Kazalar, Kaza anında yaşadıklarınız ve hissettiklerinizi paylaşabilir misiniz?

aytunc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2. el aldığım hyundai accent era dizel aracımla geçen sene kaza yaptım. izmir bornova ikea yakınlarında viraj alamadım. sadece 60 km hızla hafif gibi görünen viraja girdim. o viraj bir anda keskinleştiğini fark ettim. ( karıma laf yetiştirmeye çalışıyordum dikkatim dağınıktı) Arkadaki araba da çarpmasın diye direksiyonu sertçe sola çevirdim. önce orta refüje çarptım. sonra direksiyon çalışmadı ve aynı şeridin diğer tarafındaki beton şeride sürtünüp bir direk devirdim. arabanın sağ ön tarafı göçtü, abs açılmadı. emniyet kemeri takılı olduğu için bir kaç sıyrık aldım. ancak belim 2 ay kadar ağrıdı. eşim 6 aylık hamileydi Allah çocuğumuzu korudu. arkada kayınvalidem vardı. o emniyet kemeri takmadı. sağa sola vurunca o da bayağı hırplandı. bir süre fizik tedavi aldı.
o arabadan nefret ettim ve pert e çıkarmak için çok uğraştım ve başardım. hızım çok olmamasına rağmen arabanın bu şekilde dağılması ben de şok etkisi yarattı. bir daha hyundai almamaya karar verdim.
opel almaya karar verirken de sağlamlığına ve kapısının ağırlığına vuruldum :)
ders 1: arka koltukta emniyet kemeri mümkün oldukça taktırın.
ders2: hanımlar çok konuşabilirler, araba kullanırken şalter kapatın :)
ders3: 2. el araba anlamıyorsan alma

surgeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
megane 2 ile konya istanbul yolunda makro market civarında gidiyorum yol hafif ıslak önümde trafik aniden sıkıştı hızım 60-70 km aniden bende frene asıldım. öndekine 10 cm kala durdum tam oh dedim arkadan renault 9 yeni kasa brodawey arkadan girdi gördüğüm kaputunun 2-3 metre havaya çıktığı idi. tamam dedim araç pert oldu. indim bizim arabada bir tek tampon hasarlı ama arkadaki perte çıktı. aracıda yeni almıştım.

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erincaydin Sizi tebrik ederim.Tam kanınızın kaynadığı yaşlarda böylesine olgun bir düşünceye sahip olmanız gerçekten çok güzel .Tekrar Tebrikler:alkis::alkis::alkis:

rica ederim abicim.ben hiç gaza gelmem öyle bir yapım yok.Hem insanlara yayalara saygım var hem diğer araçlara.Milyarlık zararlar ya da geri dönüşü olmayan ölümcül kazalara sebebiyet vermek istemem.Çok korna çalarlar çok sellektör yaparlar umrumda olmaz sollayan sollar.Çok kaza atlattım başkalarının hataları yüzünden trafikte.Ama hem allah korudu hem de dikkatli davrandığımdan yavaş gittiğimden kurtardım kimse kimseye çarpmadı.Gözümün önünde izmir bostanlı sahilinde 2 honda yarışırken biri hakimiyeti kaptırıp yanlamasına 100km hızla ağaca çarptı araç şasiden ikiye bölündü.İnanmayanlara fotoğraf atabilirim kilometre kadranı 100ü gösteriyor.Dolayisiyle farkındayım ki 90 km hızdan sonra iş artık Allah'a ve fizik kurallarına kalıyor.insanlarımız o bastığı gaz pedalının yarısı kadar bassa hem yakıttan tasaruf etçek hem çevresine ve kendine zarar vermeyecek.herkese kazasız belasız hayırlı sürüşler diliyorum :)

astrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hiç kaza yapmadım yapmamda inaşallah herkese geçmiş olsun Allah bir daha göstermesin

