Kapı altı çıtada hasar

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Kapı altı çıtada hasar

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Arkadaşlar,
Marşpiyel altı koruma vs gibi bir parça var mı?
Mesela ince bir metal çubuk halinde marşpiyel boyunca uzanabilir, darbe alırsa çubuğun şekli değişir, kaportanın boyasına zarar gelmezse sadece düzeltilir.

Anılcığım,

Kriko olmaz mı :) Kaldırırsın arabayı altına zarar gelmez :)

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sahibinden.com da dış aksesuar bölümünde yan koruma bariyeri şeklinde parçalar gördüm.Genelde krom renkli.Hafif darbelere karşı da marşpiyeli koruyor diyor.Başka markalar için var, fakat astra için göremedim.

Sport araca takılsa nasıl olur, apaçi görünür mü?İçimden bir ses doğru kalınlıkta kullanılırsa krom kapı çıtaları ile uyumlu olabilir diyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-hyundai-i35-krom-yan-koruma-bariyeri/detay/?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Allroad araçlara ya da SUV lara yakışır ama bizim araçlara görsel açıdan yakışacağını zannetmiyorum.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

i35 e gitmiş, bence uygun boyutta olursa gidebilir.Combo için de bir tane gördüm, fena değildi.

Ben uygun fiyata bulursam arabamı korumak için yakışmasa da taktırabilirim, umarım bir dezavantajı yoktur.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aerodinamik yapısını bozar bence ve bizim araçlara gitmez bu
bence en iyi önlem bu dönüşlerde aynaları aşağıya indirip dikkatli olmak
bence bundan sonra siz de daha dikkatli davranıcaksınızdır ve herhangi birşey olmayacaktır
çünkü insanın bazen dalgınlığına dek geliyor ve ondan oluyor

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yanlardan 40 mm çapında bir borunun çıkması aerodinamiği çok etkilemez bence, en azından sürekli 180 ile gitmiyorsanız.
Diğer tarafından gövde rengi olursa body kitlerde sunulan parçaya benzer görünecektir.

Fakat şu ana kadar hep krom gördüm.

Artık daha dikkatli oluyorum, umarım kimse benim gibi böyle bir dikkatsizliğe düşmez, fakat yurdum kaldırımları ve sokakları bazı yerlerde öyle güzel ayarlanmış ki, kaçamıyor insan.

Az önce hyundai i 35 e yapan yer ile görüştüm.Senin arabaya gitmez, yere 5 cm daha yaklaşır, sürekli yere vurursun dedi.Bodykit yapan bir yere daha sordum.Yaparsan Astraya krom bar ekleyen Türkiye'deki ilk kişi olursun dedi:)

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Arkadaşlar,
Bu akşamüstü aracımı autoking denizliden teslim aldım.
Marşpiyer düzgün bir şekilde yapılmıştı, herhangi bir prüz yok.
Fakat ilk aldığımda araç içine yerleştirilmiş paspasların ıslak olduğunu gördüm.
Sonrasında aracı açık bir alana çıkarıp her tarafını inceledim.Benzen deposu kapağının hemen altında aya büyüklüğünde bir bölgede prüz vardı.Hemen geri gittim, boya tozu gelmiş, özür dileriz vs deyip ince pasta ve cila yaptılar.

Genel olarak arıza giderilmiş fakat onarım sonrası yapılan yan işlemlerde biraz özensizlik dikkatimi çekti.Aracım yıkanmış, fakat herhangi bir yıkamacıdan çıkmış gibi değildi.Bu boya üzerindeki prüz ise tuzu biberi oldu.

Neyse,sonuçta aracım yapıldı.Artık pür dikkat kullanıcam, kafam dağınıkken trafiğe çıkmayabilirim de:)