hoparlör seçimi yardım!

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de denedim eski arabamda teyp ve hoparlör farkını. Mesela CAR400 kasetçalar iyi çeken radyo ile çok güzel ses veriyordu orijinal hoparlörlerle, çıkarıp goldmaster 4x45 teyp taktım, rezil kepaze oldu ses hoparlörler zayıf teyp güçlü olunca. Sizin sony hoparlörlerden verim alamama sebebiniz de bu, zayıf teyp ile orijinal hoparlörler iyi ses verir ancak sony hoparlörü besleyecek bir teybiniz olsa gümbür gümbür ses verir.

Benim şahsi tavsiyem Kenwood veya Alpine olurdu eğer SONY içinize sinmiyorsa.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Astra G aracıma Pioneer TS-F1634R 200 Watt 16 cm 2 Yollu Hoparlör takmıştım. Açtığım konu:

http://www.opelim.net/forums/astra-tuning/95733-astra-g-hoparlor-degisimi-kapi-kilit-butonu.html

Orjinallerden kat kat daha iyi ses veriyor. Bass, tiz çok net. Yuvaya da oturuyor. Teyp de Pioneer DEH-P5900MP. Arka pandizotta da JVC kolonlar var. Amfisiz gümbürtü gidiyor. :)
Teyp de hoparlörler de hepsiburada'dan alındı.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G aracıma Pioneer TS-F1634R 200 Watt 16 cm 2 Yollu Hoparlör takmıştım. Açtığım konu:

http://www.opelim.net/forums/astra-tuning/95733-astra-g-hoparlor-degisimi-kapi-kilit-butonu.html

Orjinallerden kat kat daha iyi ses veriyor. Bass, tiz çok net. Yuvaya da oturuyor. Teyp de Pioneer DEH-P5900MP. Arka pandizotta da JVC kolonlar var. Amfisiz gümbürtü gidiyor. :)

Hocam arka kapılara da 2 yollu pioneer taktıysanız eğer tviterlar gereksiz olmuş çünkü 2 yollu hoparlörlerin göbeğindeki parçalar tviter, 2 yolun biri bas biri tiz frekanslı :)

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hoparlörleri baglarken nasıl bagladiniz? Ben sony leri bağlarken döşemeyi soktugumde orjinal hoparlörlere gelen kabloda + ve - ler ikişer tane, toplam 4 kablo var. Bende bağlarken iki türlü de denedim ses aynı çıkıyordu. + ve - nin nasil bağlandığı onemli mi?

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hocam arka kapılara da 2 yollu pioneer taktıysanız eğer tviterlar gereksiz olmuş çünkü 2 yollu hoparlörlerin göbeğindeki parçalar tviter, 2 yolun biri bas biri tiz frekanslı :)

Yok arka kapılardakiler orjinaller. Sadece önleri değiştirmiştim.

Ön kapıdakilerin soketinde sadece birer + ve - vardı. Bunlara paralel yaptım oldu.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Opel'in orjinal hoparlörleri Sony'den iyi olamaz özellikle bass tonuna yönelik diyorsanız kendi hoparlörü üzerinde kağıttan farksız bir kaplama var sert bir şekilde bir şey batırsanız delinir o derece zayıf o yüzden bass ayarlarını bence -2 civarlarında tutun hepsi patlamadan. Hoparlör tavsiyesine gelicek olursak Roadstar , Kamasonic , Jameson hariç ne takarsanız takın ne çok aşırı fark hissedersiniz nede pişman olursunuz. Ama özellikle bass tonuna yönelik diyorsanız kesinlikle tavsiyem For-X olur özellikle component takımları gümbür gümbür benim arabamda bir zamanlar subwoofer yokken önde ve arkada 2 takım 16 cm component vardı bass ayarını yükselttiğin zaman kapı saçlarını titretiyordu. Ama uygun olsun coaxial yani bildiğimiz klasik hoparlör olsun derseniz bence bir numara marka Pioneer.

salihsti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amfi yoksa hangi hoparlör yada komponent olursa olsun ses kalitesi iyi değil...