Krema gibi Köpük

Felix55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni sey benimde basima geldi. Bir sure bu sekilde kullandim. Aracimda su eksiltme vardi. Bir gun aniden egzozdan yogun beyaz duman atmaya basladi aracim ve ertesi gun rolatide tekleyerek calismaya basladi. Hemen sanayiye gittim ve contamin yandigini soylediler. Conta degistirdim. Artik boyle bir sorunum yok.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Bu durum genelde yağ sıcaklığının yükseklerde seyir etmesinden kaynaklı olur buda motora uygun yağ kullanılmadığı sonucunu çıkarır ama sizinkinde ben anormal bir durum göremedim.

belkide21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncellikle geçmiş olsun 800 km önce yenilenen yağ hava olup uçmaz size tavsiyem motor suyunu kontrol edin içerisinde yağlanma var mı motor suyuna bakarken motorun soğuk olduğuna dikkat edin zira sıcak iken termostat kapağını açarsanız içerisindeki conta gevşeme yapabilir buda canınızı sıkabilir eğer motor suyunda yağlanma varsa şu konuyu incelemenizi tavsiye ederim http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/102300-cruze-ve-astra-h-motor-suyuna-karisan-yag.html

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
En son 2 hafta önce aynı şikayetten aracımı özel servise götürdüm. Günlük kullanımım 1,5 km git 1,5 km gel kısa mesafe, Mobil 0w-40 yağ vardı. Motor ustası kısa mesafeden kaynaklanabileceğini söyledi. Motor üst kapağı sökülüp, temizlendi, külbütör kapağı contası değiştirildi, motor yağı (castrol 5w-30 ile) değiştirildi, yağ filtresi değiştirildi. Şu anda araç eski haline gelmiş durumda 2 haftadır takipteyim sıkıntı yok. Hatta değiştirilen yağ çok hoşuma gitti aracın performansı 1 tık arttı diyebilirim. 1.2 motor çevre yolundan rampada aynı devirde 4 ile çıktığım yeri 5 ile çıkabiliyorum. Yapılan müdahale nokta atışı olmuş diyebilirim.

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kompresyon kaçağı olan arabalarda böyle sıkıntı var, benim aracımda da karter contasında ve üst kapak contasında yağ sızıntıları vardı, üst kapak contası ile karter contası değişti, aracımda kompresyon kaçağı kalmadı, şuan yağ kapağında böyle mayonezlenme kalmadı, ustalar hemen conta yanmış diyorlar ama bazen öyle olmayabiliyor malesef.

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu durum tamamen Mobil yağı ve kısa süreli mesafelerde kullanımdan kaynaklı. Mobil 0w 40 kullanırken benimde başıma geldi, castrol 5w 30 adönünce sıkıntı kayboldu.

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Shell Helux 5w30 kullanıyorum aracım corsa b 1.4 8valf 1997 model

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ben de tam tersi castrolde daha çok gördüm bu olayı.

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bundan önce Castrol Magnatec 10w 40 kullanıyordum artık 5w30 Shell Helux e geçtim mayonezlenme yok artık.