iki sorum olacak (active select)

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2013 1.6 115 bg act. sel. araç trafikte durduğum zaman ayağımı frenden çektiğimde tam sttop ediyorgibi yapıp tekrar düzeliyor bunu 4-5 kezdir yapıyor. d konumunda iken bu neden olabilir aceba rolantisi mi düşük yoksa hava filtresindemi bişey var araç daha 940 km de tam motor duruyor derken çalışıyor tekrar eski haline geliyor 1 sn içinde

birde bu otomatik vitesde araç çok düşük devirlerde devamlı 2000 devirde bazende daha aşağıda bunun motora bi zararı olur mu sizce sanki motor boğuluncauya kadar düşük devirde tutuyor korkmuyorda değilim sanki motor zorlanıyormuş gibi geliyor bana bunun motora bi zararı olurmu sizce

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: iki sorum olacak (active select)

Anlattiginiz gibiyse aracinizda problem var.
Servise gosterin

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

active select D konumunda iken rölantinin dengesiz hale gelmesi bende de var.servise sordugumda her zamanki standart cvp normal dediler.Ayrica D konumunda isiklarda fln beklerken ayagimi frenden cektigimde arac silkelenip daha sonra hareket ediyo.bunu sordugumda da fren balatalarinin cok sıkmasindan kaynakli yine normal dediler.

vites gecislerini de düsük devirde tutmasi ekonomi icindir diye düsünüyorum.Yalniz siz yine de arada bir basin ki motorunuz sagirlasmasin.

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
benim hanımın otomatik altosuda bu dediginizi yapıor. hemde daniskasını yapıor. aracı calıstırıorum, rolanti seviyesi azalio gibi oluo, gaza basmaya basliorum arac stop edior yuruyemeden...

- servis normal dio.

bende su sekilde yapıorum;
aracı calistirdıktan hemen sonra bir kac defa gaza biraz yukleniorum bostayken, sonra vitese gecirip yurutuyorum aracı...

- eski aracları kullananlar bilirler bu yontemi :)
ne gunlerdi ya kontagi cevirmeden once gazi pompalardık hatta :)))

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok hocam benimki daha hiç stop etmedi ama bi an o dereceye geliyor fakat yeni farkettim. araç yokuş kalkış desteği devreye girince bunu yapıyor diğer zamanlarda olmuyor sizinde dediğiniz gibi servise de gitsem normal diyecekler onun için hiç götürmeye gerek yok şimdilik zten niğde de opel yet. servisi yok 31agryyy

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

yasincan51 link' Alıntı:
yok hocam benimki daha hiç stop etmedi ama bi an o dereceye geliyor fakat yeni farkettim. araç yokuş kalkış desteği devreye girince bunu yapıyor diğer zamanlarda olmuyor sizinde dediğiniz gibi servise de gitsem normal diyecekler onun için hiç götürmeye gerek yok şimdilik zten niğde de opel yet. servisi yok 31agryyy
Eğer yokuş kakış desteği devreden çıkarken oluyorsa rölantisi hafif düşmüştür aracın,ayağınızı gazdan çekince otomatik vites kendiliğinden içindeki yağin devinimi ile ileri gider ama ileri giderken hafif yükle karşılaşirsa araç durur ve hafif zorlanma sesi çıkarır ama stop etme seviyesine geliyorsa rölantisi az bişey düşüktür.

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sorunun sebebi bu gibi geliyor banadajavascript:void(0);

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim bildigim arac rolantiyi otomatik ayarliyor
Eski araclarda manuel ayarlaniyordu
Ayak frende bekleyince arac otomatikmen vitesi bosa aliyor bu yuzden rolantide dalgalanma olmasi normal.
Tabii asiri olmamak kaydiyla.

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bencede araç durunca rolanti otomatik ayarlanıyor, ancak '' N'' konumuna geçmiyor ve en az sarfiyat yapacak konumda çalışıyor.frende ayağınızı çekince yokuş durumuna göre hareket edince durucakmış gibi olması normal.birde servisteki arkadaş 3000 kmden sonra araç motorunu açmak ve yakıtı düşürmek için manuele alıp devri 4000 lerin üzerinde 1000-2000 km. kullanmamı istemişti.izinde iken bunu yapma fırsatım oldu uzun yolda ve şu an aracım 7000 kmde, şehir içi yakıt tüketimi ilk aldığımda 9.8-9.6 iken şu an 7.8-8.1 lerde