Kısa mesafede fan

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Üstad egr manifold temizlet ve bir tane çıkma dpf bul içini boşaltmak için kendi dpf ni harcama dpf pahalı bişey sonrasında boş olarak aracına tak ve durumu kontrol et fark görürsen kendi dpf ni bir yere yıkat yanlız buda kısa çözüm dür baktın düzeldi o boş dpf takınca boş ile devam et ister sen kendi dpf ni tak yoksa yeni al tak iptale girme aracın turbolu alt devirler aşırı ölür geçenlerde aynı işlem yapılmış Astra h yaptım 1.3 dizel egzozu boştu satan kişi belirtmemiş doldurunca aşırı fark etti gaz sürekli var idi ayağında
Egr temizlenmedi . Dpf yi yıkatmama rağmen bu kadar kısa sürede tıkanması soru işareti ... yıkattığım yerde allahtan çatlamamış iki defa yıkandı çok tıkanmış falan demişti usta. Bir yarın ustaya gidip egryi temizleteyim ve en kötü söktürüp baktırayım dolu mu değil mi ... çok teşekkürler yardımınız için .

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Partikül filtresini temizlerken araç aşırı ısınır fan açar...Bu durumda aracı kapatmamak gerekir....Siz temizlettim dediniz ama böyle bir durummu oldu acaba...Birde soğutma suyu sitemi kontrol edilebilir....
Cemil bey ve sayın arkadaşlar bu işi biliyorsunuz :) demin araç partikül uyarısı verdi. Ben de 3000 devirde 60-80 km hızla aracı kullandım 15-20 dk kadar sürdüm. Tam umutlarım tükenmişti ki partikül uyarısı gitti. Aracı stop ettiğimde fan falan da çalışmıyordu . Lakin arıza ışığım duruyor . Ona da yarın baktıracağım .

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Araç bu arıza kodlarını verdi arkadaşlar . Yine sensörlerle ilgili sanırım . Kendim cihazla baktım. Yorumunuzu merak ediyorum.

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Araç bu arıza kodlarını verdi arkadaşlar . Yine sensörlerle ilgili sanırım . Kendim cihazla baktım. Yorumunuzu merak ediyorum.

90313F7E-B5FE-4ECC-821F-B15690ACE54B8b33bdc4feef06db.png

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracın 0421 vermiş senin dpf boşmu bu genelde kırık yada boş olurda verir

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Dpf boş değil diye biliyorum hocam , en son 1 ay önce içini temizlediler o zaman usta şanslısın kırık değil 2 defa yıkadık dedi. Daha sonra araçla izmir den Hatay'a döndüm. Ya oradaki arkadaş gerçekten temizlemedi ya da Hatay'daki ustam bana temzilediklerinden emin misin bazen deliyorlar gibi bir şeyler söyledi. Her şekilde söktürüp tekrar baktırmam mantıklı olur di mi? Sensörlerin ikisi de değişti .

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Dpf boş değil diye biliyorum hocam , en son 1 ay önce içini temizlediler o zaman usta şanslısın kırık değil 2 defa yıkadık dedi. Daha sonra araçla izmir den Hatay'a döndüm. Ya oradaki arkadaş gerçekten temizlemedi ya da Hatay'daki ustam bana temzilediklerinden emin misin bazen deliyorlar gibi bir şeyler söyledi. Her şekilde söktürüp tekrar baktırmam mantıklı olur di mi? Sensörlerin ikisi de değişti .
Söktürüp baktır üstad o zaman

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aynen hocam , şimdi ustaya geldim yine yaktı partikülü :)) teşekkürler
Üstad dpf yenilemen gerekir olaki sensörleri de yenilemen şart verim alman için

• Beğen
Tepkiler: magne33

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Üstad dpf yenilemen gerekir olaki sensörleri de yenilemen şart verim alman için
Dpf rejenerasyon yaptı usta işe yaramadı sökülüp bakılacak . DPF yenilemek maliyetli bir iş değil mi hocam ... kırıksa içini doldurma gibi bir şeyler okudum oyle bır durumda bu yolu mu tercih etmeliyim