insignia tercihi

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: insignia tercihi

onderak link' Alıntı:
özellikle bu kadar güçlü bi motor almayı düşündüğünüzde, bence kesinlikle dizelden vaz geçmeyin....
1) sonuçta motorda güç var, ve gücü olan arabada asla az yakmaz.
2) bide otomatik şanzıman diyorsunuz, buda yakıt tüketimini arttıran bir unsurdur
3) almayı düşündüğünüz araç ağırlık olarakta fazla olduğu için, yine az yakamaz

bütün bunları birleştiripte az yakacaksanız, tek ihtimal dizel almak olur...

- ama 2 lt moturun vergiside az değil, bunuda göz önünde bulundurmak şart...

ve sanırım siz  bu aracı eşinize alacaksınız, o yüzden bu kadar yüksek bütçeyle bi araç almakta gereksiz bence :)
yok kendinize alacaksanız, 2lt olmayan 1.6 olan dizel motorlara bakın diyeceğim
ama sizin sahip olduğunuz arabaya baktığımda, hızlı arabaları tercih ettiğinizi görüyorum....

- bu yüzden vergisine katlanıp, 3 yaşı doldurmuş bi 2 lt dizel motorlu insignia bakın derim...
hiç değilse 3 yaşı dolduruk olduğu için vergisi biraz düşük olacaktır çünkü...

- temizini bulmak için de yakın çevrenizden yada arkadaşlarınızın arkadaşlarına ait olan araçları tercih edebilirsiniz..

Benim astra 1.6t yu eşime kaptırdım, kendime araç bakıyorum :)
Bu gün işi gücü bırakıp passat 1.6 Tdi 105 Bg dgs ve insignia 2.0 cdti 130 hp As testine çıktım.

ilk önce Doğuş oto esenyurt bayisine uğradım ve passat 1.6 tdi confortline ı inceledim ve testine çıktım.
Genel olarak aracın çok fazla bir albenisi yok (bana göre), fakat rahatsız edicek şurası olmamış dedirtecek bi kusuruda yok. Donanım yeterli sayılır, iç malzeme kaliteside tasarımı vaybe dedirtmiyor ama sorunsuz olduğu da belli. Aracın içine bindiğimde geniş ve ferah bi intiba bıraktı. Araçla test için yola çıktığımda tabiki en çok performansını merak ediyordum. Aslında beklediğimden daha iyi çıktı diyebilirim. Benim 1.6T ile pek kıyaslanmaz ama yakıt ekonomisini düşünen bir insan için kesinlikle yeterli bir performansı var. Araçta en çok hoşuma giden şey görüş açıları oldu gerçekten bu konuda başarılı bir araç. Konfor olarak kesinlikle yeterli konforu sunuyor bir 3.20d nin sertliği kesinlikle yok D segment bir araçtan beklenen konfor seviyesi var. Ve de araçtaki ortalama yakıt tüketimi 6.4L idi. Bence başarılı bir değer.

İkinci adres Opel ևetaş Büyükçekmece bayii oldu. İncelediğim araç 2.0 cdti 130hp elegance paketli insignia idi. Gerek iç tasarım gerekse dış tasarım gayet albenili ve çekici (buda bana göre) iç mekan olarak passat biraz daha ferah diyebilirim, en azından arka koltuklarda oturanlar için. Buda aracın spor tasarımının handikapı. İç mekandaki kalite hissi bana göre passat tan daha iyi. Pasatın iç kapı kolları bile sert plastik ti, bardak koyma yerini gizleyen sürgülü kapak takılıyordu ve sallanıyordu. Bence insignia bu konuda daha özenli bir iş çıkarmış diyebilirim. Test sürüşüne çıktığımda insignia nın performansı beklediğimden daha kötü çıktı :) Bana 1.6 tdi 105 bg sanki 2.0 cdti 130 bg motordan daha canlı ve hızlanmaya daha istekli geldi. Bizim AS sanzumanı acilen geliştirmeleri lazım. Görüş açılarına gelince burda da passat daha başarılı diyebilirim. Konfor anlamında insignia da bence gayet başarılı konfor olarak kesinlikle beni memnun etti. Araçtaki ortalama yakıt tüketimi 6.7L görünüyordu.

Kısacası benim değerlendirmeme göre bu iki araçta bana hitap etmedi :) ama passat 1.6 tdi mı yoksa insignia 2.0 130 hp mi deseniz vergi avantajı, düşük yakıt tüketimi, ikinci eldeki değer kaybının az olmasından dolayı passat ı seçerdim. Yakın zamanda 160 hp lik insignia  test etmeyi düşünüyorum performansıda beni memnun ederse insignia kesinlikle ilk tercihim.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Yeni 1.6 170Hp lk motorun tüketim ve emisyon değerleri 1.4 140Hp lik motorla birebir aynı üstelik tam gazda tork gücü %40 daha fazla.

Mazda nın motoru dışında otomatik şanzımanı da tüketimi dengeleyecek üretim özelliklerine sahipken Opel de henüz ekonomiye yönelik bir otm. şanzıman yok, tüketimi arttırmayan çift kavramalı otm. şanzıman ise henüz satışta değil, bu şanzıman önümüzdeki sene 1.6 136Hp dizel motorla satışa sunulacak.