Alican66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 kere kaza yaptım. Allah düşmanıma yaşatmasın. Şuan düşünüyorumda mükemmel bi soğuk kanlılıkla hareket etmişim. 10 Haziran 2012'de Yozgatta yaptım kazayı. Yozgatı bilen varsa Atatürk yolu üzerinde dedemler oturuyor. Kendi aracımı dayıma verdiğim için dedemin torosunu kullanıyordum. Emniyet kemerlerimiz takılı değil. Zaten arkalarda emniyet kemeride yok. Bu Atatürk yolu diye bahsettiğim yer aynı zamanda Kayseri-Yozgat yolu. Dolasıyla gelen giden araçlar baya hızlı oluyor. Evden çıktım. Torosla Atatürk yoluna çıktım. Merkeze gitmem için U dönüşü yapmam gereken bi yer var. Dönüş yapmadan önce durdum baktım sağ tarafıma araba yok. Ama baktığım yer öyle bir yerki böyle rampanın bitim noktası olduğu için araçları son anda görebiliyosun zaten. Ben hareket ettim o arada annem bağırdı napıyosun dikkat et diye. Gerçekten herşey saniyelik bi olay ama çok yavaş geçiyor gibi. O arada döndüm baktım bitane ''ŞAHİN'' geliyor. :mad: Var gücümle gaza bastım ama ne çare. Sağ arka taraftan bana bi vurdu. Vurmanın etkisiyle araba zannedersem 3-4 tur dönerek gitti. Lanet olsun öyle arabaya o arada şöför kapısı hariç tüm kapılar açıldı ve annemi ,kardeşimi ,dedemi ve anneannemi dışarıya fırlattı. :( Sonunda durdu ve şöför koltuğuda kırılmıştı durduğumda. Bi kaç yerimde ağrılar hissediyordum ama benim için önemli olan annem ve kardeşimdi. İlk aklıma gelen onlar oldu. Arabadan indim... Ortalık savaş alanı ya resmen. Allahım benim canımı al annemle kardeşime bişey olmasın dedim. Kaza Kayseri yolunda oldu ve ailem yolun ortasında yatıyor. İlk önce kardeşimi kaldırdım kenara çektim. Sonra annemi. Sonrada dedemi. Anneannem kendine bakabilecek kadar iyiydi o kendi kalktı. O sırada birtane tır şöförü bi facianın daha olmasını engellemek için aracını çapraz olarak yola durdurdu ve yolu tam olarak arkamızdan kapattı. Ondan tekrar Allah binlerce kez razı olsun. Ben bu arada kafayı yiyeceğim tabi. Bende yaralandım ama umrumda değil yeterki annemle kardeşim iyi olsun. Annem sürekli adımı sayıklıyordu baygın bi halde. Savrulunca kafasını kaldırım kenarına çarpmış ve kafa tası kırılmış. Ambulans aradım üst üste 3 kere. Bu kadar ihmal olamaz abi ya. Yarım saatte geldi ambulans olay yerine. Ambulans geldi annemi hemen sedyeyle taşıdık ambulansa ama o arada onlar kendi aralarında bişeyler söylüyorlardı annemle ilgili. Eyvah dedim. Kardeşim kucağımda onada belli etmek istemedim birşeyi. Aynı ambulansa vermedim kardeşimide şuuru açık olduğu için. Kendisi küçük olduğu için annemi o halde görmesi onu baya etkilerdi. O arada bi ambulans daha geldi kardeşimi bindirdim dedemle anneannemide aldılar götürdüler. O arada dayım geldi benim aracımla ve hiç bişey olmamış gibi bindim aracıma hastaneye gittim direk.(Nasıl sürdüm o arabayı hayret ediyorum hala.) Annemin durumu çok kötüydü. Hazırlıklı olun dedi doktor ama o an öldüm resmen ben. Naptığımı bilmiyorum doktorun üstüne yürüyorum ne demek hazırlıklı olun felan diye. Kardeşimi başka hastaneye kaldırdılar. Sürekli 2 hastane arasında yaralı halde gelip gidiyorum. Ama kardeşimin yanına giderken ölmek istiyorum resmen. Deli gibi kullanıyorum arabayı 170-180 km/h civarı sürat yapıyorum. :( Bu kadar cahillik ettiğim için şuan çok utanıyorum. Neyse rabbime binlerce kez şükürler olsun annemde kardeşimde çok iyiler şuan. Dedemle anneannem kaza akşamı taburcu olmuşlardı zaten. Diğer araca gelince. Şöförün göğüs kafesinde incime varmış. Yanındakininde kolu kırılmış. ''ŞAHİNCİ'' arkadaş 140 km hızla geliyormuş. 26,5 metrede fren izi varmış. Diyecek bişey bulamıyorum ben abilerim kardeşlerim... Sadece rabbim hiç bi kuluna yaşatmasın diyorum. 1 ayda saçlarım beyazladı benim. Daha 19 yaşındayım :)

