Vectra C Vurma Sesi

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
2004 Vectra aracımda kasisler hariç diğer tüm bozuk yollarda ve çukurlarda arka alt takımlardan araç içine bir vurma sesi geliyor. Tok bir ses demirin demire vurma sesine benziyor. Bir yerlerde boşluk varmışta onlar birbirine değiyormuş gibi. Daha önce de Vectra kullandım gemi gibiydi tık sesi yoktu bu yüzden bu aracımda sinir bozucu olmaya başladı bu ses. Aracımın amortisörleri iyi kondisyonda ama konfor sıfır. Her yerinden takır tukur ses geliyor. Sorun nerede olabilir? Hangi parçaların değişmesi muhtemel?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aklıma direkt amortisörler geldi...

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Aklıma direkt amortisörler geldi...
Amortisör olsa araba yaylandığında benzer sesler duymam lazım. Yolun birden çöküp yükseldiği yerlerde hiç ses yok akıyor maşallah ama yüksek bir yapmaya denk gelir gelmez sanki altıma taş almış gibi oluyorum

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Geçen ay aracımın ön amortisörlerini değiştirdim. Yollardaki kasislere girdiğimde veya tümseklerden geçerken küt küt vuruyordu... Amortisörleri söktüğümüzde içlerinde yağ kalmamıştı, Helezonlardan dolayı araç salınıyor ancak amortisör gereken durumlarda dibine kadar giderse vuruyor...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hasip ustasına dediği gibi ya amortisör bu patlarsa araç yaylanır ya üst takoz yada viraj demir kolu burcu