Astra G Sedan Led ampullü stoplar

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşallah. Aynısını sisler iptal edip frene bağlayarak bende düşündüm ama ısınma vs problemi olur dedi 1-2 kişi, vazgeçtim. Ne kadara aldınız 1 çiftini acaba?

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Maşallah. Aynısını sisler iptal edip frene bağlayarak bende düşündüm ama ısınma vs problemi olur dedi 1-2 kişi, vazgeçtim. Ne kadara aldınız 1 çiftini acaba?

Sinyal için olanı da fren için olanı da çifti 42TL. Daha önce hepsiburadadan stoplara led ampul almıştım ama gece bile ışığı sönük kalıyordu :) Bunlar gayet iyi ışık veriyor.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
LED ampul işini biraz daha geliştirdim. Türk işi çözümden daha profesyonel bir çözüme geçtik. :D

Novelcar sitesinden led ampul hata gidericiler aldım. Dirençli bir sistem.

attachment.php

Normal ampul duyuna bunun duyu takılıyor ve modülün duyuna da ampul takılıyor. Ancak duylarını falan kullanmayıp tesisata paralel de bağlanabiliyor. Ben de paralel bağladım.
Duy kısmının kablolarını kullanmayacağım için kesip elektrik bantıyla bantladım. Diğer kısmındaki ampul dibi olan yerin de kablolarını kesip tesisata bağladım. Siyah şase, kırmızı (+) 12V. Sağ ve sol sinyal için ayrı ayrı 1er tane kullandım.
Stoplara da 3 uçlu olanı bağlamam gerekti. Çünkü bu modül olmadan parklarda led ampuller yanarken spoilerdeki ledlerden 3 tanesi de yanıyor. 3 kablolu olandan siyah yine şase, beyaz park, mavi fren. Sadece fren bağlantısını yaptım, parkı bağlamadım. Bu bağlantıyla problem kalmadı.

attachment.php

attachment.php

3 modülü de plastik kelepçeyle birbirine bağladım. Ardından sol stopun altındaki boşlukta en dibe sabitledim. Parkı bağlamamamın sebebi, normal olarak gece parklar hep yanacağı için modül ısınıyor. Sağa sola değip zarar vermesinden ve kelepçeleri koparmasından korktum. Zaten parkı bağlamama gerek te yoktu. Frenler ve sinyaller park gibi sabit ve sürekli yanan lambalar olmadığı için problem yok.

attachment.php

Bir süre takip edicem. Bir terslik sezersem tampon içine indiricem. Eğer çok ısınırsa hava akımı orada soğutur.

Ekli dosyalar

• 46873594-110220141928071b.jpg
    46873594-110220141928071b.jpg
    16.3 KB · Görüntüleme: 217
  • 1DSC_0006.jpg
    1DSC_0006.jpg
    70.2 KB · Görüntüleme: 218
  • 2DSC_0011.jpg
    2DSC_0011.jpg
    47 KB · Görüntüleme: 215
  • 3DSC_0012.jpg
    3DSC_0012.jpg
    65.4 KB · Görüntüleme: 213

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık farlar güzel görünüyor çözümünüzde çok akılıca ama benim aklıma takılan bir konu var lümen olayı galiba ledin aydınlattığı mesafe yeterli mi? Geri lambaları çok hoş görünüyor ama arkayı aydınlatmada sıkıntı çıkarıyor mu?

Son düzenleme:

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık farlar güzel görünüyor çözümünüzde çok akılıca ama benim aklıma takılan bir konu var lümen olayı galiba ledin aydınlattığı mesafe yeterli mi? Geri lambaları çok hoş görünüyor ama arkayı aydınlatmada sıkıntı çıkarıyor mu?

Teşekkürler. Daha önce pek çok led ampul denedim. En güçlü ışığı bunlar verdi. 68 SMD led var üzerinde. Aydınlatması halojenlerle aynı gibi. Ama doğal olarak birazcık düşük aydınlatması. Ancak yeterli yinede.
Ampuller beyaz olduğu için stoplar pembe oldu. Bende ledin üzerine şeffaf kırmızı boya sıktım. Renk kırmızıya döndü. En önemlisi gündüz de fren yaptığım anlaşılıyor. Aydınlatması iyi yani.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler. Daha önce pek çok led ampul denedim. En güçlü ışığı bunlar verdi. 68 SMD led var üzerinde. Aydınlatması halojenlerle aynı gibi. Ama doğal olarak birazcık düşük aydınlatması. Ancak yeterli yinede.
Ampuller beyaz olduğu için stoplar pembe oldu. Bende ledin üzerine şeffaf kırmızı boya sıktım. Renk kırmızıya döndü. En önemlisi gündüz de fren yaptığım anlaşılıyor. Aydınlatması iyi yani.

gündüz belli olma işi çok güzel. Halojen frenler güneşte hiç belli olmuyor heleki karartılmış stop varsa. Bende stoplarımı kararttığımdan böyle birşey şart oldu. teşekkür ederim ilginize

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Çok hoş keşke benim de elimden gelse de yapabilsem ...