Insignia hakkında bir şikayet

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DH'den alıntı:

Alıntı:Merhabalar BMW marka aracımı satarak Yılın arabası seçilen Opel Insignia Aracı satın aldım ama keşke almasaydım araç ile ilgili yaşamadığım problem kalmadı tek tek buradan yazmak istiyorum ama hangisinden başlıycağımı bile bilmiyorum aracı aldım 1 saat içinde kontrol ettim ve arkadan gelen yüksek bir ses vardı ve bu sesi anlamak için aracım 2 gün sökülmedik parça bırakılmadan serviste kaldı hemen ardından arka cam su alıyordu ve onun için tekrar servise gittim şimdi daha sonra ön hız gösterge panelinin olduğu bölümün yazılarının silik olduğunu anladım ve yeniden servise gittim 1 aydır halen parça bekleniyor ve gelip gelmiyceği belli bile değilmiş.. Aracımın şuan içerisinden gelen sağ arka sesler inanın tofaş şahinden bile gelmiyordur bu kadar güvenip aldığım aracımdan çok pişmanım en kısa zamanda sorunlarımdan kurtulmayı umuyorum.. Oturduğum koltuk dahi ses yapıyor kapı nikelaj tutmalarına el değdirmek imkansız gıcırtı kulağı sağır edicek cinsten ön camda yazan şaşe numarası bile silik uzun süredir sessiz kaldım yazmamak için kendimi zor tuttum ama dayanamadım arkadaşlar.. Daha sonra bu parçalar sökülünce bi baktım direksiyon yamuk ve araba sağa sola çekiyor tekrar servise gittim ve direksiyon düzeltildi peki sonra ne oldu? Araba direksiyon bi sallanıyor anlatamam tekrar servis ve balans bozuk dediler oda düzeltildi aklıma geldikte yasadıklarımı tek tek yazıcağım ama suana kadar en az 100 kere opel ataköye gittim kayıtlarda mevcut..
Km sayacında da harfler silik, lcd ekran sipariş edildi garantiden gelicek dediler ve 1 ay sonra arıyorum almanya ile görüştük ne olucağı belli değil halen parça bekleniyor diyorlar almanyada bu nasıl garanti ya? eğer parça gönderilmiyorsa neden var o opel?

konuyu başka bir forumda görüp başlığı ile aynen aktardım. bir opel sever olarak maalesef üzücü ama gerçek. forumdaki opel serviste çalışan bir arkadaşın da dediği gibi insignia alıpta değişik şikayetlerden dolayı servise giden çok sayıda insignia var.
daha öncede bu aracın ancak 1-2 yıl geçip özellikle teknolojik sorunları giderildikten sonra alınmalı çünkü böylesine donanım ve teknolojik yenilikle gelen bir araç mutlaka beraberinde sıkıntılar getirir demiştim ama maalesef hem beklediğimden daha çabuk hemde beklemediğim ölçüde çıktı.
her marka ve özellikle yeni çıkan araçlarda bazı problemlerin olmaması neredeyse kaçınılmaz ama bu seğmente ve bu kadar iddaalı olan bir aracın bu kadar çok problemli olması kabul edilebilir değil.
forumda insignia kullanan arkadaşlarımız da var, inşaallah onlarda bir şanssızlık yaşamadan güle güle zevkle binerler arabalarına.

Son düzenleme:

teoman tuna

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşım aynen doğru ..
yazdıklarıma pek inanmak istemediler veya görmezden geldi arkadaşlar..
ama gerçek bunlar ..
opel gerçekten son yıllarda yaptı yapacağını ..
daha öncede yazmıştım ..
astra h lerde kronik olan cim ünitesi hala gündemde ve hala şikayet geliyor..
çok satılması veya yılın aracı olması bişiy değiştirmez.

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşım aynen doğru ..
yazdıklarıma pek inanmak istemediler veya görmezden geldi arkadaşlar..
ama gerçek bunlar ..
opel gerçekten son yıllarda yaptı yapacağını ..
daha öncede yazmıştım ..
astra h lerde kronik olan cim ünitesi hala gündemde ve hala şikayet geliyor..
çok satılması veya yılın aracı olması bişiy değiştirmez.

peki teoman bey corsa d lerde herhangibir kronik sorun var mı kapı gıcırtısı ve arka cam rezistans arızası dışında

teoman tuna

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa d lerde fazla bir sorunla karşılaşmadık ..
en azından astra h ler kadar..
yok denecek kadar az. içiniz rahat olsun ve bu tür şeyleri fazla kafaya takmayın ..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yuhhh Bence Abartmıs forumda Bazı Arkadaslarda test Ettıler ve aracta yalıtımın ıyı oldugunu soyledıler...kapı acma koluda bence cok abartılmıs gıcırtı kulakları sağır edecek cınstenmıs...İllaki sorunlar olacaktır ama abartılacak kadar değil...

teoman tuna

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten bu tür problemler hemen belli olmaz .
en az 1000 km veya daha fazla kullandıkça anlaşılır..

BBERKAYY

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her domates kasasının içinden 2-3 tane çürük çıkar,bunu bütün insignialara yormaya hakkınız yok.test aracını vermiş olabilirler hor kullanılmıştır kesinlikle birşeyler vardır.Opel egemde satış danışmanı olarak çalışan arkadaşlarımız var ve sokaklar insignia kaynıyo herhangi bir şikayet gelmediğini söyledi daha.
Başlığıda değiştirseniz keşke,alacak insanların aklına soru işareti bırakmak kötü birşey ve iddaalı bir başlık
Zira arkadaşımda 08 e90 var o sizden daha çok girmiştir servise merak etmeyin

değişmeyen yeri kalmadı neredeyse sıfır arabanın.İnsigniadan bir kaç kat pahalı araç üstelik.Direksiyon aksamı,kapı fitilleri,fabrikasyon hatalı arka amorisörler vb..
Sorunu bayağı bir büyütmüşsünüz.

msm89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alıntı olduğu yazılmış konunun başında bi dikkatli okuyun isterseniz ;)

msm89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca çıktığı gibi araç alınmaz her araçta sorunlar olur en az 1 sene beklemek gerekli sorunların giderilmesi için yani yazılanlarda yalan yoktur, ayrıca niye yalan atsınki adam opel düşmanımı ne yani ne çıkarı olabilir ...

BBERKAYY

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yukarda şikayete avukatlık yapan bir arkadaş var,aracın sahibi sanırım ona itafen yazdım,Okuyacağım yerleri iyi bilirim..