Alican66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malum aracımız bu arkadaşlar. Kazadan sonraki hali. Şöför koltuğu nasıl kırılmış aylardır anlamış değilim.. :)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
2001 senesinde izmir çeşme arasındaki otobanda babamın 7.50 iLA arabası ile takla attık. yaklaşık 170-180km hızdayken sol ön lastiğimiz yarıldı. sol şeritte olmamızdan dolayı beton bankete çarpıp arabamız havalandı. allahtan tam tur takla atıp tekrar tekerlekleri üzerine düştü. metrelerce sürüklendiğimizi hatırlıyorum. saniyeler saat gibi gelmişti. arabamız alman plakaydı. hala izmirde hurdalıka duruyor. senelik 12 tl vergisini ödüyoruz. arabayı ben kullanıyordum. babamda yanımdaydı. allahtan emniyet kemeri ikazı ötmesin diye emniyet kemerlerimizi takmıştık. allah kurtardı açıkçası. resim temsilidir. birebir bizimki ile aynı.

1995_bmw_7_series_750li-pic-16039.jpeg

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen sene bu zamanlarda ara yoldan ana yola çıkıcam. Arabalar geçtiği için durdum yolun boşalmasını bekliyorum. Öylesine dikiz aynasından arkama bakiyim dedim. Bakmamla birlikte gözlerim yuvalarından çıkıcaktı. Arkamdan altında Ford Fiesta olan bayan şoför öyle süratli geliyorki benim durduğumu gördüğü halde frene basma ihtiyacı hissetmiyor bile. Duramayacağını anladım ve gaza bastım o an bayan şöför frene yeni basıyo ama araba kendini kaldırana kadar arkadan bi vurdu güüüüüm diye bi ses. Vurmasıyla birlikte yola attı beni Allah yol boşalmıştı hemen geri geldim ki bide soldan çakmasınlar. Arabadan inerken Eyvah dedim bagaj arka koltuğa dayandı kesin. Bir adım ileri İki adım geri atıyorum göreceklerimden korktuğum için. Bi baktım benim arabada hiç bişey yok sadece plaka ışığı yerinden çıkmış hemen taktım. Fiesta nın kaputta biraz hasar var tampon yanlanrdan atmış. Ama işin en ilginç tarafı şimdi başlıyor. Baaayan şoför arabadan yeni iniyo tabiki indiği gibi kendini yerden yere atmaya başladı bela okuyo falan ne olduğunu şaşırdım abla sakin ol ne yapıyosun kaza bu olur diyip kadını sakinleştirmeye çalışıyorum asıl madur benim ama. O an polis ekibi geçiyodu ordan gördü durdu dediği kelime şu ;
- Ne oluyo burda. Hanımefendi arkadaş sizi rahatsız mı ediyo dedi. :eek:
Ben 2. şoku yaşıyorum o an tabi. Memur bey kaza oldu bayan bana çarptı rahatsız etme falan yok dedim. Kadın hala bela okuyo kendini paralıyo. Baktım olucak gibi değil kadına sen neyin peşindesin derdin ne kaza oldu suçlusun bide abuk subuk hareketler yapıyosun dua et benim arabamda bişey yok ne halin varsa gör uğraşamam seninle dedim.

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk kazam hatay iskenderun yolu araba şahin hız 90 ile 100 km arası ben acemi sayılabilirim. yolda yanımdaki kişi polis çevirmesi olabilir dedi ben kemeri takmak için uğraşırken yoldan çıkma tehlikesi sağ sol sesler karşıdan gelen bir arabayı burnumun dibinde görme sonra araba tekrar düz gitmeye başlayınca durabildiğimi hatırlıyorum.
istanbul topkapı merkez efendi mezarlığının yanı araba doğan hız 50 km yada daha altı :) firen çok sert araba emanet. ışıkların 40 metre kadar ilerde sarı olduğunu gördüm ama yolun sağ tarafının ıslandığını görmedim sert bir firen yapmaya niyetlendiğimi ve aracın yönünün surlara doğru döndüğünü görmem bir oldu sağ sol en sonunda ışık direğine çarpıp durdum.