karter koruma !!!1

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaslar bildiğiniz üzere opel corsalarda karter koruma muhafaza yok dıger modellerde nasıl bılmıyorum. yakın bır zamanda aracım bakıma gırcek koruma taktırmak ıstıyorum taktıran var mı _? fıyatını bılen ? yaralı mı ?

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alma nedenınız nedır yararlarından cok zararı oldugunuda bılıyormusunuz

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa C için serviste 130 lira gibi bir rakam söylüyorlar...Dışarıdan sorduğumda montajında sıkıntı olduğu kaynak yapılırken arabanın beyninin sapıttığını söyledi, özel opel servisinin biri bende çokta elzem görmediğimden üzerine düşmedim. (çok mantıklı gelmedi bu beyin olayı)

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte cesitli sitelerden bir kac karter koruma zarar alıntıları

karter koruyucun zararı daha çoktur allah korusun kaldırıma yüksek hızda çarpsanız veya otabanda önünüze bir cisim çıksa çarpsanız araba havalanır aynı zamanda sıfır çıkan bütün araçlardaki karter koruyucunun olmamasının sebebi büyük kazalarda motorun aşağıya düşmesini sağlamaktır.
ben manisa izmir sürat yolundaki bir kazada şahit oldum golf marka araç 170 km hızla önce kaldırıma oradan elektirik direğine çarptı ve araç oradan yolun ortasına düştü araçtaki 4 kişide kurtuldu ilk çarpma esnasında motor düştü eğer düşmeseydi motor kucaklarına gelirdi bütün arabalardaki özellikle avrupa arabalarda karter koruyucusu bu sebebten olmaz 80km hızla bile çarparsanız araba havalanabilir daha kötüsü içeri girebilir. benim arabada vardı söktürdüm

allah vermesin araç kaza sonucunda motoru aşağı bırakamaz ve motor bloğu aracın içine doğru girer ki bu da ciddi yaralanmalara sebep olur bacak bölgesinde. aslında ciddi şekilde zararlar doğurabilecek bir parça... ama ben kendi aracıma taktırdım. ve beni 2 kere karterin zarar görmesinden kurtardı hatta birinde karterde az bir zedelenmeyle atlattık koruma olmasa karter marter kalmazdı. taş çatlasın 100lira civarıdır malzeme. ben 2 yıl önce vectra'ya 50 liraya almıstım.

kaza sırasında motor bloğunun yerinden ayrılıp alta düşmesi ve yaşam kabinine girmemesi için karter koruma sı yokmuş.

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alma nedenınız nedır yararlarından cok zararı oldugunuda bılıyormusunuz

Bende düşünüyorum taktırmayı Bülent abi ama yararından çok zararları nasıl oluyo ben onu anlayamadım :( Bendede olmadığı için uzun yolda motoru kucaklıyordum nerdeyse :( Bana kalırsa ne kadar zararı olursa olsun takılmalı ;)

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte cesitli sitelerden bir kac karter koruma zarar alıntıları

karter koruyucun zararı daha çoktur allah korusun kaldırıma yüksek hızda çarpsanız veya otabanda önünüze bir cisim çıksa çarpsanız araba havalanır aynı zamanda sıfır çıkan bütün araçlardaki karter koruyucunun olmamasının sebebi büyük kazalarda motorun aşağıya düşmesini sağlamaktır.
ben manisa izmir sürat yolundaki bir kazada şahit oldum golf marka araç 170 km hızla önce kaldırıma oradan elektirik direğine çarptı ve araç oradan yolun ortasına düştü araçtaki 4 kişide kurtuldu ilk çarpma esnasında motor düştü eğer düşmeseydi motor kucaklarına gelirdi bütün arabalardaki özellikle avrupa arabalarda karter koruyucusu bu sebebten olmaz 80km hızla bile çarparsanız araba havalanabilir daha kötüsü içeri girebilir. benim arabada vardı söktürdüm

allah vermesin araç kaza sonucunda motoru aşağı bırakamaz ve motor bloğu aracın içine doğru girer ki bu da ciddi yaralanmalara sebep olur bacak bölgesinde. aslında ciddi şekilde zararlar doğurabilecek bir parça... ama ben kendi aracıma taktırdım. ve beni 2 kere karterin zarar görmesinden kurtardı hatta birinde karterde az bir zedelenmeyle atlattık koruma olmasa karter marter kalmazdı. taş çatlasın 100lira civarıdır malzeme. ben 2 yıl önce vectra'ya 50 liraya almıstım.

kaza sırasında motor bloğunun yerinden ayrılıp alta düşmesi ve yaşam kabinine girmemesi için karter koruma sı yokmuş.

Aynı olay uzun yolda benimde başıma geldi yolda süratli bir şekilde ilerlerken (tabi seher vaktiydi hava yeni yeni aydınlanmaya başlıyordu) kaza veya yol yapımından kalan parçalarmı bilemiyorum görmemle geçmem bir oldu malesef :( durdum bakındım ama tabi karanlıkta bişey anlayamadım taki Ankaraya girdiğimde mola verirken baktımki kalter şapır şapır yağ damlatıyo :( hemen en yakın bi servise çektik allahtan motorda yağ varmış ;) ve allahtan dikkatimi çekti :) cüzi rakamla benimde başımdan böyle üzücü bir olay geçtiydi şimdi bülent abi dediklerini okuyunca iyikide yokmuş dedim :(

mustafa.83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaza anında risk oluşturuyo olabilir ama Türkiye yolları malum karterin delinme riski daha kuvvetli ben defalarca sürttüm koruma olmasaydı büyük masraflar çıkarabilirdi...
Tercih meselesi iki rskten birini seçmek lazım...
Yaşamak da bi risk değil mi? :)