Kazalar, Kaza anında yaşadıklarınız ve hissettiklerinizi paylaşabilir misiniz?

mephistopheles

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle kaza yaşayan herkese geçmiş olsun, Allah kimseye kaza bela vermesin.

Geçen yıl eski aracım ile bir kaza geçirdim, akşama ablamın düğünü vardı, bende eve hazırlanmaya gidiyordum, ışıklı kavşakta bekleyip sonra hareket ettim, hareket etmemden 100mt sonra yolun ortasında el ele tutuşmuş bir çift gördüm, iki şeritli bir anayoldu, bu çift sabit şekilde yolun ortasında duruyorlardı, korna çaldım selektör yaptım, arada daha mesafe olduğu için hafif frene bastım, bunlar beni fark edince bir ileri bir geri yapmaya başladılar, el ele oldukları için biri ileri çekiştirdi biri geriye, sonra geri doğru kaldırıma yöneldiler, bir adım daha atsalar kaldırıma çıkacaklardı fakat çıkmadılar ve aracımın önüne doğru koşturdular, artık aramızdaki mesafe çok azalmıştı, ben frene asıldım direksiyonu refüje kırdım fakat hala üzerime koşturdukları için ikisine de çarptım, ön camım patladı, refüje çıktıktan sonra ağaca vurdum

araçtan indiğimde ikisi de yerde yatıyordu, çok yavaş bir hızla vurmuştum fakat yaşlılardı, birisi hastanede vefat etti (Allah rahmet eylesin), diğeri bir hafta tedavi oldu çıktı, o gün geceyi nezarette geçirdim, hafta sonu olduğu için beni önce savcıya çıkardılar, savcı tutuklu yargılanma kararı verdi fakat anında nöbetçi mahkemeye çıkarıldım, Allaha çok şükür tutuksuz yargılanma kararını verdi hakim, yasal işlemler hala daha sürmekte

olay anında ve sonrasındaki araştırmalarda bende sıfır hata bulundu fakat durum kamu davasına dönüştü ve son mahkemeyi bekliyorum, bugüne kadar asla ne bir kırmızı ışıkta geçmişliğim vardır, ne kemer takmamazlığım, ne alkollü direksiyona geçişim, ne hız ihlalim, bahsettiklerimden trafik cezam yok demek istemiyorum (oda yok tabi), hiçbir zaman bunları ihlal etmem demek istiyorum, fakat ne kadar dikkatli olursak olalım insanın nerede ne zaman başına ne geleceği belli olmuyor, ablamın düğününü göremedim, özgürlüğüm yok oluyordu, en önemlisi de benim suçum olmasada birisinin hayatını kaybettiği düşünceleri kafamdan çıkmıyor, Allah kimseye kaza bela vermesin

Bu olay gündüz yaşandı, gece olsaydı yasal sonuç farklı olurdu
Hızım yoktu, hız olsa yine durumum farklı olurdu
Alkollü olsaydım söylememe gerek yok kesin hapis cezası
Korna ve selektör yapmasaydım yine sonuç farklı olurdu.....vb

Demek istediğim bu faktörler sonucu fazlasıyla etkileyen faktörlermiş bunu öğrendim, nasıl olsa o durur, nasıl olsa o geçer, nasıl olsa beni görür, bana yeşil yanıyor bakmadan geçerim, sarı yandı bas gaza yetişirim vb gibi şeyleri kafadan çıkarmak gerek, her an her şey olabiliyor, biraz uzun yazdım umarım sıkmamışımdır kusuruma bakmayın, saygılarımla...

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun vicdan azabı çok kötü bişey suçsuz olsanda Allah yardımcın olsun inşallah mahkemeden kötü sonuç çıkmaz

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@mephistopheles
Büyük geçmiş olsun çok ucuz atlatılmış
sadece direksiyona oturmak bile ne riskler doğuruyor ortada işte.
Bi üye imzasında güzel bi yazı vardı kimindi çıkaramadım şimdi "iyi şoför arabasının akıbetini karşısındakine bırakmayandır" tarzı bi yazıydı o yavaşlar nasılsa bu hızla geçer nasılsa demek her zaman olmuyor maalesef

muti1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yer, İzmir Forum Bornova yanındaki otoban altındaki kavşak, geçen sene kış aylarından bir akşam, saat 23 civarlarında (o kavşağın bomboş olduğu zamanlar) evde yaptığım bir montaj sırasında elimdeki malzeme yetmediği için kız arkadaşımı da aldım dükkana gittik, malzemeleri aldıktan sonra her gün kullandığım yoldan evime doğru gidiyordum. O kavşağa girdik yaklaşık 15 mt. önümde seyreden bir araç ile birlikte. Yol bomboştu normal şartlarda durmadan kavşaktan çıkıp gitmemiz gerekiyordu fakat öyle olmadı :) Önümdeki abi, kavşaktan çıktıktan sonra birden durdu. Bende 2011 model clio grand tour vardı o zaman. clioların da abs si hemen her şeye devreye girer, frene bastığım anda devreye girdi tabi, el frenini de çekmeme rağmen abiye arkadan giydirdik ve durduk :)

araçtaki abi birden aşağıya fırlayıp bize doğru koşturunca kız aradaşıma "bela geliyo yerinde dur" diyip kemeri çözmemle arabadan fırlamam bir oldu:)
abi geldi ve heyecanla "birşey var mı gençler" diye sordu :)
görüntüsünün aksine tatlı bir abiymiş meğersem, benim tampon far falan gitti, onun tampon arka stoplar gitti, sonradan öğrendik ki egzost u manifolttan kırılmış :)

sıradan bir arkadan çarpma gibi gözükse de hafızamdan hiçbir zaman çıkmayacak şu diyaloğu yaşadık abi ile kazadan hemen sonra;

