led sinyale direnç

skydark35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
40 gün çok uzun bir ömür gibi heyecanla bekle ;) bana 2 haftada geliyor o yüzden bekleyebiliyorum ;)
yazdığım linktekiler sizin arabanıza uygun olanlar soket T15
Benim arabaya uygun soket BAU15S sizin soketten farklı.Aslında değişen hiçbir şey yok aynı üründen bütün soketler üzerinde uyguluyorlar yani sizin sokette olan lambanın aynısı benim arabanın soketine göre de üretiliyor hatta aynı lambanın üzerinde iki farklı renkte led uygulanarak amerikan sistem frene basınca kırmızı sinyal verince sarı olarak yanıyor soket BAY15D vs..

16 watt lık ampul için 21watt daha uygun ne kadar yüksek direnç kullanırsanız direnç az ısınır ve ömrü daha uzun olur yani dirençe gelen 12-13 volt fakat direnç 15-16 ya kadar rahat dayanır.Benimki 21watt fakat ben 50watt kullanıyorum.Aslında direncin yaptıgı beyne 1.5 amper ve üzeri bir akım harcadığını bildirerek yanıltma yapıyor çünkü normal lambada aynı akımı çekiyor fakat LED ler 0,2-3-4- gibi cok küçük bir amper akım çekiyor o yüzden lamba patlak durumu oluşuyor..

Ben bir ara bu linkteki LED leri kullandım inanılmaz süperdi fakat çok aydınlatyordu insanlar rahatsız olur diye çıkarttım.(video dakinin nerdeyse 2 katıydı) Dikkat edin üzerlerindeki aliminium kasa soğutma görevi görüyor ben 30 dakika sürekli yaktım 12 volt akü ile 150 derecenin üzerine çıktı lambalar.Zaten özelliklerinde de yazar -40 +155 derecede çalışır diye tabi bu hepsi için geçerli değil.

https://tr.aliexpress.com/item/2pcs...783.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d4Uqs1B

şimdi ise 1 yıldır bunları kullanıyorum yani video da olanlar

https://tr.aliexpress.com/item/2pcs...480.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d4Uqs1B

direnç konusunda içim rahatladı
benim ön sinyaller psy24w sizin çok aydınlatıyor dediğinizin bana uygun olanını bulmam lazım
ilginiz içinde teşekkür ederim

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et