hoparlör seçimi yardım!

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda uzun süredir kullandığım teybimi SONY nin dxs-a40ui modeli ile değiştirdim. hepsiburada dan hediye çekim varken birde hoparlör alayım dedim ve http://www.hepsiburada.com/liste/so...px?productId=otsonyxsgt1738f&categoryId=26090 linkteki sony hoparlörleri aldım. birini araca bağladığımda orijinal holarlörlerden daha kalitesiz ses çıkarttığını fark ettim. hemen geri gönderdim. zaten kapıdaki boşluk için biraz büyük geldi. 16 cm tam oturur heralde. 17 oldu mu kasnak şart.
şimdi bu ürünü iade ettiğimden dolayı hediye çeki boşa gitmemesi için yeniden hoparlör almak istiyorum.aracımdaki hoparlörler ses olarak şuanda çok iyiler fakat şöför tarafındaki hoparlör cızırtı filan yapmasa da bas bansında yırlıklık var. yakın zamanda cızırtı başlar sanırım. hepsiburada da üç tane hoparlör arasında kaldım.bu üç holarlörlerden hangisi teyp ile daha uyumlu çalışır yada hangisi araç orjinalindeki gibi daha tok ses çıkartır bilemediğimden kullanan yada bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiryorum.

1 jbl Coaxıal:http://www.hepsiburada.com/liste/jb...ductId=otaytjblcs6&categoryId=26090#Gorseller

2 Pioneer coaxial : http://www.hepsiburada.com/liste/pi...ctId=otpiotsg1721i&categoryId=26090#Gorseller

3 roadstar compenant :http://www.hepsiburada.com/liste/ro....aspx?productId=otaytrdh620c&categoryId=26090

amfi olmadığından roadstar compenant iş görmez diye biliyordum ama ürün yorumlarında amfisiz bile güzel olduğunu yazmışlar
teyp de 4x55 watt max güç yazıyor ama kullanım klavuzunda 4x17 watt değeri var. bu değer compenantı besler mi yoksa diğer coaxial hoparlörlerden mi almam gerekir.

astrAir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustam hayirli akşamlar ben kendi aracimda roadstar kullaniyorum 16 cm anfisiz şekilde bile cok güzel bi sesi var roadstari tavsiye edebilirim.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustam hayirli akşamlar ben kendi aracimda roadstar kullaniyorum 16 cm anfisiz şekilde bile cok güzel bi sesi var roadstari tavsiye edebilirim.

Iade ettiğim sony hoparlörleri basslar birazdaha iyileşir ümidi ile hevesle takmistim ama orjinallerden bile kotu çıktı. Roadstar bass konusunda nasıl? Sitede ürün yorumlarında çok iyi diyen de var amfisiz önermem diyen de. Bağlantı yaparken Crossover baglamadinmi daha iyi ses çıkıyor yazmışlar, siz nasıl bagladiniz?

astrAir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iade ettiğim sony hoparlörleri basslar birazdaha iyileşir ümidi ile hevesle takmistim ama orjinallerden bile kotu çıktı. Roadstar bass konusunda nasıl? Sitede ürün yorumlarında çok iyi diyen de var amfisiz önermem diyen de. Bağlantı yaparken Crossover baglamadinmi daha iyi ses çıkıyor yazmışlar, siz nasıl bagladiniz?

Crossover bagli bende direk pionner teyp cikişindan aldim cıkıslarini basla birlikte cok güzell uyum sagliyorlar ben memnunum ancak herkezin kulak zevki soncta bişi denilmez bende yaklasik 2 aydir takili suan bi takimdaha almaya niyetliyim :) bu arada CrossoverLar 0 düzeyinde +1 veya -1 değil :D

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Crossover bagli bende direk pionner teyp cikişindan aldim cıkıslarini basla birlikte cok güzell uyum sagliyorlar ben memnunum ancak herkezin kulak zevki soncta bişi denilmez bende yaklasik 2 aydir takili suan bi takimdaha almaya niyetliyim :) bu arada CrossoverLar 0 düzeyinde +1 veya -1 değil :D

Cevaplar için teşekkür ederim. Subwofer bası kadar bas beklemiyorum tabiki ama hareketli sarkilarda da bas sesi bozulunca müzik dinleme zevki mahvoluyor. Sub olmasa da sesi biraz açınca bouzulmuyorsa sıkıntı yok.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok ilginç, linkini attığınız SONY hoparlörler derin bass frekansıyla çalışmaya yönelik üretilmiş hoparlörler. Orijinal Vectra B hoparlörlerinin daha iyi olma gibi bir durumu olmaz diye düşünüyorum. Kasnaklara takıp kapılara monte etmediğinizden kaynaklanma durumu olabilir.

http://www.hepsiburada.com/liste/pi...aspx?productId=otayttsf1634r&categoryId=26090
Bu da yüksek bass için yapılmış gibi duruyor.