-abi neden durdun burda, gelen giden de yok, ışık yok, bizden başka kimse yok?
-bilader burda bir duracaksın, ben her gün buradan geçerim, çok kaza oluyo burada,o yüzden geçerken bir durmak lazım.
-peki abi :)

erkany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yer, İzmir Forum Bornova yanındaki otoban altındaki kavşak, geçen sene kış aylarından bir akşam, saat 23 civarlarında (o kavşağın bomboş olduğu zamanlar) evde yaptığım bir montaj sırasında elimdeki malzeme yetmediği için kız arkadaşımı da aldım dükkana gittik, malzemeleri aldıktan sonra her gün kullandığım yoldan evime doğru gidiyordum. O kavşağa girdik yaklaşık 15 mt. önümde seyreden bir araç ile birlikte. Yol bomboştu normal şartlarda durmadan kavşaktan çıkıp gitmemiz gerekiyordu fakat öyle olmadı :) Önümdeki abi, kavşaktan çıktıktan sonra birden durdu. Bende 2011 model clio grand tour vardı o zaman. clioların da abs si hemen her şeye devreye girer, frene bastığım anda devreye girdi tabi, el frenini de çekmeme rağmen abiye arkadan giydirdik ve durduk :)

araçtaki abi birden aşağıya fırlayıp bize doğru koşturunca kız aradaşıma "bela geliyo yerinde dur" diyip kemeri çözmemle arabadan fırlamam bir oldu:)
abi geldi ve heyecanla "birşey var mı gençler" diye sordu :)
görüntüsünün aksine tatlı bir abiymiş meğersem, benim tampon far falan gitti, onun tampon arka stoplar gitti, sonradan öğrendik ki egzost u manifolttan kırılmış :)

sıradan bir arkadan çarpma gibi gözükse de hafızamdan hiçbir zaman çıkmayacak şu diyaloğu yaşadık abi ile kazadan hemen sonra;

-abi neden durdun burda, gelen giden de yok, ışık yok, bizden başka kimse yok?
-bilader burda bir duracaksın, ben her gün buradan geçerim, çok kaza oluyo burada,o yüzden geçerken bir durmak lazım.
-peki abi :)

Geçmiş olsun ama gülmemek için zor tuttum kendimi kusura bakma : ) Bombaymış bu : )))))

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belki trafık magandası dıyeceksınız ama o kdr kaza yaşadım kı artık alışkanlık yaptı en son mudurnu daglarında sapanca donusu gece gece dag basında domuz çarptım ve arkada uyuyan eşime hitaben aşkım kapıyı açma domuzun sesı kesılınce çıktım dedım sen kaskoyu ara bende plakayı fılan toplayayım:)
ilk kazam çok korktugum 77 yaşında bı teyze çarptım stabılıze yolda 70 kmh cıvarı hızla gıderken karsıma kaldırımdan ınerek çıktı abs fılan hıkaye frenle savrulmaya başladım arka depo kapagımın oradan teyzeye çarptım heyecanla inip teyzeyi araca bindirip hastaneye gittim
2. Kazam ambulansla ilçeden ile vaka götürürken şöför ben değilim:) kırmızı ışık ihlali yaparak gidiyoruz audi a6 ya çarptık kavşakta ambulans devrıldı rahattım takı çarptıklarımızın musteşar oldugunu öğrenene kdr:)
3 kazam 20-30 km hızla ılerlerken 2 arac arasından top ardından fırlayan çocuga dokundurdum
4.kazam da domuz olayı zamanla sogukkanlılıga alışıyorsunuz tavsıyem her ne olursa olsun once derın nefes alıp kafanızı toplayıp suc sızde yada dıger tarafta farketmez bu kazadır olur herkesın basına gelır dıye dusunup sogukkanlılıkla olaya hakim olun karşı taraf sıkıntı yapıyorsa tutanagı emnıyet yada jandarmaca tutturun yada kavga edıcekse o zaman yapacak bırsey yok 2 yumruk sız atarsıız 3 yersınız onemlı olan sogukkanlılıkla olaya yaklasıp agresıflık yapmamak

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Bir defa köpeğe çarptım ilk arabam corsa ile.Hava yağışlı olduğu için hızımı düşürmüş 70 le aheste aheste gidiyordum.Bölünmüş yolun kenarındaki otların arasından orta boylu bir köpek aniden yola fırladı frene bastım ama zavallı hayvanın kalçasına sağ tarafdan vurdum neyseki ağaçların arasından kayboldu hayvan topallayarak.benim de far patladı ve tampon ızgaraları kırıldı.Birşey hissetmeye zamanım olmadı tek vukuatımdı ama ucuz atlattım.

kenfat10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polis gelirse ve kaskonuz olup olmadıgını kesinlikle YOK deyin.Polisin gördüğünü yazması adil olması lazım ama kaskosu olana kitliyor vakayı.2 Kez yaşadım birinde %100 haklıydım tüm suçu bana attı diğer taraf polis muhabiri imiş 1-2 yere telefon etti bana kaldı olay.Mahkemeye verdim davamı kabul bile etmediler.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e biri birini ıssırmaz derler ya,,

bende sigorta ekspertiz işindeyim,tramer girişleri vs işleri yapıyorum,resmi araçlarda polis zabtı tutuluyor,bir polis aracı bir vatandaşla çarpışıyor,hata diğerine yıkılmış ve normalde bu tutanaktaki duruma talii kusur da diğer sürücüye yazılır,hızını azaltmadığı için,,maleesef konu polis aracı olunca yazılmamış bile