ÜSTADLAR Bİ İKİ SORUM OLACAK

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARACIM 1.6 ACT. SELECT 115 BG. ARAÇDA BAZEN KALKIŞ YAPACAK KEN PARKTAN D KONUMUNA ALIRKEN ARAÇ SANKİ Bİ İRKİLİYOR FRENE TAM BASMAMA RAĞMEN GERİ VİTESDE 1 KEZ YAPTI AMA D KONUMUNA ALIRKEN BÖYLE YAPIYOR NADİREN HANİ MANUEL VİTESLERDE DEBRİAJA TAM BASMADAN 1 E TAKTIĞINDA Bİ İRKİLİR YA ARAÇ AYNEN ÖYLE YAPIYOR SEBEBİ NE OLABİLİR.

Bİ SORUM DAHA OLACAK BU GÜN ARAÇ ÇALIŞIR HALDEYKEN DALĞINLIKLA MARŞA YENİDEN BASTIM ARACIN O ESNADA NASIL Bİ SES ÇIKARTTIĞINI DUYMADIM MÜZİK SESİNDEN AMA ÇOK KORKTUM BİŞEY OLDU DİYE ARAÇ OTOMATİK VİTES OLDUĞUNDAN DOLAYI ELİMDE OLMADAN HERŞEYE TERETTÜDLÜ YAKLAŞIYORUM İSTER İSTEMEZ BELKİ İLK ARABAM OLDUĞU İÇİNDİR :) KALKIŞLARDA GAZA YÜKLENMEMEYE ELİMDEN GELDİĞİNCE DİKKAT EDİYORUM AMA BAZENDE TRAFİKDE MECBUREN HIZLI KALKIŞ YAPMAK ZORUNDA KALDIĞIM OLUYOR.

SON Bİ SORUM DA ARACIMLA NEREDEYSE HİÇ 50 KM HIZIN ÜZERİNE ÇIKMADIM NERDEYSE ARAÇ ŞU AN 440 KM DE BÖYLE YAVAŞ KULLANMAK ARACDA PERFORMANS ANLAMINDA Bİ SIKINTI YARATIR MI YOKSA Bİ OTOBANA ÇIKIP ARACA Bİ TAM GAZ YAPMALIMIYIM

CAVPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN ÇOK thnxx

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ÜSTADLAR Bİ İKİ SORUM OLACAK

a.s kullanmadığımdan diğer problemelerinize cevap veremiyeceğim fakat 50 km sınırda kalmayın devirli zorlamadan kullanabilirsiniz

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınızın sınırlarını zorlayın aracınızı taniyin
fren mesafesini bilin üst devirlerde ne yapabilcegini gorun ( aracınızı kesfetin)
yeni nesil aracların rodajlı oldugu kanısında da değilim kesinlikle ama kesnlike ilk aldıgım aracımla simdiki hali arasında daglar kadar fark var
rodajlama mutlaka yapın

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İrkilme dediğiniz birkaç tane otomatikte gördüm olan bir şey. Bende de var. Ancak sürekli yapmıyor. Ve vuruntu şeklinde değil.

Araca kesinlikle tereddütle yaklaşmayın, rahat olun. Sıkıntı çıkaracak şeyleri isteseniz de kolay kolay yapamazsınız. :)

Aracınız 400 km yi geçtiğine göre ilk yapmanız gereken segman oturtma geçmiş. Ne olur geçmişse, bir şey olmaz ama segmanları tam ve düzgün oturtulmuş motor kadar tepkili, ekonomik olmaz. Ama bunlar yine de fabrikanın belirlediği standartlar içindedir. Tavsiyem 1500 km gibi yağı ve yağ filtresini mutlaka değiştirin. Ve arada -biraz sık olarak- yokuş aşağı kompresyona bindirin aracı 4000-5000 devirleri görsün gitsin biraz bu şekilde, vakumlamayı yapsın. Gaza basmaktan da korkmayın. :)

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

YANİ ARACLA TAM GAZ YAPIP HATTA BİRAZ SERT KULLANMAMIN YARARI OLUR MU KEşKE şU SEGMAN OTURTMAYI YAPSAYMIşIM Hİև  BİLGİM YOKTU BU KONUDA GERÖ‡İ ARAև SAATTE 100 KM İLE KAYSERİ - NİğDE YAPTI İLK SATIN ALDIğIMDA

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şu aşamada yapacağın şey kompresyona bindirmek uzun yokuş inişlerinde, 4bin 5bin devirler civarı. Neden, vakumlama ile motor içindeki çapaklar daha etkin olarak emilsin,temizlensin, yağ buharı en küçük noktalara kadar işlesin. Gaza basmak yüksek hız demek değil. 2. 3. viteslerde aniden tam gaz yap ki segmanlar tam gazın basıncı ile duvarlara bassın. Devri kırmızıda tutma yeter. :)  

Bir de küçük harfleri kullanırsan seviniriz ;)

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. hemen gerçekleştirecem.

büyük harf içinde pardon bi daha dikkat ederim. :(

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yasincan51 link' Alıntı:
verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. hemen gerçekleştirecem.

büyük harf içinde pardon bi daha dikkat ederim. :(

greatt

freelook

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

''SON Bİ SORUM DA ARACIMLA NEREDEYSE Hİև 50 KM HIZIN ֜ZERİNE ևIKMADIM NERDEYSE ARAև şU AN 440 KM DE B֖YLE YAVAş KULLANMAK ARACDA PERFORMANS ANLAMINDA Bİ SIKINTI YARATIR MI YOKSA Bİ OTOBANA ևIKIP ARACA Bİ TAM GAZ YAPMALIMIYIM''

50km iş makinası hızı bee. Trafiğide aksatır.
Hakkını vereceksin, elini ayağını korkak alıştımayacaksın  okkk

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

elimi ayağımı korkak alıştırdığımdan değil arabaya kıyamıyorum daha 5 yıl kredisini ödeyecez  ;D  birde tam hızlanıyorum ya badal a denk geliyor ya yolun bozuk kısmına anca otobana çıkmam lazım