Insignia hakkında bir şikayet

capuli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede abartılmış gibi yoksa opelin bu modeli geri çağırması lazım.

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 astra h aldım kullandım.2008 de sattım. 75 bin km yaptım. ki o zamanlar astra h lar için kronik sorundan geçilmiyor deniliyordu. çok şükür hiçbir şey çıkmadı.
2008 astra h sedan aldım.ki bu 1.3 cdtı. şu an 23 bin km deyim çok şükür yine hiçbir problem yaşamadım. çevremde opel astra h kullanan 5-6 kişi var. onlarlada konuşuyorum. afederisiniz tabiri caizze gavur gibi araç diyenler var. aşırı memnunlar yani. bu tamamiyle (eğer gerçekten böyle bir problem varsa) fabrikasyon hatasıdır. yani opel bu kadar kötü araç üretiyorsa benim çevremdeki 6-7 araç(2005-2008 model arası) niye hiç problem yaratmıyor. ve en büyük sorun servisler. yani küçük bir şey için gittiniz belki ama servis bulamayınca sorunu iş büyürde büyür. aracı dağıtır resmen. toplarkende içine eder. 2005 astra h ta arka tamponu yerine vidalarını takmadan toplayan bir servis düşünün işte. durum bu kadar vahim yani

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kötülemek için yazdığını sanmıyorum, çünkü bu arkadaş Insignia yı oldukça büyük bir hevesle aldı. Bence de bşına gelen şey tamamen üretim hatası.

Bu araç yurtdışında olsaydı çoktaan değiştirilmişti. Ama Türkiye'de böyle bir durum var, nedense firma yetkilileri değişime hiç sıcak bakmıyor. Sanki değiştirdiği aracın tüm parası kendi cebinden çıkacakmış gibi yaklaşıyorlar olaya. Halbuki, GM Türkiye bu şikayetleri göz önüne alıp üretim hatası olan bu aracı değiştirse şikayet eden bu kişi belki de Opel Türkiye'nin kusursuz hizmet anlayışından bahsediyor olacaktı.

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
"pazartesi üretimi" olabilir :)

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kötülemek için yazdığını sanmıyorum, çünkü bu arkadaş Insignia yı oldukça büyük bir hevesle aldı. Bence de bşına gelen şey tamamen üretim hatası.

Bu araç yurtdışında olsaydı çoktaan değiştirilmişti. Ama Türkiye'de böyle bir durum var, nedense firma yetkilileri değişime hiç sıcak bakmıyor. Sanki değiştirdiği aracın tüm parası kendi cebinden çıkacakmış gibi yaklaşıyorlar olaya. Halbuki, GM Türkiye bu şikayetleri göz önüne alıp üretim hatası olan bu aracı değiştirse şikayet eden bu kişi belki de Opel Türkiye'nin kusursuz hizmet anlayışından bahsediyor olacaktı.

:alkis::alkis::alkis::alkis::alkis:
sonuna kadar katılıyorum.

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsanların beklentileri ve kullanım tarzları çok önemli. Ben birdaha Opel almam mesela. Benim beklentilerimi şimdiye kadar karşılamış olsada bundan sonra bana yetmiyo.

Opel ne yazıkki gerçekten kaliteli bi araç degil. Kaportası ve iç mekan malzemesi saglam ama elektronik arızası çok.

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2003 model Vectra c'lerdede benzer sorunla karşılaşıldığını söylemişlerdi opel egem'de, bence yeni kasa bir model almak için ortalama 2 yıl beklemek gerekir.

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abartılmış bir yazı bence.Şansızlıklar arakdaşı bulmus ama biraz abartı var diye düşünüyorum. Dayım aldı insignia bu ay,hiçbir sorun cıkmadı.

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben hala inanmıyorum,inanamıyorum....Fabrikasyon bile olsa , o kadarda olmaz gibi geliyor bana..Kaç kişi hata yapabilirki Opel'in üretim hattında... Biri bilgisayarını bozuk takacak,biri camını,biri başka bir yerini gevşek takıcak,biri kapı montajını yaparken kapı kolunda hata yapacak,direksiyonu yamuk takıcak,ön camdaki şase numarasını tükürüklemi silecek bu hatta çalışan arkadaşlar....Ayrıca servisteki elemanlar camı değiştirdiler,eski cam taktılardamı şase numarası silik oldu,yok fabrikayı aramışlar Almanya demiş dijital ekranı kafama göre yollarım falan..Bunlar inanılacak gibi değil ve inanmıyorum....

Daha 1 aylık arabada nasıl koltuk gıcırtısı olabilir...nasıl kapı kolu sesi olabilir ..Bisikletmi bu her yeri oynasın...Deneme arabası bile olsa..Nasıl insanlar kullanıcak bu arabalarıda bu hale getirecek..Ayrıca içini bu hale getirebilecek bir insan dışını ne hale getirirdi.

Kimse kusuruma bakmasın ama bunu benim mantığım almıyor...

Son düzenleme:

rcengiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben hala inanmıyorum,inanamıyorum....Fabrikasyon bile olsa , o kadarda olmaz gibi geliyor bana..Kaç kişi hata yapabilirki Opel'in üretim hattında... Biri bilgisayarını bozuk takacak,biri camını,biri başka bir yerini gevşek takıcak,biri kapı montajını yaparken kapı kolunda hata yapacak,direksiyonu yamuk takıcak,ön camdaki şase numarasını tükürüklemi silecek bu hatta çalışan arkadaşlar....Ayrıca servisteki elemanlar camı değiştirdiler,eski cam taktılardamı şase numarası silik oldu,yok fabrikayı aramışlar Almanya demiş dijital ekranı kafama göre yollarım falan..Bunlar inanılacak gibi değil ve inanmıyorum....

Daha 1 aylık arabada nasıl koltuk gıcırtısı olabilir...nasıl kapı kolu sesi olabilir ..Bisikletmi bu her yeri oynasın...Deneme arabası bile olsa..Nasıl insanlar kullanıcak bu arabalarıda bu hale getirecek..Ayrıca içini bu hale getirebilecek bir insan dışını ne hale getirirdi.

Kimse kusuruma bakmasın ama bunu benim mantığım almıyor...

kesinlikle katılıyorum banada fazlasıyla abartılmış gibi geldi tamam bunlar yok demiyorum tabiki olabilir ama bu kadar aşırı olacağını tahmin etmiyorum..sanki kafamda , daha cok karalama için yapılmış birşey gibi bir tepki uyandırdı..ama eğer gercekten böyleyse yazıldığı gibi şanssızlıktır her markada olabilir bu sorunlar araba işi başlı başına şans işi..