Kaçak benzin hakkında...!!!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ya zaten ülkemizde mtv oranları bile çok saçma.adam 2009 model katalysatörlü,injeksyonlu,eski araçlara göre çok daha az salınım yapan 1,6 motor araçlardan 10 lira vergi alıyorsa 350g salınım yapan,benzini somuran 1 depo benzinle 300 km bile gidemeyen 90-95 model araçlardan 3 lira vergi alıyor.bu nasıl iş arkadaş.hem onlar kirletsin doğayı hem vergiyi az ödesin.ben bu ülkede doğru işleyen bir tek şey bile göremiyorum bir tek şey!
Biz önceden kiloya göre vergi verirdik. Sanki karpuz satıyorduk. Bütün dünya yeni nesil çevre dostu araçları kullandırmaya özen gösterirken biz eskiyi özendiriyoruz. Bizim için önemli olan her dört tekerleğe sahip araçların hareket edebilmesi. Ben daha şimdiye kadar (araç muayenesi hariç) egzos emisyonunu denetleyen bir Allah'ın kulunu görmedim. Yaptırmak zorunlu kontrol serbest ilkelerine son derece karşıyım :mad:. Durum böyle olunca da vatandaş haklı olarak bu gibi yaptırımların amacının devlete gelir sağlamak olduğuna inanıyor.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya zaten ülkemizde mtv oranları bile çok saçma.adam 2009 model katalysatörlü,injeksyonlu,eski araçlara göre çok daha az salınım yapan 1,6 motor araçlardan 10 lira vergi alıyorsa 350g salınım yapan,benzini somuran 1 depo benzinle 300 km bile gidemeyen 90-95 model araçlardan 3 lira vergi alıyor.bu nasıl iş arkadaş.hem onlar kirletsin doğayı hem vergiyi az ödesin.ben bu ülkede doğru işleyen bir tek şey bile göremiyorum bir tek şey!

Yakın gelecekte çevreyi kirlettigin oranda, çevre vergisi (veya ismi ne konursa) ödenecek.O zaman herkes küçük motorlu, benzinli, şehiriçi otomobillerine dönecek.Zaten şu anda avrupada yaygın olarak bu araçlardan kullanıyor.(corsa,uno,twingo,c1-c2,mini,clio vb...).Motor hacmi arttıkça, çevreyi daha fazla kirlettiğin için ödeyeceğin çevre vergisi de artacak, örneğin şehirlere girmene izin verilmeyecek.

Tüm dünya dizelden uzak duruken, biz de satışların %50 si dizel, pek çok AB ülkesi LPG için destek veriyor, bizde en çok LPG den vergi alınıyor,biz herşeyi işimize geldiği gibi uygulayan bir ülkeyiz.Bu yüzdendir ki bu güneş sistemi ve evrenin en pahalı akaryakıtını kullanıyoruz...:mad::mad::mad:

klink21bucuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakın gelecekte çevreyi kirlettigin oranda, çevre vergisi (veya ismi ne konursa) ödenecek.O zaman herkes küçük motorlu, benzinli, şehiriçi otomobillerine dönecek.Zaten şu anda avrupada yaygın olarak bu araçlardan kullanıyor.(corsa,uno,twingo,c1-c2,mini,clio vb...).Motor hacmi arttıkça, çevreyi daha fazla kirlettiğin için ödeyeceğin çevre vergisi de artacak, örneğin şehirlere girmene izin verilmeyecek.

Tüm dünya dizelden uzak duruken, biz de satışların %50 si dizel, pek çok AB ülkesi LPG için destek veriyor, bizde en çok LPG den vergi alınıyor,biz herşeyi işimize geldiği gibi uygulayan bir ülkeyiz.Bu yüzdendir ki bu güneş sistemi ve evrenin en pahalı akaryakıtını kullanıyoruz...:mad::mad::mad:
bu yakın gelecek umarım fazla uzak yakın geleceklerden değildir.bir an önce gelsin o gelecek :D

27 J 4811

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kırsal mazot duman atmaz arkadaşlar bu tamamen aracın moturla ilgili bir durum

Cem Öktem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende doğubayazıta bu kacak benzini kulanıyorum bugün saat 12,00 da aldım lt 2,50 tl olmuş bizde o kadar ilerlemişki bu kacak benzin işi artık istasyonlarda satıyorlar bence türkiyedekinden pek bir farkı yok tek farkı fiyatı bence
birde bizde kacak benzin denmiyor çünkü resmi kurumlarda calışan örneğin polis,subay,savcı,hakim,ne bileyim her kesim kullanıyor istasyonlar alenen satıyor kacağı önlemesi gerekenler bile depo depo alıyorlar eskiden burdan batıya kamyon bazında giderdi ama şimdilerde gönderme imkansız gibi

Doğubayazıt , Ağrı değil mi?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fii tarihinde 10 yıl önce bir yerde muhabbet esnasında bir arkadaşla tanışmışdım şimdi ismini bile hatırlamam ne iş yapıyorsun demişdim sohbet esnasında taşımacılık demişdi nerde dedim van da deyince güldüm biraz sohbet koyulaşınca samimi buldu beni anlattı temprası varmış o zamanlar tabi tempraya özel depo yapmışlar arabanın altına boydan boya onla benzini alıp satıyorlarmış eskiden derdi pompalıklara verirdik şimdi artık onada gerek kalmadı vatandaş toplu allıyor demişdi konuşduğum 10 yıl öncesi :D :D düşünün artık..

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amerikada millet 87 oktan benzin kullanıyor bize burada yok 97 yok 98 oktan yok 100 oktan deyip habire kakalıyorlar.