Hava filtresi ile ilgili tum gercekler

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h 1.6 turbo(180hp)ye hangi filtre takılmalı?
Green en iyisi araştırdığım kadarıyla ama açık mı almalı kapalı mı?
Hangisinde ne kadar performans-ses farkı olur? (yakıt çok artmadığı sürece sorun değil)
Açık hava filtresinin motora bir zararı olur mu?
Bu başlığın tamamını okudum ancak kafam karıştı herkes başka birşey söylüyor.
Varsa profesyonel veya tecrübeleri arkadaşlardan cevap bekliyorum.

kutu içi green en iyi tercih olacaktır.

DrCS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kutu içi green en iyi tercih olacaktır.

:alkis:+ Kutu içi green ve benzeri ürünlerde rahatsız edebilecek ses ve görüntü kirliliği olmuyor.

Teşekkürler, ben öyle abartı bi ses filan istemiyorum zaten. Aksine böyle sessiz, "ciuvvv" :D diye ses çıkaran ama güçlü motorlardan hoşlanıyorum. Sessiz atın çiftesi pek olur hesabı :)
Bilginiz varsa biraz detay alabilir miyim performans konusunda? Ne kadar fayda sağlar, bir zararı olur mu vs.?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler, ben öyle abartı bi ses filan istemiyorum zaten. Aksine böyle sessiz, "ciuvvv" :D diye ses çıkaran ama güçlü motorlardan hoşlanıyorum. Sessiz atın çiftesi pek olur hesabı :)
Bilginiz varsa biraz detay alabilir miyim performans konusunda? Ne kadar fayda sağlar, bir zararı olur mu vs.?
Hava filitreleri tek başına öyle ahım şahım performans vermez. Greenlerin 100.000 km kullanım ömrü var. Yıka yıka kullan misali. Ben kapalı, kutu içi olanını tercih ettiğim için ses olayı yok. Aracın kilometresine bakmaksızın her sene en az iki defa filitre değiştirdiğim için uzun vadede karlı diye değiştirmiştim. Yakıt ve performans olarak minimum seviyerde fayda gördüm. (yakıt tüketiminde en fazla % 5 kadar, performans olarak daha az ama bu değerler normal sayılır.)

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo aracınız için kutu içi green filitre ve faydaları için Ankara Balgat'ta bulunan IBS motorsport'tan bilgi alabilirsin.

DrCS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava filitreleri tek başına öyle ahım şahım performans vermez. Greenlerin 100.000 km kullanım ömrü var. Yıka yıka kullan misali. Ben kapalı, kutu içi olanını tercih ettiğim için ses olayı yok. Aracın kilometresine bakmaksızın her sene en az iki defa filitre değiştirdiğim için uzun vadede karlı diye değiştirmiştim. Yakıt ve performans olarak minimum seviyerde fayda gördüm. (yakıt tüketiminde en fazla % 5 kadar, performans olarak daha az ama bu değerler normal sayılır.)

Turbo aracınız için kutu içi green filitre ve faydaları için Ankara Balgat'ta bulunan IBS motorsport'tan bilgi alabilirsin.

Teşekkürler

drawtime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar gerçekten yakıt tüketimini azaltıyormu hava filtresi ben hep aksini duyardım.
Bende 1.8 zafira var açık bi hava filtresi taktım ama ses almadım 1 hafta sonra çıkarttm.Filtreylemi alakalı yoksa zafiralardan filtreyle ses alamıyormuyuz acaba ..?