Herkese merhaba! astra almak üzere olmak ama emin olamamak...

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Herkese merhaba! astra almak üzere olmak ama emin olamamak...

furkaned link' Alıntı:
Aklınıza biraz daha karıştırayım, benim aylarca karıştı uykusuz kaldım  general_Dancing

AFL evet guzel, hatta opsiyonlar arasında en güzeli olabilir, ama bana Türkiye şartlarında pek mantıklı gelmiyor. AFL asıl amacı uzun yolculuklarda size yardımcı olmasıdır. Sırf gündüz led farları yüzünden AFL tercih edilmez sanırım. AFL farlara alternatif olarak forumda bir konu açılmıştı, video ile birlikte gayet güzeldi. İlerleyen zamanlarda AFL'ye bir alternatif gelebilir, değiştirebilirsiniz farları ancak sunroof sonradan taktıramazsınız (taktırırsınız tabii ama hem maaliyeti yüksek hemde sağlıklı olmuyor). ֖zellikle yazın sunroof mu AFL mi deseler kesinlikle sunroof derdim. Cosmoda bulunan kapilardaki led aydınlatmalar 200TL'ye orjinal gibi takıyorlar. (Bknz: http://www.odakgarage.com/index.php?route=product/product&path=41&product_id=66 ). Cosmoda bulunan jantlarda bana hiç çekici gelmiyor. Tabii ki zevkler tartışılmaz bu benim fikrim.
Comso+sunroof tadından yenmez orası ayrı :)

Aklınız yeterince karışmıştır sanırım benden bu kadar  dancee

Arkadaşın yorumlarına saygı duyuyorum kesinlikle zevkler ve renkler tartışılmaz ama Cosmo seçerek ne kadar doğru bir karar verdiğinizi belirtmek istiyorum

AFL sistemide sonradan yapılamıyor, yapmaya kalkan olsa bile ön cam sensörleri, beyni, mercekli farları sol sağ manevra aydınlatmaları vs. 7000-8000 TL belki daha fazla bir maliyeti bulacaktır.

Size tek söyleyebileceğim uzun far asistanı sizin yerinize uzun kısa far geçişleri yaptığında, sağa sola manevralarda köşe aydınlatmalarınız devreye girdiğinde, virajlarda mercekleriniz gideceğiniz yeri önceden aydınlattığında, gündüzleri kıskanç bakışlarla diğer sürücüler gündüz ledlerinize baktığında amaaaaan boşver deri döşemeyi :), alarmı :), ön park sensörünü :), otomatik katlanabilir yan aynaları :), kırmızı kapı içi aydınlatmalarını  :)  zaten aradaki bu fark sadece AFL için verilirmiş diyeceksiniz benden söylemesi  :)

ayca07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

furkaned link' Alıntı:
Aklınıza biraz daha karıştırayım, benim aylarca karıştı uykusuz kaldım  general_Dancing

AFL evet guzel, hatta opsiyonlar arasında en güzeli olabilir, ama bana Türkiye şartlarında pek mantıklı gelmiyor. AFL asıl amacı uzun yolculuklarda size yardımcı olmasıdır. Sırf gündüz led farları yüzünden AFL tercih edilmez sanırım. AFL farlara alternatif olarak forumda bir konu açılmıştı, video ile birlikte gayet güzeldi. İlerleyen zamanlarda AFL'ye bir alternatif gelebilir, değiştirebilirsiniz farları ancak sunroof sonradan taktıramazsınız (taktırırsınız tabii ama hem maaliyeti yüksek hemde sağlıklı olmuyor). ֖zellikle yazın sunroof mu AFL mi deseler kesinlikle sunroof derdim. Cosmoda bulunan kapilardaki led aydınlatmalar 200TL'ye orjinal gibi takıyorlar. (Bknz: http://www.odakgarage.com/index.php?route=product/product&path=41&product_id=66 ). Cosmoda bulunan jantlarda bana hiç çekici gelmiyor. Tabii ki zevkler tartışılmaz bu benim fikrim.

