LPG montajı yaptırdım ama...

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: LPG montajı yaptırdım ama...

yok henüz bir rapor alınmadı. bana evrak verdiler. proje vs. ben halletcem o işleri.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

alize05 link' Alıntı:
yok henüz bir rapor alınmadı. bana evrak verdiler. proje vs. ben halletcem o işleri.

Allah Allah. Hayır olsun inşAllah hocam. Sabah servis kontrol etsin. Sıkıntı yok derse mühendisler odasına gidilir.

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Allah Allah. Hayır olsun inşAllah hocam. Sabah servis kontrol etsin. Sıkıntı yok derse mühendisler odasına gidilir.

yanlış anlatmış olabilirim. proje vb evrakları bana verdiler. ben sadece gidip sızdırmazlık raporu alacağım.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

alize05 link' Alıntı:
yanlış anlatmış olabilirim. proje vb evrakları bana verdiler. ben sadece gidip sızdırmazlık raporu alacağım.

O raporu alıp sonra ruhsata işleteceksiniz hocam doğrudur. Etimesgut-Bağlıca yolu girişinde bir polis karakolu var. Trafik işleri yapıyor. Yarım saat içinde veriyor ruhsatı. Sıra yok :)

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tamam teşekkür ederim ilginiz için arkadaşlar. şu koku olayı can sıkıcı. umarım düzelir. neticeyi yazacağım.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Arkadaşım kesinlikle aracını benzin konumuna geçir ilk olarak, servis yakın değilse en yakın lpg servisine gidip kaçak kontrolü yaptır. Büyük ihtimalle kaçak var ve havalandırmadan geliyor. Havalandırma kaput altındadır ordan havayı çeker, yanmış yakıt egzosttan atılır o kokunun gelmesi mümkün değil. Kaçak varsa telefonda görüştüğün usta bozuntusunu şikayet edip hatasını dile getir.

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de aynı fikirdeyim. kabinde yapılan bağlantılardan birinde mutlaka kaçak var. yarın kendim gidemeyeceğim ama kayın biradere aracı verip OPİS'te baktırcam araca. tedirgin oldum.

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracı bugün sabah kayınbiraderim opis'e götürmüş. elemanlar şu bahsi geçen köpük testini yapmışlar ve telefonda konuştuğum kadarıyla enjektörlere giden hortumlardan bir tanesinin kelepçesi montaj anında sıkılmadığı için gaz kaçağı olduğu anlaşılmış. Kelepçe sıkılınca koku kesilmiş. Ben pazartesi aracı alıp opis'e tekrar gidip ne var ne yok bütün civata, vida vb. hepsini tekrar kontrol ettireceğim. lütfedip cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

alize05 link' Alıntı:
aracı bugün sabah kayınbiraderim opis'e götürmüş. elemanlar şu bahsi geçen köpük testini yapmışlar ve telefonda konuştuğum kadarıyla enjektörlere giden hortumlardan bir tanesinin kelepçesi montaj anında sıkılmadığı için gaz kaçağı olduğu anlaşılmış. Kelepçe sıkılınca koku kesilmiş. Ben pazartesi aracı alıp opis'e tekrar gidip ne var ne yok bütün civata, vida vb. hepsini tekrar kontrol ettireceğim. lütfedip cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.
Geçmiş olsun yapılan hata çok büyük arkasını bırakmayın. İşte bu yüzden insanlar lpg'den uzak duruyor, küçük bir hata ile kaçak gaz ve Allah korusun sonu yangınla bitebilirdi. Lpg ruhsata işlenmediğinden dolayı kaskoda hasarı karşılamazdı.

Buradan şunu dile getirmek isterim, yetkili servislerde lpg montajı yapılmasına kesinlikle karşıyım. Serviste montajı yapan eleman piyasada iş yapamamış yetkili servis tarafından çalıştırılan maaşlı personel. Kaliteli bir usta kesinlikle yetkili serviste çalışmaz, alacağı maaşın kat kat fazlasını dışarıda kendisi kazanır. Örneğin Honda yetkili servis içinde montaj yapmıyor, bu konuda uzman lpg servisine 0 km aracı gönderip montajı orda yaptırıyor.

Özellikle Ankara'da lpg montajında uzman birkaç yer var, bir günde 4-5 montaj yapıyorlar ve 20 yıldır bu işle uğraşıyorlar. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi büyük bir hata yapma olasılıkları çok düşük. Yetkili servis ortamını çok iyi biliyorum 1500 lira maaşla çalışan eleman işini ciddi yapmaz, piyasada iş yapamayan yetkili servisin vereceği maaş ile yetinir.

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tabi yetkili servislerin lpg konusundaki yeterliliğini bilemiyorum ancak tam emin olmamakla birlikte aracıma LPG montajını Olgun Oto isimli bir firmanın yaptığını sanıyorum. fatura olgun oto'ya ait. OPİS'in en alt katında yapıldı bu montaj. belki forumda bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır ve bize bilgi verirler.

Ben aracı opis'e bıraktığımda benden önce 4 araç daha vardı lpg montajı için sıra bekleyen. hatta bir tanesi daha sıfır km. astra idi. yani bu adamlar da günde 2 veya 3'ten fazla montaj yapıyorlar. Sizce montajı başka bir landirenzo servisine kontrol ettirmem gerekir mi? kurt düştü içime. tanıdığı olan veya bu konuda bir şekilde fikir verebilecek arkadaşları bekliyorum.