Mehmet Usta (Elektronik modifikasyon ve Dizel Motor Problemleri)

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Güzel Makina..

skyeye' Alıntı:
Hoşgeldin usta, iyi forumlar.Twinport kullanıcısı olarak bizim en büyük derdimiz Twinport'lara chip tuning (piggybag vs. değil, seri programlama) yapılamaması.Eğer bu konuda bildiklerin var ise paylaşabilir misin?

Hoca senin arabaya Beyin olarak DELCO yu takmışlar..Henüz EProm Key leri kırılamadı..Ama bir gelişme olursa burdan duyururum..Sen yinede Superchips i bi yokla..

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Sorularınız için teşekkürler..

coRSac' Alıntı:
Ustam benim sorumda corsa 1.3 cdti 70 bg astra ise 90 bg arasındaki mekanik olarak ne fark var ? Yazılım olduğunu zannetmeiyorum pompa ile ilgili olabilirmi püskürtme basıncı falan..Corsa yı astra motoruna dönüştürebilirmiyiz..

Paşam iki motor arasında çok ciddi bir donanım farklılığı yok..Yazılımla 90 beygire kasmadan yükseltebilirsin makinanı..Yahut modül uygulamasıda uyar..

omerdia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet usta ben bloww off taktiricam valf yada beyin olayi varmis onu almadan halledemezmiyiz

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet Gazihan' Alıntı:
Paşam iki motor arasında çok ciddi bir donanım farklılığı yok..Yazılımla 90 beygire kasmadan yükseltebilirsin makinanı..Yahut modül uygulamasıda uyar..
Yazılımdan ziyade mekanik olarak fark yok mu?
Sayet astra cdti ,corsanın chiplenmiş hali ise 90 bg astrayı tekrar çipleyenler oluyor,bi motor kaç kez ciple güç kazancı sağlanır.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Blowoff motorun performansından çalar..bu eksilmeyi karşılamak için mutlaka beyindeki turbo parametrelerinden kaybı gidermek gerekir..Ama takarsan çalışmam demez..

Mekanik fark yok..Chip den Chip e fark var...senin motorun 120 beygirde olur ama en küçük harita detayına kadar ayarlamak lazım..

omerdia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hks alicam ustam almama degermi sence

bkaraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet Gazihan' Alıntı:
bildiğim kadarıyla Astralarda geometrik açılı turbo var diye biliyorum fark burdan kaynaklanıyor olmalı

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
her iki motorun parça numara listesini karşılaştıracağım..Krank Kol Piston Eksantrik Turbo..
pompa enjektör aynı onu biliyorum..