Kazalar, Kaza anında yaşadıklarınız ve hissettiklerinizi paylaşabilir misiniz?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
antalyaya gelirken bir 307 hdi premium vardı...
araba istanbuldan orjinal geldi antalyalı kevgire çevirdi...
5 kere çaktılar..

1 belediye otobüsü aynayı kopardı..( keşke hepsi bunun gibi olaydı)
2 corolla nın biri sabah işe giderken arkadan giydirdi.
3 babafingo kaza bebenin biri kzı arkadaşına atraksyon yaparken araba kavşakta elinden çıktı önce bizim sol ön köşe sonra bahçe duvarına yazıldı
4 ışıkta sağ şeritte duracakken orta şeritteki araba nedense sağ şeride yıkıverdi bizim sol a yaaslandı ve derki (biz gayseriliyik gardaş yabancısıyığ) e ben yerlisimiyim ne alaka ???
5 son ve istanbuldayken babalarından arabayı almış ehliyet yeniiii...ışıkta beklerken gaipten bir ses dediki aynaya bak...bakarım geliyooor gümmm...

çok şükür kimseye çakmadım ama arabanın bahtsızlığımıdır nedir ??
allah kimseye yaşatmasın çok can sıkıcı...ama yinede bu arabayı çok seviyordum.çok güzel bir arabaydı.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
toplandıktan çok sonraki hali...
arabayı dışarı çıkaramıyordum korkudan

Ekli dosyalar

• DSC05902as.jpg
    DSC05902as.jpg
    72 KB · Görüntüleme: 84

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk kazam hatay iskenderun yolu araba şahin hız 90 ile 100 km arası ben acemi sayılabilirim. yolda yanımdaki kişi polis çevirmesi olabilir dedi ben kemeri takmak için uğraşırken yoldan çıkma tehlikesi sağ sol sesler karşıdan gelen bir arabayı burnumun dibinde görme sonra araba tekrar düz gitmeye başlayınca durabildiğimi hatırlıyorum.
istanbul topkapı merkez efendi mezarlığının yanı araba doğan hız 50 km yada daha altı :) firen çok sert araba emanet. ışıkların 40 metre kadar ilerde sarı olduğunu gördüm ama yolun sağ tarafının ıslandığını görmedim sert bir firen yapmaya niyetlendiğimi ve aracın yönünün surlara doğru döndüğünü görmem bir oldu sağ sol en sonunda ışık direğine çarpıp durdum.

geçmiş olsun.

yazınızı okuyunca şunu uydurdum:

"Emanet arabanın gözü direkte olur." :)

STALKERx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 da Vectra C 2.2TDI ile bir kaza geçirdik. önümüzde bi Wv passat vardı yol istedik. adamda aksine hızlandı bizde hızlandık. bu arada iki kişiyiz. bizde bastık tabi yol 2 şerit hafif kıvrımlı öğle vakti ara ara kavşaklar var yolda. Tekirdağ - Edirne D100 kara yolunu bilen bilir devamlı uzun ve pide şeklinde kavşaklar mevcut. sonra adamın arkasındayız. hızımın 210 civarı passatın fren yapmasıyla biz de frene abandık ne kadar frene bassakta passataın bagajına girdik. 180 ile.. Önümüzdeki aracın kavşağa yaklaştığını bilmeksizin kavşaktan karşıdan karşıya gecen bir saman yüklü tır neden oldu. neyse 2 araba savrulduk. sağa sola sadece ufak defek sıyrıklarla kurtukduk kuzenimin burnu kırıldı sadece araç öntaraf dahili pertti. ben hiç unutmadığım ve yaşadığım en kötü kazalardan biriydi. O Zamandan Beri opele daha iyi bağlandım. önümüzdeki passatın hali daha beterdi. adamın sadece arka koltuktaki köpeği ölmüştü. ama onun arabasıda bitmişti. adam yaktın beni diyordu.
fakat kazalar insan isteğiyle olmaz. Kazadan sonra tekrar Vectra C alıcaktım fakat kötü anılarım sayesinde vazgeçtim. astra aldım. şuana kadarda opelden pişman değilim. yaşamamı opele borçluyum bu kadar sağlam araba yaptığı için..

Bishgen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 da Vectra C 2.2TDI ile bir kaza geçirdik. önümüzde bi Wv passat vardı yol istedik. adamda aksine hızlandı bizde hızlandık. bu arada iki kişiyiz. bizde bastık tabi yol 2 şerit hafif kıvrımlı öğle vakti ara ara kavşaklar var yolda. Tekirdağ - Edirne D100 kara yolunu bilen bilir devamlı uzun ve pide şeklinde kavşaklar mevcut. sonra adamın arkasındayız. hızımın 210 civarı passatın fren yapmasıyla biz de frene abandık ne kadar frene bassakta passataın bagajına girdik. 180 ile.. Önümüzdeki aracın kavşağa yaklaştığını bilmeksizin kavşaktan karşıdan karşıya gecen bir saman yüklü tır neden oldu. neyse 2 araba savrulduk. sağa sola sadece ufak defek sıyrıklarla kurtukduk kuzenimin burnu kırıldı sadece araç öntaraf dahili pertti. ben hiç unutmadığım ve yaşadığım en kötü kazalardan biriydi. O Zamandan Beri opele daha iyi bağlandım. önümüzdeki passatın hali daha beterdi. adamın sadece arka koltuktaki köpeği ölmüştü. ama onun arabasıda bitmişti. adam yaktın beni diyordu.
fakat kazalar insan isteğiyle olmaz. Kazadan sonra tekrar Vectra C alıcaktım fakat kötü anılarım sayesinde vazgeçtim. astra aldım. şuana kadarda opelden pişman değilim. yaşamamı opele borçluyum bu kadar sağlam araba yaptığı için..

Öncelikle geçmiş olsun diyorum, Allah korumuş.. Fakat şu cümlenizde size katılmıyorum.. ''fakat kazalar insan isteğiyle olmaz'' kendinizle çelişmişsiniz resmen.. ''önümüzde bi Wv passat vardı yol istedik. adamda aksine hızlandı bizde hızlandık. bu arada iki kişiyiz. bizde bastık tabi yol 2 şerit hafif kıvrımlı öğle vakti ara ara kavşaklar var yolda.'' kazaya resmen davetiye değil mi bu ? herkese kazasız sürüşler diliyorum..

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2009 da albea kiralamıştım çöp toplayan tripotlardan birinin arkasından gidiyorum 50-100m 20km hızla gittim peşinden baktım çekileceği yok sol boşken gazladım tam geçtim derken adam sola kırıp bizim sağ arka kapıya giydirdi. Sadece tık diye bi ses gelmesine rağmen kapı sacını çoktan kaybetmiştik :) Zorunlu olmasam da buradaki hatam sadece geçmeden önce kornayla elemanı uyarmamaktı.
2010 yazında da Antalya merkezde duraklama yapıp tekrar çıkacaktım aynadan baktım adam yavaşladı yol verdi deyip burnumu çıkardım pez.. tekrar hızlanıp sol önden girdi. Burdaki dersimizse ne olursa olsun,karşı tarafın yol verdiğini düşünseniz dahi bekleyin :D

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben de antalyalıyım oranın insanı sıcaklardan mıdır bilmem biraz deyişiktir :dil:yazın ful antalyadayım ne zaman gitsem bi kaza atlatıyorum geçen yaz yaşlı amca ışıklarda iki aracın oratasına girmeye çalışarak benim astra nın aynayı yandaki hondanın kapıyı parçaladı :D