Lütfen Yardımmmmm

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yazdıklarımızı dikkat edesin. Önce sorun ne? İşte bunu bir öğrenin ki daha net cevaplar verebelim. İlk önce sorun.

ugur80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şöyle bir şey dediler, zorlamadan dolayı üst kapak contası gitmiş, bujiler gitmiş, motor içinde 4. fites dişlisinde hata var, motor içinde bir şey kırıldığından dolayı bu kırılan parçalar motor içindeki dişlilere zarar vermiş dediler. Ama net cevabı ve parça listesini yarın isteyeceğim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şöyle bir şey dediler, zorlamadan dolayı üst kapak contası gitmiş, bujiler gitmiş, motor içinde 4. fites dişlisinde hata var, motor içinde bir şey kırıldığından dolayı bu kırılan parçalar motor içindeki dişlilere zarar vermiş dediler. Ama net cevabı ve parça listesini yarın isteyeceğim

Motorun içinde ne kadar dişli sistem var ki? Net olarak öğrenin ama kesin kez o fiyata o aracı yaptırmayın. O kadar para ödenmez.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çekiciye koyarak Ankara'ya getirin...
Ne sallamışlar...
Motor içinde, 4 vites dişlisini ilk defa duyuyorum... motorun içinde vites kutusu mu var mış ?
kesinlikle oradan aracınızı alın...
A dan Z ye motor yapsanız 6 yada 7 bin yer... oda herşeyi değişir...
sizin araç 78.000 km de ve servis bakımlı ise krank kırmadıysa, kol çıkarmadıysa, bu kadar para yemez...
ama kesinlikle aracınızı oradan alın.... 4 bujiye, üst kapağa 16-17 bin demek ne demek ya hala gülüyorum...

muttalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah yardımcın olsun

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence birkaç ustaya daha gösterin aracınızı.Yetkili servis dışında da işini iyi yapan ustalar var.Bir tanıdığımın aracı da motorundan arızalanmıştı.Sorunu bulamayan usta sonunda komple motor yapılması gerek demiş ve gerçekten de komple motor yapılmış araca.Tabi sonra düzelmiş araç ama hala sebebini bilen yok arızanın. :sopa:
Şu an tek şüphem sizin aracı götürdüğünüz serviste ki ustanın da sorunu tam olarak bilmemesi ihtimali.

ugur80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, cevaplarınız için saolun. Öğretmenim ve bu konularda hiçbir bilgim yok. Eğri ne doğru ne bilemez oldum. Kime inanacağımı da. 3 gündür yaşıyormuyum, yaşamıyor muyum bilmiyorum. Amacım fikir sahibi olarak konuya hakim olmaya çalışmak. Çok çok saolun

koyay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, cevaplarınız için saolun. Öğretmenim ve bu konularda hiçbir bilgim yok. Eğri ne doğru ne bilemez oldum. Kime inanacağımı da. 3 gündür yaşıyormuyum, yaşamıyor muyum bilmiyorum. Amacım fikir sahibi olarak konuya hakim olmaya çalışmak. Çok çok saolun

Hocam benim de servisin birinde şanzumanı komple değiştireceğiz dediler 6000 civarı masraf olur dediler çekiciyle başka yetkili servise götürdüm kirlenen hidrolik sıvısını değiştirdiler yolladılar 100 liraya. Hemen karamsarlığa kapılmayın sizi çok iyi anlıyorum. Araştırın önce 17.000 aşırı abartılı bir fiyat. Belki de bu kadar büyük bir problem yok.

ugur80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün servisin bana yolladığı parça listesi ve fiatları şu şekilde
Üst takım conta, Alt takımk keçesi conta, Krank keçesi ön, krank keçesi arka, GM Motor Yağı ( 4 ) - BUji ( 4 ) - Antifriz ( 5 ) - Sıvı conta( 2) - Balata spreyi(10) - Cırt Kelepçe(30) - Fren hidroliği ( 1 ) - Piston Takımıs 0.50- Segmen Takımı 0.50 - Ana Yatak Takımı std - Kol yatak takımı std ( 4) - Krank gezi ayı takımı- piston kolu std (1) - sipop emme takım std ( 8) - spop egzos takım std (8) - sipop lastiği takımstd (16) - silindir kapağı - yağ filtresi parçalar orijinalmış.
Anlayamadığım, aklımın almadığı nıkta şu. BU araba sürekli periyodik bakıma giriyor, eksizksiz. Hiç bir sıkıntısı yoktu. Herhanngibir uyarı da vermedi. Nasıl oluyorda bu kadar parça değiştirecek kadar arıza veriyor. Çıldırmamamk elde değil. BU nasıl bir adalet.