Son düzenleme:

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok ilginç, linkini attığınız SONY hoparlörler derin bass frekansıyla çalışmaya yönelik üretilmiş hoparlörler. Orijinal Vectra B hoparlörlerinin daha iyi olma gibi bir durumu olmaz diye düşünüyorum. Kasnaklara takıp kapılara monte etmediğinizden kaynaklanma durumu olabilir.

Bende bu duruma cok şaşırdım :) hoparlörleri taktığımda sony teyp daha gelmemişti. Eski teyp de yani Sunny teyp de denedim. Kasnak olmadan takmak ses kalitesini farkettirir mi farkettirmez mi bilmiyorum ama sol kapıya montajı yapıp deneme yaptıktan sonra sağ kapıdan daha tok ve guzel ses geldiğini farkedince çıkardım. Hatta sag kapıdaki orjinalin sesinin düzgün çıktığı ses seviyesinde sony de sesler bozuk çıkıyordu.
Şuanda teyp sony, aracım da 2006 astra g.
Ilk aracım vectra idi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende bu duruma cok şaşırdım :) hoparlörleri taktığımda sony teyp daha gelmemişti. Eski teyp de yani Sunny teyp de denedim. Kasnak olmadan takmak ses kalitesini farkettirir mi farkettirmez mi bilmiyorum ama sol kapıya montajı yapıp deneme yaptıktan sonra sağ kapıdan daha tok ve guzel ses geldiğini farkedince çıkardım. Hatta sag kapıdaki orjinalin sesinin düzgün çıktığı ses seviyesinde sony de sesler bozuk çıkıyordu.
Şuanda teyp sony, aracım da 2006 astra g.
Ilk aracım vectra idi

Ucuz teypler büyük hoparlörleri beslemekte yetersiz kalıyor. SONY teyp ile deneseydiniz kesinlikle geri döndermezsiniz hoparlörleri. Astra G de pioneer teyp ve orijinal hoparlörlerle güzel ses alan bir arkadaşımız bu sony türünde hoparlör takınca dehşet ses kalitesi ve bass arttığını söylemişti, 16cm hoparlör alacak olursanız çok güzel modeller var, yalnız arka kapıdakileri kesinlikle değiştirin, çok boğuk ses veriyor arka kapıdakiler, oraya da 13 iyi gider.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ucuz teypler büyük hoparlörleri beslemekte yetersiz kalıyor. SONY teyp ile deneseydiniz kesinlikle geri döndermezsiniz hoparlörleri. Astra G de pioneer teyp ve orijinal hoparlörlerle güzel ses alan bir arkadaşımız bu sony türünde hoparlör takınca dehşet ses kalitesi ve bass arttığını söylemişti, 16cm hoparlör alacak olursanız çok güzel modeller var, yalnız arka kapıdakileri kesinlikle değiştirin, çok boğuk ses veriyor arka kapıdakiler, oraya da 13 iyi gider.

Sony teyp orjinal hoparlörlere bile can getirdi, dediğiniz gibi sony hoparlörleri yeni teypde deneseydim sonuç farklı olabilirdi fakat ilk taktığımda biri orjinal biri yeni hhoparlör olmasına rağmen orjinal sesi bozmadan verince yeni aldığım hoparlör hemen gözümden düştü.
Yukarıda linklerini verdiğim hoparlörlerden kullandiniz mi yada kullanan bir ttanıdığınız var mı? Jbl i ısrarla öneren bir arkadaşımvar fakat o jbl in ovallerini kkullanmış. Bu jbl iyi olur mu bilmiyorum. Roadstar hem compenant olmasından dolayı hemde sitedeki yorumlardan dolayı kafamı karıştırıyor. Compenant nedir onuda bilmiyorum ama işte kararsızlık... :)

west_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sony, Pioneer, JBL, Alpine gibi markalar sektorunun lideri konumundadirlar. Kolay kolay kotu urun cikarmazlar. Bence kulak yanilgisi veya montajdan kaynakli bir ses problemi yasamis olabilirsiniz.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi