İç Aydınlatma Elektronik Yardım Gerek

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba aracımın iç aydınlatmasıyla olan sorunuma çözüm arıyorum.

Şemayı andıran bir şey yaptım.

J7WANJ.png

1 , 2 ve 3 numaralı ledler tek hatta bağlı. Bunlara far anahtarından elektrik geliyor fakat gelen elektriği bir anahtar yardımıyla açıp kapatıyorum.Bu anahtarı şemada 10 numara olarak gösterdim. 1 ve 3 ayna altı led 2 numara tavan lambası.

4 , 5 , 8 ve 9 ise ayak aydınlatması. Bunlar far anahtarını kendime çekince direk yananlar ayrıca bunlara bağlı 6 ve 7 numaralı kapı kolu ledleride var. Bunların hepsi (kırmızı hat) Far anahtarını kendime çekince yanmaya başlıyor.

Sorun ise şu. 1 yıla yakındır sorunsuz kullanıyordum 2 gün önce tavan lambası ve ayna ledleri kapanmamaya başladı. Anahtardan elektriğini kestiğim halde yanmaya devam ediyordu (benim sonradan bağladığım anahtar 10 Numara). Bu anahtarın işlevi tam tersine dönmüştü. Mavi hata bağlı olan anahtar kırmızı hattı açıp kapatmaya başladı. Mavi hattın elektriği ise hiç kesilmiyor. Çareyi tavan lambasının ampulünü çıkartıp ayna altı ledlerinin kablosunu kesmekte buldum. Şuan kırmızı hatla bağımsız olan mavi hattaki anahtar kırmızı hattı açıp kapatıyor. Acaba çokmu yüklendim tek hatta. şimdiden çok teşekkür ederim

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtar takılı kalmış olmasın.Başka bir anahtar takılıp denenebilir.Sonradan takılan anahtar için

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtar takılı kalmış olmasın.Başka bir anahtar takılıp denenebilir.Sonradan takılan anahtar için

teşekkür ederim yanıtınz için.sonradan taktığım anahtar çalışıyor. ama tavan lambasını değil ayak aydınlatmalarını açıp kapatıyor. yani anahtarı devreden çıkartsam bile tavan lambası ve ayna altı ledler açık kalıyor :(

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi öncelikle beni teşvik ettiğin için çok teşekkür ederim aracın sorununu buldum. Teknik bir azına gibi geldi fakat her mantıksız şeyin olduğu gibi bununda basit bi açıklaması varmış. Sağ aynaya giden kablolar kapıya giden elektriğin soketi kenarına sıkışıp plastiğinden kurtulmuş.Neredeyse gözle görülemeyecek kadar ufak yırtılmış ama yetmiş. Bu yüzden sorun olmuş. Anahtarı kontrol etmeye gittim fakat kablo sıkışması yüzünden olduğunu anladım. Keşke daha önce detaylı kontrol etseydim de konu kirliliği yapmasaydım. Okuyan yardım etmek isteyen herkese teşekkür ederim.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi öncelikle beni teşvik ettiğin için çok teşekkür ederim aracın sorununu buldum. Teknik bir azına gibi geldi fakat her mantıksız şeyin olduğu gibi bununda basit bi açıklaması varmış. Sağ aynaya giden kablolar kapıya giden elektriğin soketi kenarına sıkışıp plastiğinden kurtulmuş.Neredeyse gözle görülemeyecek kadar ufak yırtılmış ama yetmiş. Bu yüzden sorun olmuş. Anahtarı kontrol etmeye gittim fakat kablo sıkışması yüzünden olduğunu anladım. Keşke daha önce detaylı kontrol etseydim de konu kirliliği yapmasaydım. Okuyan yardım etmek isteyen herkese teşekkür ederim.

Geçmiş olsun hallolduğuna sevindim.Bazen gözden kaçar böyle