bu motorlarda hava akışmetresi varmı ustam

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
D-Jetronik sanırım..Motora giren havayı Manifold basıncını referans alarak ayarlıyor..16V bütün corsa b lerin parça listelerini kontrol ettim..Hava debimetresi yok gerçekten..

Şehir içinde motor hacmi küçük motorlar fazla tüketiyor..Yani 1.6 dan fazla yakman normal..Ama standardı bumu yoksa fazla mı yakıyorsun bunu diğer corsa b kullanıcılarına danış..

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skyeye' Alıntı:
Ruhsata gerek yok, ezberledik artık :) Z14XEP...(P olayına dikkat, Twinport'ların motor kodu bu şekilde.Z14XE'ler normal ecotec, onlara chip yapılabiliyor rahat rahat.)

abicim benim corsa z14xep buna oluyomu yani

bu arada bi çayını içmeye gelirim mehmet usta yakınız yıkama için kadosana gelirim sürekli

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
:) Buyur gel.. Ama haber ver..bu aralar çok sık şehir dışına çıkıyorum..

maverick35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lnd' Alıntı:
yaa arkadaşlar arkadaşı tanımıyorum ilk defada bu sayfada görüyorum avukatlığıda elbette bana düşmez ama kendi ortamımda da böyle kelimeler kullanılır nasıl yaptın nasıl cıktın işin içinden anlamında sanırım arkadaşta o anlamda söyledi bunu konuyu hiç bölüpte güzel konuyu hiç etmeyelim bence:D

katılıyorum arkadasım hmn gaza gelmeye gerek yok :good: :good: :good:

:tesk:

maverick35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm ustaaa

bırsey sorucam easytronic sanzımanlarda debriyajın fazla ısınması sonucu arac failed werıyor boyle bı durumla karsılasırsak sorunu kendımız "servısı aramadan" nasıl cozebılırız:good:

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
arızanın debriyajın fazla ısınmasından kaynaklandığını nerden biliyorsun ??