Kapı altı çıtada hasar

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com
Ynt: Kapı altı çıtada hasar

öncelikle çok geçmiş olsun.
O bahsettiğiniz yüzey farklılığı hepimizde var yere yakın olduğu için oraya farklı bir parça ve farklı bir boya kullanmışlar çabuk yıpranmasın solasın diye sanırım.

Gördüğüm kadarıyla çizik  çok derin değil en azından astar altına geçmemiş eğer astar altına geçseydi renk beyaz değil metal rengi olurdu buu da sizln rütuş yapmanızı engellerdi.
Bence  kafaya takmayın iyi bir ustya rütuş yaptırın çok dikkat etmedikçe belli bile etmeyecektir.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şimdi büyük ekrandan göçüğün çok derin olmadığını daha net gördüm, şayet sizi rahatsız etmeyecekse rötuşla kapattırın. Boşyere kestirmeyin aracı. Hatta İzmir'de olsanız ben büyük bir zevkle yardımcı olurdum. Önce bir miktar polisaj ile yüzeyi temizleyip ardından rötuşla kapatırdık.

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

çok geçmiş olsun bencede boyacıdan aracın etek rengınde bır boya yaptırın bır sulu boya fırcası alın rutuslayın rutusu attıktan sonra boya kuruduktan sonra bırde hafıf cok bastırmadan pasta uzerıne bır cıla tamam  %80 çözülür.bu kadar kucuk bırsey ıcın bence arabayı kestırmeye degmez gocuk cok olmus olsaydı haklısınız ama yınede sız blırsınız

ekoli06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracın aks aralığını ve manevra kabiliyetini henüz öğrenemedim mi nedir?Dar manevralar sırasında iç arka tekerin nereye gittiğine dikkat etmiyorum, dikkat eden var mı?

Geçmiş olsun. Ben de aynı şekilde sorun yaşıyorum. Geçenlerde garaja girerken araçların düzgün park etmelerini sağlamak için koyulmuş  demirin üzerinden sağa dönerken sağ arka teker ile geçtim. Allahtan bişey olmadı.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar,

Aracımı sabahtan 2 opel servisi ve son olarak da autoking denizli şubesine gösterdim.Genel görüş fazla bir göçük olmaması ve gene böyle bir hasarın mümkün olması sebebiyle sadece rütuş ile kapatmak oldu.Aynı zamanda boya işlemi yapılırsa verniğin çamurluğun bir karış kadar yukarı çıkabileceği söylendi.

Autoking ise çiziklerin arka kapı ortasına yakın olması sebebiyle yalnızca çizginin altında kalarak yapabileceklerini söyleyince, 10 gün sonrasına randevu aldım.

Aynı zamanda bu hasarı yaptığım yerden tekrar geçtim, sanırım oraya sürten tek ben değilim, kaldırım taşının tam köşedeki bir tanesi sarıdan siyaha dönmüş gibiydi.

Umarım bu bana ders olur, artık daha dikkatli davranırım.Zaten ne yaparsam kendim yapıyorum:)Jantımı da kaldırıma gene dar bir manevra sonrası sürtmüştüm.Allah hepimizi büyüklerinden korusun.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

amin diyelim general_Pray

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu olayı bir arkadaşa bahsettiğimde, 'sen sağ dikiz aynasını şehiriçinde sağ arka tekere bakacak şekilde kullanmıyor musun?' dedi.Ben de sadece park manevraları sırasında dedim.
Şehiriçinde kendisi sürekli sağ aynayı yere bakacak şekilde kullanıyormuş, sanırım 2. vukuatımdan sonra ben de böyle yapıcam.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Bu olayı bir arkadaşa bahsettiğimde, 'sen sağ dikiz aynasını şehiriçinde sağ arka tekere bakacak şekilde kullanmıyor musun?' dedi.Ben de sadece park manevraları sırasında dedim.
Şehiriçinde kendisi sürekli sağ aynayı yere bakacak şekilde kullanıyormuş, sanırım 2. vukuatımdan sonra ben de böyle yapıcam.
ben hareket ederken aşağı indiriyorum
en azından kaldırımı görebileceğim düzeye getiriyorum o zaman daha yardımcı oluyor

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=vehicle_dynamics link=topic=2422.msg50100#msg50100 date=1318062094]
şehiriçinde kendisi sürekli sağ aynayı yere bakacak şekilde kullanıyormuş, sanırım 2. vukuatımdan sonra ben de böyle yapıcam.
ben hareket ederken aşağı indiriyorum
en azından kaldırımı görebileceğim düzeye getiriyorum o zaman daha yardımcı oluyor
[/quote]
Daha önceden pek sıcak bakmıyordum ancak tecrübeye kulak vermek lazım, sağ aynayı bu şekilde kullanmak en azından benim için daha sağlıklı olacak galiba  ;)

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar,
Marşpiyel altı koruma vs gibi bir parça var mı?
Mesela ince bir metal çubuk halinde marşpiyel boyunca uzanabilir, darbe alırsa çubuğun şekli değişir, kaportanın boyasına zarar gelmezse sadece düzeltilir.