Corsa D Motor Soğukken LPG'ye geçince Stop ediyor

onurtrklmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar, 2012 opel corsa d 1.2 sahibiyim. araçta gasitaly marka lpg var. 2-3 gündür sabahları (ya da genel olarak motor soğukken) ilk marşta lpg'ye hemen geçiyor (3-4 saniye içinde tüpten tık sesini alıyorum) hem de lpg'ye geçerken silkeleme ve stop etme sorunu yaşıyorum. bunu aşmak için aracı benzinde çalıştırıp sonra gaza geçiriyorum. bir de yüksek hızda seyrederken arada bir gaz yetiştiremiyor gibi hafif bir titreme oluyor.

lpg servisine gittim lpg geçiş devrini yükselttiler fakat sorunumu çözmedi. ben de internetten araştırdım lpg'ye geçiş ısısı diye bir bilgiye ulaştım. daha önce clio'm vardı böyle bir bilgiyi duymamıştım.

sorun aracın lpg'ye geçiş ısısının düşük olmasından olabilir mi? gasitaly'de bilgisayardan bu ayar yapılıyor mu? ya da enjektörler veya lpg beyninde daha ciddi bir sorun mu var?

daha önce yaşamış olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl bir LPG ustanız var ya , LPG ısınızı 40 dereceye ayarlatın , ilk geçiş devri 1.000 devir olsun . Bu dedıklerımı yaptırdıgnızda , teknık bır problem yok ise sorununuz kalmayacaktır.

onurtrklmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl bir LPG ustanız var ya , LPG ısınızı 40 dereceye ayarlatın , ilk geçiş devri 1.000 devir olsun . Bu dedıklerımı yaptırdıgnızda , teknık bır problem yok ise sorununuz kalmayacaktır.

Yarın ilk iş yaptırıyorum üstad. Gelişmeyi buraya yazacağım. Sağol.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yuksek hızda silkeleme durumunu bilgisayardan güzel bir gaz ayarı ile yapılabiliniyor , genelde biraz bin deyip sonra otomatik kalibrasyon mu ne yapıyorlar , şahsen aynı araca sahibim , atiker kit takılı ve LPG cim montajdan çok ayarlar ile vakit harcadı sagolsun , şukur sorun yaşamadan biniyorum. Nazar Deymesin...

onurtrklmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yuksek hızda silkeleme durumunu bilgisayardan güzel bir gaz ayarı ile yapılabiliniyor , genelde biraz bin deyip sonra otomatik kalibrasyon mu ne yapıyorlar , şahsen aynı araca sahibim , atiker kit takılı ve LPG cim montajdan çok ayarlar ile vakit harcadı sagolsun , şukur sorun yaşamadan biniyorum. Nazar Deymesin...

nazar değmesin aynen. Bu yazdıklarını da tarif edeyim bakalım canı isteyecek mi ustanın. :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nazar değmesin aynen. Bu yazdıklarını da tarif edeyim bakalım canı isteyecek mi ustanın. :)

Onun canını operim...
Parasını peşin almasını biliyor yerken nasıl bogazından geçiyor , insanlar ne kadar kaşarlanmış anlamıyorum , var ya yoklasan kim bilir ne bilgilerini dökecek ortaya ama sırf bidaha bidaha git diye ... Yada motorun buyuk arızalar yapsında sanayıye para kazandır dıye , daha geçen gün forumdan bir abinin yazık yag degiştikten sonra ses cıkıyo motordan normalmı dıye dolaşıyodu , sonra sanırım aynı adam 280 TL ye tamir etmişti , ayrıca o tamir etmese bile arkadaşına kazandıracak...
NOT: Sozum meclısten dışarıdır , 5 parmagın 5 ide bir degildir...

onurtrklmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
40 Dereceye ayarlattık ve düzeldi. Teşekkürler.

onurtrklmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et