Tahminimce bu kadar bilgiyi opel bayilerinin genel müdürleri bile bilmiyordur :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yeni insigniaya bakın olmazsa passat alın.vw nin servis kalitesi opelden çoooooooooooooooookk daha iyi.bu da vwnin en büyük albenisi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

recepakcay link' Alıntı:
Abi bize doğruyu söyle Opel ARGE'de mühendissin dimi ? Akçay falan kandırıyosun bizi.  011zaa

DarthWider link' Alıntı:
Tahminimce bu kadar bilgiyi opel bayilerinin genel müdürleri bile bilmiyordur :)

Mecazi anlamda değil, gerçekten beşikten gelen bir otomobil merakı ve çok okumayla (klasik bir ifade oldu!) olan şeyler bunlar.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
.................

Test sürüşüne çıktığımda insignia nın performansı beklediğimden daha kötü çıktı :) Bana 1.6 tdi 105 bg sanki 2.0 cdti 130 bg motordan daha canlı ve hızlanmaya daha istekli geldi. Bizim AS sanzumanı acilen geliştirmeleri lazım.

.................

1.6 TDI sık kullandığım bir makina ve alt devirlerini çok beğeniyorum, çekiş gücü çok erken geliyor bu yüzden ilk hareket esnasındaki torku insanda 105Hp değil de 140-150Hp gibi bir his veriyor ancak hızlanmaya devam edince orta devirlerden itibaren çekiş düşüyor ve aracın gerçekten sadece 105Hp olduğuna inanmaya başlıyorsunuz  8)

Motorun genel olarak alt ve orta devirler arasında güzel bir karakteri var, bu esnada kısa süreliğine de olsa güçlü benzinlilere denk bir performans sağlıyor.

Bizim 1.3 dizellerin üst devirleri bir dizel için devirli ve esnek olacağına alt devirleri 1.6TDI gibi esnek olsaydı bugün kimse 1.3 Opel motoruna laf atamazdı.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
1.6 TDI sık kullandığım bir makina ve alt devirlerini çok beğeniyorum, çekiş gücü çok erken geliyor bu yüzden ilk hareket esnasındaki torku insanda 105Hp değil de 140-150Hp gibi bir his veriyor ancak hızlanmaya devam edince orta devirlerden itibaren çekiş düşüyor ve aracın gerçekten sadece 105Hp olduğuna inanmaya başlıyorsunuz  8)

Motorun genel olarak alt ve orta devirler arasında güzel bir karakteri var, bu esnada kısa süreliğine de olsa güçlü benzinlilere denk bir performans sağlıyor.

Bizim 1.3 dizellerin üst devirleri bir dizel için devirli ve esnek olacağına alt devirleri 1.6TDI gibi esnek olsaydı bugün kimse 1.3 Opel motoruna laf atamazdı.

İki aracta da max 130-140 km hıza kadar çıkabildim. Passat tı kullandığım yolda zaten 130 km nin üstüne çıkmam pek mümkün değildi ama 130 - 140 km hızalara kadar olan ivmelenmemesi bana yeterli geldi. Insignia yı nispeten daha boş ve uzun bi yolda kullandım. 130 bg lik motor 130 - 140 km nin üstüne çıkmaya pek niyetli değildi bazı yerlerde de bastım ama baktım araba ivmelenmiyor demeki bu kadarmış dedim çokta zorlamadım açıkcası.

Gerçi kullandığım insignia test aracı değildi servis müdürünün aracıydı. Ortalama yakıt tüketiminden anladığım kadarıyla aracı 120 km nin üzerine pek çıkmamış. Belki motorun performansı düşmüş olabilir bilemiyorum.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İkinci el mondeo selective e de bir bakın derim. Ben baktım beğendim. 1.6t ecoboost 160 lık motor güzel bir seçenek.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
İkinci el mondeo selective e de bir bakın derim. Ben baktım beğendim. 1.6t ecoboost 160 lık motor güzel bir seçenek.

Otomatik vites kullandığımdan seçeneklerim biraz kısıtlı :)

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
yeni insigniaya bakın olmazsa passat alın.vw nin servis kalitesi opelden çoooooooooooooooookk daha iyi.bu da vwnin en büyük albenisi

Opel sitesinde bana passat aldıracaksın :) dusundukce de mantiklida gelmiyor değil. Yeni kasa insignia çıkana kadar kullanırım cok fazla zararım olmasamda satarım diye düşünmeyende başladım :)

Neyse tövbe tövbe kafam iyice karışmadan 160 bg ilk insignia yi test edeyim en iyisi. :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Opel sitesinde bana passat aldıracaksın :) dusundukce de mantiklida gelmiyor değil. Yeni kasa insignia çıkana kadar kullanırım cok fazla zararım olmasamda satarım diye düşünmeyende başladım :)

Neyse tövbe tövbe kafam iyice karışmadan 160 bg ilk insignia yi test edeyim en iyisi. :)

Valla babam yeni Passat Variant aldı, güzel bir araba ama Station Wagon almayacaksan hiç tavsiye etmiyorum, Jetta'yla karıştırılan bir arabaya o para çok. (:)