Mehmet Usta (Elektronik modifikasyon ve Dizel Motor Problemleri)

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet usta arkadaşta hyundaı getz var corsa 75 liğe yaptığın gibi onada uygulama yapabilirmisin 112 beygir dizel araç kaç beygir alırız kaça malolur.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Corsa_N' Alıntı:
Mehmet usta arkadaşta hyundaı getz var corsa 75 liğe yaptığın gibi onada uygulama yapabilirmisin 112 beygir dizel araç kaç beygir alırız kaça malolur.

112 beygir getz mi ?? aracı daha detaylı modeli motoru nedir anlatırmısın..

Hyundailere hem chiptuning hem Modül uygulanabilir..Gayetde hoş sonuçlar veriyor..

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enson cıkan makyajlı getz ler 112 beygir çıktı ustam hyundaı zaten seri motorları ile bilinir adamlar yaldır yaldır gezmekte piyasada.

Tip 16 Supap DOHC Turbo Intercooler (VGT)
Motor Hacmi (cc) 1493
Silindir Adedi 4
Piston x Strok (mm) 75 x 84.5
Sıkıştırma Oranı 17.8
Yakıt Sistemi CRDi - Common Rail Direkt Enjeksiyon
Maksimum Güç (ps/d/dk/(kW) 110 / 4000 (81)
Maksimum Tork (kgm/d/dk) 24 / 1900-2750

arkadaşınki bundan.

http://www.hyundai.com.tr/model/techspeclist.asp?modelID=2

ayderbaha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustam merhaba :
Ben; 96 model tigra aldım ama ecotech motorun özellikleri nedir bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olurmusunuz. Araçta abart ezos var bu Hp sini arttır mı birde araca modifiye yaptırmak istiyorum ne tür modifiye tavsiye edersiniz.
Şimdiden teşekkür ederim.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Corsa_N' Alıntı:
enson cıkan makyajlı getz ler 112 beygir çıktı ustam hyundaı zaten seri motorları ile bilinir adamlar yaldır yaldır gezmekte piyasada.

Tip 16 Supap DOHC Turbo Intercooler (VGT)
Motor Hacmi (cc) 1493
Silindir Adedi 4
Piston x Strok (mm) 75 x 84.5
Sıkıştırma Oranı 17.8
Yakıt Sistemi CRDi - Common Rail Direkt Enjeksiyon
Maksimum Güç (ps/d/dk/(kW) 110 / 4000 (81)
Maksimum Tork (kgm/d/dk) 24 / 1900-2750

arkadaşınki bundan.

http://www.hyundai.com.tr/model/techspeclist.asp?modelID=2

Evet bu araç için hem modül uygulanabilir hemde chiptuning..

Modül daha ucuz ve basit..araç 130-135 Hp civarlarına çıkar ve tork ise 300Nm ye yaklaşır..maliyeti 380€+KDV civarında

Chiptuning ise malumunuz daha kapsamlı bir operasyon..Daha sağlıklı ve dengeli arttırılıyor bu şekilde güç ve tork..bu işlem 500€ civarında..Ama size net rakamlar veremeyeceğim işlem sonrası gücü kaç olur torku kaç olur bilmiyorum çünkü..deneyip görmek lazım..Daha önce VGT Hyundai motora uygulamadık..Ama opelden biliyorum çok sıkı tepkiler veriyor..

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
ayderbaha' Alıntı:
Ustam merhaba :
Ben; 96 model tigra aldım ama ecotech motorun özellikleri nedir bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olurmusunuz. Araçta abart ezos var bu Hp sini arttır mı birde araca modifiye yaptırmak istiyorum ne tür modifiye tavsiye edersiniz.

Merhaba..

O eksozun illaki biraz faydası oluyordur performansa..En temel modifikasyon maddeleri;

* Direk Hava filtresi
* Headers Eksoz Manifoldu
* Dereceli Eksantrik
* Chiptuning
* Performans Bujileri ve Buji kabloları

Bunlar basit ve ilk yapılması gerekenler..

Sonra işler dahada büyür..Turbo, Silindir hacmi büyütme, kapak taşlama, Motor parçalarınının dayanımlarını arttırma..

aykut51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
ustam benim 2005 model vectra1.9cdti (150hp) active select 55000km de bir aracım var.araç orjinal vaziyette lastiklerim mchln alpin 215/55 r16
Sorunum: Son gunlerde sehiriçi( ankara) sarfiyatım artıs gösterdi. (230lira/km yol bilgisayarına gore 7-9lt/100km ) arabayı aldıgımdan beri erodizel kullanıyorum yakıt ve hava filtrelerini 3 gun once degistirdim. su an gözlemlemeye devam ediyorum.
Acaba kontrol etmem gereken başka parçalarda varmı? yakıt için onere bileceginiz bir secme yöntemi varmı?
yoksa bu son zamlardan sonra tuketim banamı çok gelmeye basladı?

ayrıca 20~~60 arası hızlanırken aracın ön tarafından daha çok yürür aksamdan gelirmiş gibi mekanik bir ses geliyor ancak stabil bir ses değil arada sırada geliyor ve kaboluyor -- tabi amortisorleri saymıyorum onlarda esnerken garç-gurç şeklinde sesler cıkarabiliyor.
fikirlerinizi bekliyorum iyi çalışmalar
durumu resmi:

[img=http://img156.imageshack.us/img156/6025/gidilmisdx8.th.jpg]

[img=http://img156.imageshack.us/img156/4131/kalanea1.th.jpg]

Son düzenleme:

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Aykut bey aracın tüketimi arttıysa bir Carbon Clean yaptırın derim..Ülkemizin yakıtları yakıt sisteminin işleyişini aksatıyor zamanla..Önden gelen ses mekanik demişsiniz Çukura girdikçemi geliyor yoksa 20-60 kmh arasında rastgelemi geliyor ses..

MaviGsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayderbaha' Alıntı:
Ustam merhaba :

mehmet ustam işine karışmak veya bilgiçlik taslamak gibi olmasın. arkadaşımıza tavsiyem bu motorda en güzel modifiye olan ve en rahat şekilde güç alabileceği modifiye çeşidi olan powerbox tır. hatta sitede yavuz abi (dragon) satıyo. bu modifiyeyle rahat 10 hp civarı güç elde edilebilir. tabii bunun yanında hem ses hemde powerboxın tam randımanı için güzel bi hava filtresi sonrasında, headers ve dereceli egzantrik . bütün bunlardan sonrada buna uygun yeni bi yazılımla çok başarılı güçler alınabilir.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
MaviGsi' Alıntı:
mehmet ustam işine karışmak veya bilgiçlik taslamak gibi olmasın. arkadaşımıza tavsiyem bu motorda en güzel modifiye olan ve en rahat şekilde güç alabileceği modifiye çeşidi olan powerbox tır. hatta sitede yavuz abi (dragon) satıyo. bu modifiyeyle rahat 10 hp civarı güç elde edilebilir. tabii bunun yanında hem ses hemde powerboxın tam randımanı için güzel bi hava filtresi sonrasında, headers ve dereceli egzantrik . bütün bunlardan sonrada buna uygun yeni bi yazılımla çok başarılı güçler alınabilir.

Desteğin için teşekkürler..Söylediklerine katılıyorum..Bunların hepsi biribirini tamamlıyor..