Landirenzo LPG Bilgi

serefertas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Astra j sedan aracıma sıfır aldığımda serviste landirenzo lpg taktırmıştım. 2 depo benzinle bindikten sonra lpg'ye geçiş yaptım. Önceki aracımda sıralı sistem lpg vardı. Motor belli bir ısıya gelince LPG'ye geçiyordu. Şimdi gaza basınca LPG'ye geçiyor. motor sıcaklığına bağlı değil mi. Gerçi soğuk çalıştırmalarda gaza basıp denemedim geçiyor mu LPG'ye diye.Bir de lpg'de iken kesintisiz tık tık şeklinde çalışıyor motor, araştırdığımda enjektör sesi normal demiş çoğu kişi. Yalnız araba soğukken çalıştırdığımda yani henüz LPG'ye geçmemişken bu tık tık sesi yine var normal mi anlayamadım. Bu konuda beni biraz aydınlatmanızı rica ediyorummm. Şimdiden teşekkür ederim...

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Landirenzo LPG Bilgi

Bir ayarlama yaptırın bence ayarlarda bir sıkıntı mevcut. O dediğiniz ses enjektör sesi sanırım. Ve LPG ye direk geçiyor gibi geldi bana.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Motor sıcakken daha doğrusu LPG ye geçiş için yeterli sıcaklıktayken (35C veya 40C ye ayarlanıyor genelde ) gaza basınca LPG'ye geçmesi normal. Enjektör sesi normal o konuda bir sıkıntı yok motor çalışınca elektrik geldiği an LPG enjektörlerde devreye giriyorlar. Her an LPGye geçmek için hazır oluyor sanırım.

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sıcak çalışmada belli bir devrin üzerinne çıkınca (ör:1200 d/d) gaza geçecek şekilde ayarlanmış olabilir, o yüzden gaza basınca geçiyordur.

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

WeReWoLF link' Alıntı:
LPG devreye girene kadar enjektör çalışmaz.
Enjektör çalışana kadar bu ses (tık.tık) olur ve enjektör çalıştığında seri bir şekilde gelmeye başlar. Aynı sistem benim araçtada  mevcut...

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

motor soğukken bile LPg 1 yada bilemediniz 2 dk. içinde devreye giriyor..
benzin tüketimi yok denecek kadar az..
bu işte bir iş mi var?

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

motor sıcaklığının normal çalışma sıcaklıpğı 90C ulaşmasına gerek yok LPG için 35 veya 40 Derecede geçiyor zaten LPg ye. LPG ciler bu sıcaklığı ayarlıyorlar dediğim gibi genelde 35-40 derece olur

serefertas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anladım arkadaşlar..  Sanırım sorun yok... Hepinize  thnxx