jbl bass ve component anfi tavsiyesi

Jonturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki 2 takım mid aldım nasıl anfi almalıyım mid ve bass için çok pahalıya kaçmadan rahat kaldırsın yeter

Jonturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki 4 ohm kicker rs serisi comp. alsam nasıl olur. 2 ohm ile ne farkı var yani bu sisteme gider mi

sandero

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mid takımlarının her bir kapıya giden kısmı 4 ohm olur. mesela ön iki kapıyı ayrı ayrı amfiye bağlarsan 2 çıkışı 4er ohm da kullanmış olursun. Önleri paralel bağlarsan 4//4=2 ohm olur. 1 çıkışı 2 ohmda kullanmış olursun. Bu konuda biraz daha araştırma yap acele etme. mesela alacağın mid takımları önler 75 rms olsun. senin en az 4*75 rms amfiye ihtiyacın olur. 2 ohmda sürdüğünde ise amfinin çıkış gücü artar. yani bir amfi çıkış başına 4 ohmda 75 rms veriyorsa 2 ohmda 130 140 rms arası bir güç verir. Benzer şekilde 8 ohmda da 40 rms civarına düşer. Sistemini kendin kuracaksan bu konuları iyice öğren sonra ver siparişlerini.

sandero

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de bu sistemi orj teyp ile sürme. rca çıkışı ve sub çıkışı olan kaliteli bir teyp al. 2 - 4 ohm konusunda da, bass ı 2 ohmda sürebilirsin sorun olmaz ama complar için tavsiye etmem çünkü ses kalitesi düşer tizler çok keskinleşir. tek amfi alacaksan en mantıklısı güçlü bi amfi al 2 kanalı 8 er ohm da midler için kullan diğer iki kanalı köprü modda bass a ver. Bu tip bi amfi nerden baksan 300 den fazladır tabi. Son olarak piyasa malı dandik amfilerden alma. üzerinde yazan gücü vermez çoğu.

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kicker rs serisi en üst seridir... ben 16.5 cm i ni alıcaktım 500 lira demişlerdi.... vede 100 rms tir... kolay kolay her anfi ile besleyemessin... yukarıda arkadaşında dediği gibi 2 takım kompenent al arkalara 13 almana gerek yok kasnakla 16 da uyar arkalar 4 kanallı bide anfi al kompenentleri paralel bağlayarak 2 kanala girersin diğer iki kanalı da köprüleyerek basa girdim mi iş tamamdır....

Jonturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım çok teşekkür ederim. son karar 16,5 cm jbl compenent ile bassı anfiye bağlarım, arka kapılar boş durmasın bi çift hapörler alırım onlarıda teyibe bağlarım. bu arada teyp sony zaten. anfi olarakta 4 kanallı bir anfi mi alıyorum şimdi?

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
componenet alırsan hem orjinal teyple hemde anfi ile sirebilirisn bende fazladan bir çift 13 lük jbl var düşünürsen 60 lira olur

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım çok teşekkür ederim. son karar 16,5 cm jbl compenent ile bassı anfiye bağlarım, arka kapılar boş durmasın bi çift hapörler alırım onlarıda teyibe bağlarım. bu arada teyp sony zaten. anfi olarakta 4 kanallı bir anfi mi alıyorum şimdi?

aynen doğrusun abi....

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim vectralarda ön kapıya takılan 16.5 cm lik komplar bi sıkıntı yapıyormu yerleştirme konusunda herhangi bir yükseltme kesme biçme gibi işlem gerektiriyormu?

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mdf yada plastik kasnak koymanız gerekiyor... ben mdf den kasnak kesip koydum mesela....