Kısa mesafede fan

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Dpf rejenerasyon yaptı usta işe yaramadı sökülüp bakılacak . DPF yenilemek maliyetli bir iş değil mi hocam ... kırıksa içini doldurma gibi bir şeyler okudum oyle bır durumda bu yolu mu tercih etmeliyim
Evet doldurt daha uyguna gelir bende benzinli araçıma doldurtma yaptım ama bunu heryer yapmıyor yapan yer bulman lazim sıfır olarak alırsan pahalı

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Evet doldurt daha uyguna gelir bende benzinli araçıma doldurtma yaptım ama bunu heryer yapmıyor yapan yer bulman lazim sıfır olarak alırsan pahalı
Çok teşekkürler hocam kırıksa bu yöntemi değilse de iptal ettirmeyi düşünüyorum. Ömrümden ömür aldı :(

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler hocam kırıksa bu yöntemi değilse de iptal ettirmeyi düşünüyorum. Ömrümden ömür aldı :(
İptal tavsiye etmem arızalar basit aslında önemli olan ilgilenen usta bulmak bu arızayı başta verince sensör mü bozuk dpf mi sıkımtılı sökülür bakılır yıkama ile zaten tıkanmış ise çözüm olmuyor çıkarılır yenisi takılır iptalde muayene egzoz gazinda çok takılıyorlar egzozu da inceliyorlar kesik ezik varmı diye

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
İptal tavsiye etmem arızalar basit aslında önemli olan ilgilenen usta bulmak bu arızayı başta verince sensör mü bozuk dpf mi sıkımtılı sökülür bakılır yıkama ile zaten tıkanmış ise çözüm olmuyor çıkarılır yenisi takılır iptalde muayene egzoz gazinda çok takılıyorlar egzozu da inceliyorlar kesik ezik varmı diye

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Evet maalesef sorun o. Ben çözemedim bu işi ... her zaman çok meşguller . Partikül filteresini söküp gönderecek 2 gün sonra gel diyor. Sanki motoru indir dedik. Sizin tavsiyelerinizle EGR yi bir kontrol etsek temizletsek mi dedim . Onu sökmesi çok zor dedi :))) zorsa zor arkadaş bedava mı yapacaksın :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Evet maalesef sorun o. Ben çözemedim bu işi ... her zaman çok meşguller . Partikül filteresini söküp gönderecek 2 gün sonra gel diyor. Sanki motoru indir dedik. Sizin tavsiyelerinizle EGR yi bir kontrol etsek temizletsek mi dedim . Onu sökmesi çok zor dedi :))) zorsa zor arkadaş bedava mı yapacaksın :)
Zor filan değil üstad yarım saat lik şimdik bak bağzı işler usta dediklerinizi işlerine gelmiyor o yüzden uğraşmıyorlar bozulsun komple para kazanmak daha kolay oluyor o şekilde yapıyorlar

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Zor filan değil üstad yarım saat lik şimdik bak bağzı işler usta dediklerinizi işlerine gelmiyor o yüzden uğraşmıyorlar bozulsun komple para kazanmak daha kolay oluyor o şekilde yapıyorlar
Merhabalar :) arkadaşalar son gelişme egr valfi temiz ... partikül de temiz çıkmış. Bu durumda arıza veren sensörlere mi odaklanmalıyım... değiştirdiğim halde yine arıza vermeleri....temiz olduğu halde partikül dolu uyarısı vermesi normal mi ... ben bu işin içinden çıkamadım :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhabalar :) arkadaşalar son gelişme egr valfi temiz ... partikül de temiz çıkmış. Bu durumda arıza veren sensörlere mi odaklanmalıyım... değiştirdiğim halde yine arıza vermeleri....temiz olduğu halde partikül dolu uyarısı vermesi normal mi ... ben bu işin içinden çıkamadım :)
Bayiye git kodlama yaptır araç beynin de dolu olarak kalmış olabilir

• Beğen
Tepkiler: Aömdr

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Katalitik Konvertör ve Oksijen Sensörlerine bakıldımı?Bakılmadıysa onlarada baktırın...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sana en net çözüm için aracını al egzoz muayene yeri bul ve egzoz muayene egzoza baktır ama kesinlikle aracını sisteme kayıt ettirme derdini anlat kabul edecektir sadece egzoz da sorun var bulamıyorlar de ve egzozu emisyon değerini kontrol ettir eğer sorun varsa egzozda dpf de kırık ise filan egzoz muayene değerlerin aşırı yüksek çıkar ona göre kesinleştirmiş olursun