Küçük dokunuşlar başlasın (modifiye içerir)

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Küçük dokunuşlar başlasın (modifiye içerir)

Merhaba Deniz;

Öncelikle bildiğim sorudan başlayayım :) Benim araçta Titiz var, yerinde montaj yaptırdım. Tamer ve Soner abi çok iyi insanlar. Çıtalarda zaten çift taraflı bant var, uygulamadan önce yapıştırılacak zemini güzelce temizlediler ve sonra önce bally tarzı ama ince bir yapıştırıcı sürdüler sonra çift taraflı bant olan çıtaları taktılar. Uygulama öncesi ve sonrası inanılmaz fark oluyor araçta. Önerirmisin dersen şunları yazayım Ekim ayında yaptım uygulamayı öncelikle çıtaların hiç biryerinde açılma solma kararma olmadı. - yönleri ise ilk olarak hep hahsedildiği üzere fitilleri komple sarmıyor, ben durumu forumdan okuyunca farkettim. ikinci olarakta çıtaların tam uç kısımlarında 1mm den az kısa kalabiliyor. Ben yaptırmadan önce gittim görüştüm, ürünü gördüm beni tatmin etti, yukardaki - yönleri hiç kafama takmadım, yarın yaptıracak olsam yine 200TL'den fazla vermez aynı ürünlerle yaptırırım daha fazla ödemek bana mantıklı gelmiyor. Tabi bazı insanlar çok detaycı olabilir onlarıda anlayışla karşılarım.

Aşağıda aracıma ait çıta öncesi ve sonrası olarak resim paylaşacağım umarım işine yarar.

[img=800x533]http://i.hizliresim.com/YPq21Z.jpg[/img]
[img=800x533]http://i.hizliresim.com/nPjVvV.jpg[/img]
[img=800x533]http://i.hizliresim.com/aqdqq4.jpg[/img]
[img=800x597]http://i.hizliresim.com/59L9rz.jpg[/img]

Diğer uygulamalarında aracına çok yakışacağına eminim, varmı bilmiyorum ama Navi'de araca çok farklı bir hava katıyor, bence listene almalısın.

Edit : çıtalı resimler benzer açıdan olduğu için birini değiştirdim.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle çıta işi benimde çok desteklediğim bir değişiklik. Ama ister OMSA ister Titiz'den taktır, eğer ayrıntılar gözüne batmıyorsa ikisi de aynı. Mesela bende OMSA'dan taktırdım netice "bence" müthiş. (:)

beaf.jpg

Ama ben detaycıyım dersen tabii ki saran bir çıta seti alman daha iyi olur.

Geri kalan modifiyeler içinde yakışır diyorum. (:)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağolun arkadaşlar.Amerikadan bir arkadaşımın 800 dolar borcu var.bu aralar yollayacak.o yollayınca işlemlere başlayacam

Tamamen sarmadığını ben de okumuştum.Ama forumda uygulamayı yapanların fotolarını görünce hiç yoktan iyidir diyorum.Navi için şimdilik pek param yok 1600 liraya anca yukardaki işler yaptırılır.

İlk olarak park sensörü ve çıta ile işe girişecem.Park sensörüne servis 250 tl dedi.Bana çok abartı geldi.Marka cyclonemuş.İnternette biraz araştırdım.Park sensörleri 100 lira civarı.Orjinal park sensöründe mesafe bilgisini yol bilgisayarında gösteriyor muydu?

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Sağolun arkadaşlar.Amerikadan bir arkadaşımın 800 dolar borcu var.bu aralar yollayacak.o yollayınca işlemlere başlayacam

Tamamen sarmadığını ben de okumuştum.Ama forumda uygulamayı yapanların fotolarını görünce hiç yoktan iyidir diyorum.Navi için şimdilik pek param yok 1600 liraya anca yukardaki işler yaptırılır.

