iki sorum olacak (active select)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: iki sorum olacak (active select)

ercan_0636 link' Alıntı:
bencede araç durunca rolanti otomatik ayarlanıyor, ancak '' N'' konumuna geçmiyor ve en az sarfiyat yapacak konumda çalışıyor.frende ayağınızı çekince yokuş durumuna göre hareket edince durucakmış gibi olması normal.birde servisteki arkadaş 3000 kmden sonra araç motorunu açmak ve yakıtı düşürmek için manuele alıp devri 4000 lerin üzerinde 1000-2000 km. kullanmamı istemişti.izinde iken bunu yapma fırsatım oldu uzun yolda ve şu an aracım 7000 kmde, şehir içi yakıt tüketimi ilk aldığımda 9.8-9.6 iken şu an 7.8-8.1 lerde
Abi N konumuna gectigini ekranda goremezsin veya hissedemezsin
Servisle bu konuyu gorusmustum belli bi muddet sonra gectigini rolantinin bu yuzden dalgalandigini soylemisti.

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

VALLA BİLMİYORUM AMA DEDİKLERİNİZ MANTIKLI GELİYOR BAYIR KALKIŞLARINDA YAPIYOR ARABA HAFİF RAMPADA DA YAPTI BU GÜN AMA NORMAL YOLDA SIKINTI YOK

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yasincan51 link' Alıntı:
VALLA BİLMİYORUM AMA DEDİKLERİNİZ MANTIKLI GELİYOR BAYIR KALKIŞLARINDA YAPIYOR ARABA HAFİF RAMPADA DA YAPTI BU GÜN AMA NORMAL YOLDA SIKINTI YOK

Nişanlımın aracı da active select, benzer durum onda da var. Örneğin kırmızı ışıklarda felan periyodik olarak 6-7 saniyede bir titriyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Nişanlımın aracı da active select, benzer durum onda da var. Örneğin kırmızı ışıklarda felan periyodik olarak 6-7 saniyede bir titriyor.

Boğalar ön ayaklarıyla depara kalkmadan önce ara ara yeri kazırlar ya, herhalde Active Select'te ileri atılmak için kendini gazlıyor o ara. :)

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Boğalar ön ayaklarıyla depara kalkmadan önce ara ara yeri kazırlar ya, herhalde Active Select'te ileri atılmak için kendini gazlıyor herhalde o ara. :)

:D biraz öyle oluyor ama hani arabada yeşil ışık yandığında gaza bi basıp çekiyorum böyle arkaya yaslayıp bırakıyor ya çok hoşuma gidiyor o hareket :)

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracı alırken Active select şanzımanın ışıklarda durduğumuz "p" konumuna alınması gerekir mi diye sormuştum, satıcı bana gerek yok abi, boş yere şanzıman yağını eskitirsin diye cevap vermişti.

Aslında doğru olan tabiki diğer otomatik vitesler için, bize ileri sürüş eğitimlerinde öğretilen kısa süreli duruşlarda 1-2 dk vitesin park konumuna alınmasıydı. ( ֖nr  Land Rover Freelander, Discovery ve Nissan Patroller de hem güvenlik hem de şanzıman sağlığı açısından bu şekil kullanmamız tavsiye edilmişti.)Sanırım active select yağlı sistem olduğu için buna gerek kalmıyor.

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tabiki bir de Boğa faktörü var onu unuttum :)

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben kırmızı ışıklarda 15 saniye üzeri bekleyeceksem vitesi boşa alıyorum hep bilmem zararı olurmu viteste beklesemde bu kez araba gitmeye çalışıyor onun zararı daha çok bence

enigma33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

60 saniyeden fazla bekleyeceksem ben de P'ye alıyorum. Umarım sıkıntı olmuyordur...  023hm

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende boşa alıyorum zararı var mıdır bilmiyorum ?