Kalkışlarda devir düşmesi ve geç çalışma.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aracımız 2004 Vectra Elegance. Aracı birinci viteste kaldırırken 2000 devir ve üstüne getirip kaldırıyorum değilse motor stop edecek gibi oluyor. Ayrıca marşa basınca gec marş alıyor neden acaba?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baski durumu ne alemde ? Araba zaten 1320 kg gaz vermeden kaldirmaya calisirsaniz baskiya cok yuk biner ve titrer bu normal bi olay. Geç marş olayi benzin pompasi ve aküden kaynakli oluyor vectra c'de. Sattigim vectramda akü degismeden once uzun mars aliyordu duzelmisti sonra benzin pompasi yanmadan 1 hafta oncesi baya gec mars aliyordu pompa degistikten sonra yine duzelmisti.

HUAWEI G610-U30 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt basınc sensoru olabilir,EGR,debimetre? en güzeli Egr soketini çekip denemek olmadı debimetre soketini denemek ki olasılık azalsın

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç ummadığınız yerler olarak Buji ve Buji kablosu çok can sıkabiliyor, 30 liralık buji için çekiciyle sanayiye gidip 150 lira bayılmıştım. Kıvılcım atlama yapar hem geç çalışır, hem de ilk çalışmada çiğ benzin kokusu salar.

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aracımız 2004 Vectra Elegance. Aracı birinci viteste kaldırırken 2000 devir ve üstüne getirip kaldırıyorum değilse motor stop edecek gibi oluyor. Ayrıca marşa basınca gec marş alıyor neden acaba?

Valla bende de aynı sıkıntı var kardeş.Ben de acaba dizellerde mi böyle diyordum kendi kendime...Bu arada bizim ustada da senin aracın aynısından vardı istersen bir soralım ona?

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü bitmek üzere gecen haftasonu ölçüldü 10,5 V çıktı. Fakat bu gec calısma olayı 1,5 sene önce de vardı. Bahsettiğiniz ilk çalışmada koku olayı da var. Sanki aracın içine gaz kokusu geliyor gibi.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:21 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:19 ----------

Valla bende de aynı sıkıntı var kardeş.Ben de acaba dizellerde mi böyle diyordum kendi kendime...Bu arada bizim ustada da senin aracın aynısından vardı istersen bir soralım ona?

Gösterelim abi derdi neymis öğrenelim:) Senin araçta kızdırma bujisinin biri bozulmuş olabilir. Fakat arıza lambası yakması lazım bizde corsa varken yakmıştı.

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne zaman istersen gideriz kardeş...biliyorsun sanırım benim ustayı?

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü bitmek üzere gecen haftasonu ölçüldü 10,5 V çıktı. Fakat bu gec calısma olayı 1,5 sene önce de vardı. Bahsettiğiniz ilk çalışmada koku olayı da var. Sanki aracın içine gaz kokusu geliyor gibi.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:21 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:19 ----------

Aracınızda LPG var ise Regülatör ve enjektörlerini kontrol ettirin. Aracın geç çalışmasına ve ilk çalıştırmada benzinden gaza geçene kadar boğulmasına sebep oluyorlar

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koku geliyorsa regülatörü kontrol ettir. benim arabadada veriyordu içeriye koku regülatörün vidası gevşemiş sıkıldı koku kesildi...