Lpg ile İlgili Sorular ve Sorunlar

snbastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Bu ses enjektörlerden geliyor,
Ya enjektörler aracın kasasıyla temas edecek şekilde monte edilmiş,
Ya sesli çalışan enjektörlerden. Eğer kasa ile temas ediyorsa kasaya değmiyecek bir kısma sabitlenmeli, Enjektörden ise, enjektör tamir takımını değiştirerek bu sesi kesebilirsiniz.

Abi k.bakma işin erbabı varken çok bilirlik yapmış gibi olmuşum sonradan farkettim.:sorry:

Benim de bir sorunum var abi astra g voltran denen bela markayı kullanıyorum. teklemeyi kesemedim, tek tırnak buji değiştirdim,ayarlattım yok belli bir süre kesiliyor sonra yeniden.Bu teklemeyi voltrandan kurtularak mı kesebilirim yoksa senin başka bir önerin var mı?

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Dağ-Cey, önereceğiniz bir mikser markası varmı? mikser şu olsun , beyin bu olsun gibi bişi demedim ben ustaya:) bu konuların yabancısı olduğumuz için sizingibi değerli ustalarımıza dostlarımıza soruyoruz.Atiker de kampanya var dediler 10 taksit 350 tl. tavsiye edermisiniz..cevaplar ve yardımlarınız için teşekkürler..
merhaba karakan söylediğiniz fiyat uygun mikser seçiminden kastım başka arabaların mikserleri uydurulmaya çalışılıyor buda stopetme gibi problem çıkarıyor

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet bey benim vectra 2.0 cdx 10 tl gazla 15-20 km gidiyor kit atiker ne yapmam lazımusatlar ayarına iyi diyor yardımlarınızı bekliyorum gaz lt 1.90
saygılar
aslında bu tür ölçüm yanıltır sizi.depoyu fulleyin 100 km den sonra tekrar fullein aldığınız tl yi km ye bölün yakıtın nekadar olduğunu daha iyi ölçme imkanınız olur

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi k.bakma işin erbabı varken çok bilirlik yapmış gibi olmuşum sonradan farkettim.:sorry:

Benim de bir sorunum var abi astra g voltran denen bela markayı kullanıyorum. teklemeyi kesemedim, tek tırnak buji değiştirdim,ayarlattım yok belli bir süre kesiliyor sonra yeniden.Bu teklemeyi voltrandan kurtularak mı kesebilirim yoksa senin başka bir önerin var mı?
marka hakkında bi şey söyleyemem ama enjektör problemi olduğunu biliyorum rail enjektörle sorunu çözeriz

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadarşım bendede vectra c var aynı sorun bendede oldu lpg densonra ustay agötürdüm lpg takıldıktan sonra ilk kullanıda bobinleri yakıyomuş onların değişmesi gerekirdedi haberiniz olsun hemen yaptırmanızı tavsiye ederim motoroda zarar veriyo yakıtta baya artıyo

bende böyle birşey olmadı 1 aydır sorunsuz kullanıyorum

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında bu tür ölçüm yanıltır sizi.depoyu fulleyin 100 km den sonra tekrar fullein aldığınız tl yi km ye bölün yakıtın nekadar olduğunu daha iyi ölçme imkanınız olur

çok yanlış bir ölçüm yöntemi... her pompanın basıncı farklı olduğu için böle yaparsanız gene düzgün sonuç alamazsınız... depoyu tam boşaltın sonra fulleyin... tam boşalana kadar kullanın... tam boşaldığında kaç litre gaz ile ne kadar km gittiğinizi hesaplayın.... pompadan pompaya 2-3 litre fark rahatlıkla olabiliyor eğer siz 100km gidip gene fullerseniz 100kmde 2-3 litre fark olabilir ki bu da sizin saçma sapan bir ölçüm yapmanıza neden olur...

karakalem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet bey aracımın bugün baskı balatasını değiştirttim.aracı servise bırakıncaya kadar hiçbir sorun yoktu ama aldığımda gördümkü lpg göstergesi hep kırmızıyı yani araçtaki lpg bitmek üzere olduğunu gösteriyor.ben depoyu fulledim ama aynı sorun devam etti.bu sorun ustalar şanzımanı indirdiğinde oluşmuş olabilir mi yada benim sorunum ne..
cevabınız için şimdiden teşekkürler.

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok yanlış bir ölçüm yöntemi... her pompanın basıncı farklı olduğu için böle yaparsanız gene düzgün sonuç alamazsınız... depoyu tam boşaltın sonra fulleyin... tam boşalana kadar kullanın... tam boşaldığında kaç litre gaz ile ne kadar km gittiğinizi hesaplayın.... pompadan pompaya 2-3 litre fark rahatlıkla olabiliyor eğer siz 100km gidip gene fullerseniz 100kmde 2-3 litre fark olabilir ki bu da sizin saçma sapan bir ölçüm yapmanıza neden olur...
benim ölçümüm bunun için mi saçma oldu ?opetten alıyordum bu sefer 150 km gittikten sonra SHELL den fulledim(1 lt.=1.97tl.) 37.50tl.lik gaz aldı.bu da 25 krş. gibi bir sonuç çıkardı.gerçi şehir içi İstanbul trafiği yarım saatte 4-5 km gittiğim yerler oldu ama,opett'te ki ölçümlerde 20 krş.a falan geliyordu 100 km.den sonra fullediğimde.
gaz yeni kullandığım için tam ölçüm oranları değişirmi böyle depo bitmeden ?:(

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim ölçümüm bunun için mi saçma oldu ?opetten alıyordum bu sefer 150 km gittikten sonra SHELL den fulledim(1 lt.=1.97tl.) 37.50tl.lik gaz aldı.bu da 25 krş. gibi bir sonuç çıkardı.gerçi şehir içi İstanbul trafiği yarım saatte 4-5 km gittiğim yerler oldu ama,opett'te ki ölçümlerde 20 krş.a falan geliyordu 100 km.den sonra fullediğimde.
gaz yeni kullandığım için tam ölçüm oranları değişirmi böyle depo bitmeden ?:(

bunun yeni gaz ile alakası yok... farklı pompa ile alakası var... bir pompanın barı daha yüksektir sizin 45litrelik deponuza 44 litre lpg doldurur diğerinin basıncı daha azdır o sizin deponuza 38 litre lpg doldurur...eğer siz 100km gidip fullerseniz aradaki çıkacak olan 5-6 litre fark sizin 5-6 litre az veya fazla yaktığınızı düşündürebilir... onun için en sağlıklısı depo boşaltılı sonra fullenir kaç litre aldığı yazılır... depo bittiğinde yapılan km ile yazdığın litre karşılaştırılıp hesap yapılır...

Asİ006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyla ilgili arkadaşlar bir soru sorcam.Bizim vectrada gaza basınca birden bire gaza bastın halde direk araba istop ediyo ya sizce neden olabilir rolantta bi düşüklükde yok yni neden oluyo acaba bi danışım dedim.Bu Olay 3 4 kes de olsa bi oluyo yani.