031blaa  31agryyy

şaka bi yana, AFL en büyük sebep, ama aradaki diğer farklar da kararımızda etkili oldu...
haaa kırmızı cosmoya sunroof yakışır mı hem de nasııı...ama zaten arabayı sağlam krediyle alıyoruz, bir sürü faiz ıvır zıvır; bi de 2000 ekstra masraf yapmak istemedik...
önceliğimizi cosmo olarak belirledik...
ileride yaptıracagımız bi navigasyon var...onun da en az 1 yılı var, önce bi elimiz rahatlasın  045thumbsup

ayca07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
[quote author=furkaned link=topic=2873.msg62404#msg62404 date=1322519520]

Arkadaşın yorumlarına saygı duyuyorum kesinlikle zevkler ve renkler tartışılmaz ama Cosmo seçerek ne kadar doğru bir karar verdiğinizi belirtmek istiyorum

AFL sistemide sonradan yapılamıyor, yapmaya kalkan olsa bile ön cam sensörleri, beyni, mercekli farları sol sağ manevra aydınlatmaları vs. 7000-8000 TL belki daha fazla bir maliyeti bulacaktır.

Size tek söyleyebileceğim uzun far asistanı sizin yerinize uzun kısa far geçişleri yaptığında, sağa sola manevralarda köşe aydınlatmalarınız devreye girdiğinde, virajlarda mercekleriniz gideceğiniz yeri önceden aydınlattığında, gündüzleri kıskanç bakışlarla diğer sürücüler gündüz ledlerinize baktığında amaaaaan boşver deri döşemeyi :), alarmı :), ön park sensörünü :), otomatik katlanabilir yan aynaları :), kırmızı kapı içi aydınlatmalarını  :)  zaten aradaki bu fark sadece AFL için verilirmiş diyeceksiniz benden söylemesi  :)

[/quote]

hahahahh iyiymiş bu  :D
işte benim duymak istediğim yorumlar, bana böyle yorumlarla gelin arkadaşlar  14alkiss
ben de pişman olacağımı hiç sanmıyorum...
bir de cam filmine karar verseydik  ::)

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayca hanim hayirli ugurlu olsun :). Kirmizi guzel
Tercih beyaz olmasaydi bende kirmizi alicaktim. Sanirim
Marturdan aldiniz araci erpas ve marturdan baska biyer bole iyi fiyat vermiyor zaten. Tekrardan hayirli olsun

55ASTRA55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayça hanım ALLAH eşinizle beraber kazasız belasız surusler nasıp etsın guzel fıyat guzel arac.... AFL konusunda karar vermenızde cok guzel  bravoo tekrardan kazasız belasız sürüşler dılerım....  steeringwheel  steeringwheel

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cam filmini aman ihmal etmeyiniz. Ekmek gibi, su gibidir cam filmi.. Candır.. Alınır alınmaz yaptırılması hatta mümkünse sipariş aşamasında yaptırılması gereken bişeydir. Olmazsa olmazdır, kırmızı çizgidir..

edonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Önecelikle Hayırlı olsun,

Bende Focus'la opelim.. :) arasında çok çaldım ama doğru tercihi yaptığımı 10 gündür anlıyorum.. :)

SÜrüş keyfi ışıkları şekli her şeyiyle süper.. İyiki almışım dedim. Sizede hayırlı olsun..

bravoo

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ugurdogan__ link' Alıntı:
Bu benzincilerde az yaksın diye altlarında yumurta var gibi gidiyorlar :D Ben basıyorumm baaarrtıııyoommmm yeaahhh :D az yakıo :D:D:D:D

Ben altımda yumurta var gibi gitmiyorum açıkcası. Ha birde şu var siz basıp bağırtıp yeahhh lar savururken ben ayakkabımı çıkarıp gazın üzerine bırakıyorum hafif hafif sessiz sedasız sizden hızlı gidiyorum  011zaa    (( dostum üzerine alınma sakın ;) ))

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
[quote author=ugurdogan__ link=topic=2873.msg62196#msg62196 date=1322498528]
Bu benzincilerde az yaksın diye altlarında yumurta var gibi gidiyorlar :D Ben basıyorumm baaarrtıııyoommmm yeaahhh :D az yakıo :D:D:D:D

Ben altımda yumurta var gibi gitmiyorum açıkcası. Ha birde şu var siz basıp bağırtıp yeahhh lar savururken ben ayakkabımı çıkarıp gazın üzerine bırakıyorum hafif hafif sessiz sedasız sizden hızlı gidiyorum  011zaa    (( dostum üzerine alınma sakın ;) ))
[/quote]

Ben ikinizin ortası bir yerdeyim, çok basıyorum çok yakıyorum, az basıyorum çok yakıyorum, hiç basmıyorum az yakıyorum. ևok idealim. (:)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Resimleri bekliyoruz ayca hanim