İlk olarak park sensörü ve çıta ile işe girişecem.Park sensörüne servis 250 tl dedi.Bana çok abartı geldi.Marka cyclonemuş.İnternette biraz araştırdım.Park sensörleri 100 lira civarı.Orjinal park sensöründe mesafe bilgisini yol bilgisayarında gösteriyor muydu?

Park sensörünü bakım döneminde 50 tl ye yaptırdım işçilik aldırtmadım. Sadece o iş için servise gidersen fazla yazabilirler.

Cam çıtaları konusunda benim de niyetim var ama biraz detaylara önem veriyorum o nedenle S-Dizayn düşünüyorum.

OPC Jant güzel tercih renk konusunda gunmetal mi düşünüyorsun yoksa parlak mı ?

Son olarak da çift çıkış egzoz tek başına nasıl durur bilmiyorum ama difüzör öneririm.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:

cam çıtası koyu renk araçlara çok yakışıyor ama beyazda bence olmazsa olmaz değil diğer yaptırıcaklarına öncelik verebilirsin çıtayı sonrada taktırabilirsin bütçe kısıtlıysa. 250 tl de çok park sensörü için. park sensöründe önerim aşırı fazla ses çıkaran alma çünkü anahtardan kapıları açınca farların yanmasını kullanıyorsan bu park sensörünün de çalışıp ses çıkarmasına neden oluyor bu yüzden rahatsız edici oluyor ne çok kısık ne çok yüksek ses çıkaran bir sensör taktırmanı tavsiye etmem.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Evet bende benimkine benzer üstüne acımasızca basılmış Metallica civcivi gibi ses çıkaran bir sensör alma derim. (:)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kenangokhan link' Alıntı:
Park sensörünü bakım döneminde 50 tl ye yaptırdım işçilik aldırtmadım. Sadece o iş için servise gidersen fazla yazabilirler.

Cam çıtaları konusunda benim de niyetim var ama biraz detaylara önem veriyorum o nedenle S-Dizayn düşünüyorum.

OPC Jant güzel tercih renk konusunda gunmetal mi düşünüyorsun yoksa parlak mı ?

Son olarak da çift çıkış egzoz tek başına nasıl durur bilmiyorum ama difüzör öneririm.
içi gri olan OPC den düşünüyorum.ama çok koyu değil açık renk.Difizör bakmadım açıkcası tamponun siyah terini kestirmeyi düşünüyorum.Ama güzel bir difizör bulursam kesin alırım

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
cam çıtası koyu renk araçlara çok yakışıyor ama beyazda bence olmazsa olmaz değil diğer yaptırıcaklarına öncelik verebilirsin çıtayı sonrada taktırabilirsin bütçe kısıtlıysa. 250 tl de çok park sensörü için. park sensöründe önerim aşırı fazla ses çıkaran alma çünkü anahtardan kapıları açınca farların yanmasını kullanıyorsan bu park sensörünün de çalışıp ses çıkarmasına neden oluyor bu yüzden rahatsız edici oluyor ne çok kısık ne çok yüksek ses çıkaran bir sensör taktırmanı tavsiye etmem.
park sensörü için hepsiburadan bakıyorum.100-150 liralık bir sensör düşünüyorum.kaliteli olsun biraz.çarptıktan sonra durunuz demesin :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servisi aradım abi senin için 200 e takarız dedi.Aramışken Makyajlı kasa sport jantında indirim var mı diye sordum.

Sıkı durun...

Evet abi indirimimiz var tanesi 930 TL dedi.dedim sen benle dalga mı geçiyon 400e satıyor her yer bana 930 a kitlemeye çalışıyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Servisi aradım abi senin için 200 e takarız dedi.Aramışken Makyajlı kasa sport jantında indirim var mı diye sordum.

Sıkı durun...

Evet abi indirimimiz var tanesi 930 TL dedi.dedim sen benle dalga mı geçiyon 400e satıyor her yer bana 930 a kitlemeye çalışıyor.

Uu beybi. (:)

930 lira, hemde tanesi için çok şey bir fiyat. Nasıl denir.. İç gıdıklayıcı. (:)