Lakur Lukur Sesler ?

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön taraftan baya bir zamandır bozuk yollarda bazen takır tukur bazende lak luk sesler gelio sıcak havalarda araba yaylanınca biyelerden de gıcırtı geliyor sebebi ne olabilir :confused:

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
sebebi araçlarımızın opel marka olması olabilirmi acaba

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel marka olmasıyla pek alakası yok bence. Lakırtı lukurtular herhalde rot kolu, rotil, z rotu vb. parçaların zamanla yıpranmasından oluyordur. Basit önemsiz şeyler bunlar. Rotçuya gösterip gerekenleri değiştirirsin olur biter. Gıcırtı ise sanırım yayların fabrikasyon boyası kazınınca ve hava soğukken parçalar birbirine yaklaştığı için oluşan sürtünmeden kaynaklanıyor. Yaylar sökülüp boyanırsa geçiyor diye duydum.

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlız gıcırtı sıcaklarda oluyor salıncaklarda problem olabilirmi ayrıca ön iki amortisörde patlak sanırsam liftte ikisninde yağ kaçırdığını farkettim

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer bizim tahminlerimize göre kendin tamir etmeyeceksen en güzeli bi ustaya göstermek :D

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendim tamir edemem tabiki :D masraf ne çıkar aşağı yukarı onu tahmin etmeye çalışyıorum

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 lira ile 1000 lira arası değişir :p getir bi bakalım ona göre masraf çıkarırız :D

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ettim serkan abi :D bakalım amortisörün teki 170 tl civarıymış 400-500 gidecek gibi görünüyor

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede var o sesler rotbaşı değişti kesildi rotbalnscıya götür öndüzene bi baksınlar bakalım.