Krema gibi Köpük

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger su eksiltmiyorsa o zaman problem yok gibi...sonucta bu opellerde 1.2 ve 1.4 motorlarda VW 1.4 motorlarda olagan durum kondens suyu motorda birikiyor kisa mesafe kullanimda araclarin problemi kücük motorlarda ne yaparsin? sik sik motor yagini kontrol eder degistirsin...sonucta yag cubugunda beyazlik yoksa üst kapakta su birikmesi bu kisa mesafe kullanimlarda olusuyor

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
eger su eksiltmiyorsa o zaman problem yok gibi...sonucta bu opellerde 1.2 ve 1.4 motorlarda VW 1.4 motorlarda olagan durum kondens suyu motorda birikiyor kisa mesafe kullanimda araclarin problemi kücük motorlarda ne yaparsin? sik sik motor yagini kontrol eder degistirsin...sonucta yag cubugunda beyazlik yoksa üst kapakta su birikmesi bu kisa mesafe kullanimlarda olusuyor

Yağ çubuğunda bu krema köpük yok sadece üst tarafta peki yağ çubuğundada olsaydı bunun anlamı ne olurdu.

Birde ben arabayı bi sabah 4 Km birde akşam 4 Km kullanıyorum sadece hafta sonları bi 100 Km yol yapıyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger yagindada ayni durum olsa idi ve suda eksiltse idi contada kesin karar verilir...
ama dedigim gibi ufak opel ve vw motorlarda bu normal eger tabii su eksiltmiyorsa...
kisa mesafe kullanildigindan birde motor üst kapaktan karburatöre giden hortumu sök saniyorum tikali olabilir ve motor buhari gitmiyor...temizle

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Kalın olan hortumu sökeceğim sanırım. Bir kez onu sökmüştüm içi aynı köpükten doluydu temizlemiştim. Bi'da sökeyim sanırım yine doldu orası

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen...bak oktay isi biliyorsun :D
kisa mesafe arac kullaniminda havadaki ve yakitdaki nem yaga birikir buda isinan yag ile buhar olup üst kapaktda birikir eger o hortum tikali ise :D
kolay gelsin

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
kisa mesafe arac kullaniminda havadaki ve yakitdaki nem yaga birikir buda isinan yag ile buhar olup üst kapaktda birikir eger o hortum tikali ise :D
kolay gelsin

Bilgi için teşekkür ederim.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acaba motor yağına katkı maddesi konmuş olabilirmi. o da kimyasal değişim gösterip beyaz köpük olmuş olabilirmi ???
aklıma geldi.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok bektas kardes onunla ilgisi yok...
zaten katki maddesini hic bir zaman tavsiye etmem kaliteli yagin kedni katkisi yeter..arti aracin motoru bozulsa yagi da incelemeye aliyorlar katkidan dolayi yani iyi birsey olsa arac firmalari yasaklamaz.
ALMAN ADAC bunlarin ise yaramadigini belirtti zaten sirf para...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kolay gelsin

Olay budur.